Connect with us

Haberler

Sosyal medya fenomenliğinden Cumhurbaşkanı adaylığına

Bu haber

yayınlandı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) uzun süredir merakla beklenen cumhurbaşkanı adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce oldu.

54’üncü yaş gününde resmen cumhurbaşkanı adayı olan İnce, aslında eğitimci bir geçmişe sahip. Çeşitli okullarda fizik öğretmenliği ve müdürlük yapan İnce, 1990’lı yıllarda siyasete girdi.

1995 seçimlerinde CHP tarafından Yalova’da ikinci sıradan aday gösterildi. Ancak, CHP o seçimlerde Yalova’dan milletvekili çıkaramadı.

İnce, milletvekili olabilme hedefine 2002 yılına ulaştı. O tarihten bu yana da Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) çatısı altında milletvekili olarak görev yapıyor.

Sivri çıkışların, polemiklerin ismi
Adaylık konuşmasının satır başları:

Herkesin cumhurbaşkanı olacağım.
Sandıkta oyu, sınavda soruları, hazineden parayı çaldırmayacağız.
Adil olacağız.
Fetret Dönemi’ni bitireceğiz.
Çankaya’da oturacağım ve Saray’ı bilim yuvası yapacağım.
Ayrıştırıcı değil, birleştirici olacağız.
Bizim derdimiz kavga değil, sorun çözmek.
Muharrem İnce, siyasete atılmasının ilk yıllarında özellikle eğitim alanında aktif çalışmalarda bulundu.

Bu dönemde yasama faaliyetleri sırasında sık sık sert çıkışlarıyla, özellikle Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) milletvekilleri ve hükümetle girdiği polemiklerle dikkat çekti.

TBMM’de İmam Hatip Lisesi mezunlarına üniversiteye giriş sınavında düşük katsayı uygulamasını sonlandırmak üzere hazırlanan yasa tasarısıyla ilgili görüşmeler sırasında iktidar partisini ağır dille eleştirdi.

O dönem kürsüde yaptığı konuşmada, AKP milletvekillerine kaçının çocuğunu İmam Hatip Lisesi’nde okuttuğunu sordu ve sadece bir kişinin parmak kaldırmasının ardından da tepki gösterdi.

İnce, o dönemde CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol’a mektup yazarak “imam hatip lisesi mezunu olduğu için ÖSS’de mağdur olduğunu ve bu nedenle ABD’de okuduğunu söyleyen” Bilal Erdoğan’a, “Ben erken seçim olur parasını ödeyemem diye kendi çocuklarımı devlet okuluna yolladım. Babanızın üç çocuğunu ABD’de okutması takdire şayandır. Sanırım, arkadaş grubum olan öğretmenler, esnaflar, şoförler, doktorlar, yeterince yetenekli değiller. Gerçekten çok şanslısınız” sözleriyle yanıt verdi.

2013 yılında da TBMM Genel Kurulu’nda dördüncü yargı paketiyle ilgili görüşmeler sırasında sözlerine müdahale eden AKP’den bir milletvekiline, “Ya bir sus be, Allah’ın belası adam, bir sus be” sözleriyle karşılık vermesi tepki topladı.

Yorumlar

yorumlar

Ekonomi

“ABD firmalarına reklam verme” kampanyasına dev destek

Bu haber

yayınlandı

Editör

ABD’nin Türkiye’ye karşı başlattığı ekonomik saldırı sonrasında sosyal medyadan başlayan “ABD firmalarına reklam verme” kampanyası büyük karşılık buldu. İşte Amerikan firmaları ve Fox TV’’ye reklam vermeyi bırakan ve Türk halkının yanında duran yerli ve milli markalar…

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra birçok farklı yoldan Türkiye’yi işgal etme girişiminde bulunan ABD’nin amaçlarına hizmet eden medya kuruluşu FOX’a karşı başlatılan ‘ABD kanalı FOX’a reklam verme’ kampanyası karşılık buldu.

Sosyal medya üzerinden tüm Türkiye’de yankı bulan kampanya sonuç verdi, bazı firmalar Amerikan firmaları Google, Facebook, Twitter ve Fox TV’te reklam vermeyi kesti. İşte Amerikan firmaları ve FOX’a reklam vermeyecek markalar…

Türk Hava Yolları (THY)

Türk Telekom

Vakıf emeklilik

Biruni

Boydak

KuveytTürk

Emlak Konut

Filli Boya

Türksat

GÖZLER DİĞER FİRMALARDA

Amerikan firmaları ve Fox TV’ye reklam veren şirketlerin tümünden aynı ortak duruş bekleniyor. Şimdi gözler diğerlerinde.

Sabah

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Güncel

CHP’li Başkan Kadir Albayrak: Erdoğan’ın yanında durmak gerek

Bu haber

yayınlandı

Editör

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Kadir Albayrak, döviz kurlarındaki artış ve Amerika Birleşik Devletleri’nin yaptırımlarına karşı herkesin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında durması gerektiğini söyledi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Ticaret Sanayi Odası’nda, Tekirdağ Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ne bağlı oda başkanları ve temsilcileri ile bir araya geldi.

Döviz kurlarını ve Amerika Birleşik Devletleri’nin Türkiye’ye yönelik yaptırımlarını eleştiren Albayrak, 1 aydır ekonomik dalgalanmalar olduğunu belirterek, “Türkiye’miz son 1 aydan bu yana, bir ekonomik dalgalanma içerisinde. Herkes ne olacağını bekliyor. Arkadaşlar, ben her zaman söylüyorum; işin siyasal boyutu yok. Eğer bu sıkıntıları Amerika bir papaz için yapıyorsa, Amerika’nın karşısında dikilmek yedisinden yetmişe tüm halkımızın boynunun borcudur. Zaten Amerika’yı ben oldum olası sevmedim, gençliğimde de sevmedim, bizim 68 Kuşağı zaten hiç sevmedi ama şimdi sıkıntı içerisindeyiz” diye konuştu.

‘ERDOĞAN’IN YANINDA DURMAK GEREK’

Herkesin Amerika Birleşik Devletleri’ne karşı birleşmesi gerektiğini kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, şunları kaydetti:

“Arkadaşlar herkes ABD’ye karşı birleşmeli. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında durmak gerekir; o senin partin bu benim partim değil. Şu anda hükümetin başında cumhurbaşkanı var, bir hükümet var, bir meclis var, siyasi partiler var. Herkes birleşecek Amerika’ya karşı, isterse dünya devi olsun, buna karşı bütün direncimizi göstereceğiz. Cumhurbaşkanımızın etrafında birleşeceğiz. Bu iş böyle arkadaşlar. Ama şunu da bilsinler ki Türkiye hiçbir şeye pabuç bırakmaz. Biz yedi düvele meydan okumuş insanlarız, Çanakkale en güzel örneğidir. Emperyalist güçlere karşı şehit verirken de biz Türkiye’yi böyle savunduk, her zaman böyle olacaktır.”

‘HÜKÜMETİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ’

Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak, sonuna kadar hükümetin yanında olacağını belirterek, “Eğer bu bir kurtuluş savaşı ise bu kurtuluş savaşını içerisinde hepimiz sonuna kadar hükümetimizin yanında olacağız. Esnaf camiasının da bu benim düşüncemi paylaştığını düşünüyorum. Türkiye’nin buna ihtiyacı var. Ama Türkiye’nin de daha önemlisi hükümetimizin bir an önce ekonomik krizi azaltarak bu olayı biraz daha sakinleştirmesi gerekiyor. Ben buradaki esnaf camiasının da benimle aynı düşünde olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı. (Haber 7)

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Güncel

Sezon ortasında Kuşadası’na yakışmayan manzara!..

Bu haber

yayınlandı

Editör

Köşe yazarımız ve geçtiğimiz genel seçimlerde Ak Parti Aydın Milletvekili aday adayı Bahri Kanat’a WhatsUpp üzerinden gönderilen bu videoda Kuşadası’nın ortasında çöplerle karışarak denize kadar inen su patlağına dikkat çekmek istedik…

Yerli ve yabancı turistlerin üzerinden atlayarak geçtiği bölgede ise çöp konteyneri ile birbirine karışan ve yola kadar inen bu görüntü bir esnafın kamerasına yansıdı…

Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu‘ndan ricamız bu tür ufak-tefek gibi görülen ama sezon ortasında yaşanan kötü kokulu manzaralara müsaade etmemeleri ve bunlara anında müdahale ederek Kuşadası’na yapılan 241 milyonluk yatırımın böyle basit şeylerle karalanmasına izin vermemeleridir…

Maalesef her işte olduğu gibi, bu işte de bir yanlış yüzlerce doğruyu götürmesin ve Kuşadası tatilinden dönenler burayla ilgili olarak arkadaşlarına kötü şeyler anlatmasın, olay bu!..

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Ekonomi

Dolarınızı bozdurun; reklamınızı bedava yayınlayalım!..

Bu haber

yayınlandı

Editör

www.ege7gün.com, ege7gün radyo ve ege7gün WEB TV olarak ABD’nin ülkemize karşı yürüttüğü ekonomik yaptırımın ilki olan çelik ihracatımıza anormal miktarda vergi konulmasını protesto etmek ve KOBİ’lerimize destek amacıyla kampanya başlattık…

Elindeki Amerikan Dolarını veya Euro‘sunu bozdurarak fişini bize getiren firmaların reklamlarını 1 ay boyunca tasarımı da bizden olmak üzere bedava yayınlıyoruz…

Sadece internet haber sitemizde değil firmaların reklamlarını yine ücretsiz olarak radyomuzda ve Web TV’mizde, ayrıca yine bize ait olan www.aydınrehberi.com sitemizde de yayınlayacağız…

Karşılığında hiçbir ücret talep edilmeyecek olup sadece döviz bürosundan alınan ve tarihi yeni olan fişi bize getirmeniz yeterli olacaktır…

Dipnot: Bozdurulan miktar en az 100 USD veya 100 Euro olmalıdır…

Reklam için iletişim:
reklam@ege7gün.com
Tel: 0256 213 04 10
Whatsup Gsm: 0553 644 59 38

Saygılarımızla
Ege7Gün ekibi

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Güncel

FETÖ’nün Aydın’daki para kasası yakalandı

Bu haber

yayınlandı

Editör

Efeler ilçesinde, FETÖ/PDY’ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında aranan ve örgütün ‘Aydın Kasası’ olarak bilinen Sami Solak yakalanarak tutuklandı.

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı’ tarafından FETÖ/PDY’ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında örgütün ‘Aydın Kasası’ olarak bilinen Sami Solak, polisin yaptığı operasyonla Zafer Mahallesi’ndeki hücre evinde sahte kimlikle yakalandı. Hakkında yakalama kararı bulunan ve 2 yıldır aranan Sami Solak’ın saklandığı hücre evinde yapılan aramalarda ele geçirilen dijital verilere de el konuldu.

İfadesi alınmak üzere emniyete götürülen Solak, buradaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Canlı Yayın İstek Hattı

Ege7Gün Radyo Dinle

Nöbetçi Eczaneler

Advertisement

Son Haberler

En çok okunanlar

Anketimize Katılın

Aydınlıların Firma Rehberi

SPOR GÜNDEMİ

Advertisement

Hava Durumu

booked.net

Döviz Kurları

Advertisement

Şans Oyunları Sonuçları

Faydalı Linkler

Günün Manşetleri

Advertisement

PUAN DURUMU

Advertisement

Facebook

Trend Haberler