Connect with us

Manşet

Son Dakika: Erdoğan AK Parti’nin 20 ildeki adayını daha açıkladı

Bu haber

yayınlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan, Ankara ve İzmir’in de aralarında bulunduğu 20 ilin belediye başkanı adayını daha açıkladı.

İşte Erdoğan’ın açıkladığı 20 ilin belediye başkanı adayları:
Afyonkarahisar: Mehmet Zeybek
Ankara: Mehmet Özhaseki
Balıkesir: Yücel Yılmaz
Bingöl: Erdal Arıkan
Çanakkale: Ayhan Gider
Çankırı: Hüseyin Boz
Çorum: Halil İbrahim Aşgın
Hatay: İbrahim Güler
Eskişehir: Burhan Sakallı
İzmir: Nihat Zeybekci
Karaman: Mahmut Sami Şahin
Konya: Uğur İbrahim Altay
Mardin: Mehmet Vejdi Kahraman
Muş: Feyat Asya
Sakarya: Ekrem Yüce
Sivas: Hilmi Bilgin
Tokat: Eyüp Eroğlu
Trabzon: Murat Zorluoğlu
Uşak: Mehmet Çakın
Yozgat: Celal Köse

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz haftada AK Parti’nin 14 büyükşehir, 26 il belediye başkan adayını açıklamıştı.
Erdoğan AK Parti’nin 40 ildeki adayını açıkladı

Erdoğan’ın grup toplantısındaki konuşmasından satır ise başları şöyle:

Arkasına kimi Avrupa devletlerini alan Yunanistan ve onunla haraket eden Güney Kıbrıs’ın pervasız davranışları, en başta kendileri için tehdit ve tehlike kaynağı haline gelmiştir. Akdeniz’de kimi ülkelerin kendi iç meseleleri ile uğraşmasını fırsat bilerek hakları olmayan alanlarda ekonomik ve siyasi hakimiyet kurmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz

Mülteci akını karşısında adeta tir tir titreyenler konu petrol, doğalgaz ve siyasi rant olduğunda birden aslan kesiliyorlar. Ülkemizi 12 mil meselesinde adeta Ege Denizi’ne ayak basamaz, Kıbrıs meselesinde de kendi haklarını savunamaz duruma getirme gayretleri beyhudedir. Uluslararası hukuktan ve teamüllerden kaynaklanan haklarımızı sonuna kadar kullanmakta, buna engel olmak isteyenlere de hadlerini bildirmekte kararlıyız. Ne Doğu Akdeniz’de ne de diğer bölgelerde kendi tezlerimizden en küçük bir taviz vermeyeceğiz.

Karadeniz’in barış denizi haline gelmesini istiyoruz. Rus ve Ukraynalı dostlarımıza sorunları diyalogla çözme çağrımızı tekrarlıyoruz.

Fırsatçılık kötüdür. Uluslararası ilişkilerde fırsatçılık çok daha kötüdür. Akdeniz’de kimi ülkelerin kendi iç meselleriyle uğraşmasını fırsat bilerek ekonomik hakimiyet kurma isteyenlere fırsat vermeyeceğiz.

Türkiye olarak ne doğu Akdeniz’de ne de diğer bölgelerde kendi tezlerimizden en küçük bir taviz vermeyeceğiz.

DEAŞ balonunu Fırat Kalkanı Harekatı patlattı
Bölgemizdeki DEAŞ balonunu Türkiye’nin Fırat Kalkanı Harekatı patlatmıştır.
DEAŞ bahanesiyle herkes Suriye’de çıkar ve rant peşinde koşarken biz risk alarak sahaya girdik ve en ağır darbeyi vurduk. Suriye’de DEAŞ yoktur. Sadece DEAŞ görüntüsü altında bu ülkeyi ve bölgeyi karıştırmak için yedekte bekletilen, eğitilen, donatılan, varlıklarını sürdürmelerine izin verilen birtakım küçük çeteler vardır.

Ekonomik saldırıların olumsuz etkileriniz siliyoruz
Ekonomide yaz aylarında maruz kaldığımız saldırıların olumsuz etkilerini yavaş yavaş siliyoruz. Seçim ikliminin, bu olumlu gidişi gölgelemesine izin vermeyeceğiz.

Gönül belediyeciliği
2019 yılında gönül belediyeciliğimizi ifade eden bir vizyon ile halkımızın karşısına çıkacağız.

2019’a güçlü bir şekilde gireceğiz. Mahalli seçimler bu sürecin takozu değil, desteği olacaktır.

Aralık ayı ile birlikte yeni bir yatırım ve istihdam seferberliği başlatarak 2019’a güçlü bir giriş yapacağız.

Bu millet kime nasıl bilet keseceğini biliyor. Ümraniye’de çöp dağı patladığı zaman oranın belediye başkanı CHP’liydi.

Bugün Kadıköy’den Pendik’e belediyenin raylı sistemiyle gitmiyorsunuz, büyükşehirin raylı sistemiyle gidiyorsunuz.

Yorumlar

yorumlar

Haberler

CHP’li Tezcan: Bu iktidar OHAL bağımlısıdır

Bu haber

yayınlandı

Editör

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, CHP Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında Suriye operasyonu ve OHAl konusunu değerlendiren Tezcan, Suriye operasyonu için AKP’yi Türkiye’yi bataklığın içierisine bodoslama sokmakla suçladı. Tezcan OHAL konusunda ise “Bu iktidar, uyuşturucu, bonzai bağımlısı gibi OHAL bağımlısıdır.” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, CHP Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısı ile gündemi değerlendirdi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Suriye operasyonu ve OHAl konusunu değerlendiren Tezcan, Suriye operasyonunu için AKP’yi Türkiye’yi bataklığın içierisine bodoslama sokmakla suçladı. OHAL konusunda ise “Bu iktidar, uyuşturucu, bonzai bağımlısı gibi OHAL bağımlısıdır.” ifadelerini kullandı.

CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Suriye operasyonuna ilişkin, “Geçtiğimiz hafta sonu bir Suriye müdahalesi ile karşı karşıya kaldık. Ortadoğu’da petrolü ve doğalgazı, enerji kaynaklarını paylaşmak için, halkların kanını akıtanlara lanet okuyoruz. Rusya ve ABD bölgede bilek güreştirirken olan Suriye halkına oluyor. Türkiye bu çerçeve içerisinde dış poltikadaki sapmalar nedeniyle AKP hükümeti bu bataklığın içine Türkiye’yi bodoslama soktu. Şimdi debelenmeye başlıyor. Suriye müdahalesi yanlıştır. Kimyasal silah kullanımı insanlık suçudur kabul edilemez. Kimyasal silah kullanımı ne kadar insanlık suçu ise, kimyasal silah kullanıldı iddialarını temellendirmeden dün Irak’ta bugün Suriye’de bu oyunların malzemesi haline getirmek de o kadar insanlık suçudur. Suriye’de BM gidip inceleme yapacaktı. Neden müsaade etmiyorsunuz? Doğrudan müdahale hangi amaca hizmet ediyor? Bu tür adımlara heyecanlı destek çıkmalar Türkiye’nin bölgede izleyeceği politika olmamalıdır. Bölgede 4 önemli devlet vardır. Türkiye, İran, Irak, Suriye. Bu 4 devletin bir araya gelip örgütler üzerinden bölgede güç dengelerini dizayn etmeden devletler üzerinden çözüm üretmesi gerekir” dedi.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Haberler

AGC 2017 Basın Ödülleri başvuruları başladı

Bu haber

yayınlandı

Editör

Değerli meslektaşlarımız;
Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz “AGC Basın Ödülleri”ni bu yıl da gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 14 Nisan 2018 Cumartesi itibariyle başlayacak başvurular, 16 Haziran 2018 Cumartesi günü sona erecektir. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da büyük bir katılımın olacağına inandığımız basın ödülleri yarışmamızda biliyoruz ki jürimiz yine seçim yapmakta zorlanacaklar.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ödül alan meslektaşlarımız tören esnasında duyurulacak, tören öncesi ödül alanlarla ilgili bir duyuru yapılmayacaktır.
İlçelerimizdeki tüm değerli meslektaşlarımız başvurularını şube başkanlarımıza ve ilçelerde hizmet veren yönetim kurulu üyelerimize yapabileceklerdir.

Söke için başvurular Aydın Gazeteciler Cemiyeti Söke Şube Başkanımız Sayın Ali Esmer’e, Nazilli için başvurular Aydın Gazeteciler Cemiyeti Nazilli Şube Başkanımız Sayın Metin Özden’e, Didim için başvurular Yönetim Kurulu Üyemiz Mavi Didim Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sayın Ergun Korkmaz’a, Kuşadası için başvurular Yönetim Kurulu Üyemiz Davutlar Ekspres Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sayın Mehmet Öztürk’e yapılabilecektir.

Bu yıl geçen yıldan farklı olarak 1 kategori daha eklediğimizi belirtmek isteriz. Gazetelerimizin ve dergilerimizin okurla buluşmasında en önemli görevi üstlenen sayfa tasarımcısı meslektaşlarımız da bu yıl yarışmamıza katılacaklardır. Gazetelerimizin ve dergilerimizin görselliği anlamında her geçen yıl çok daha büyük bir yol kat eden bu değerli meslektaşlarımızı da ödüllendirecek olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz.

2017 yılıyla ilgili 12 dalda verilecek AGC basın ödülleri ve kategorilerimiz şöyle;

KATEGORİLER
1- Yılın haberi
2- Yılın haber fotoğrafı
3- Yılın spor haberi
4- Yılın spor fotoğrafı
5- Yılın inceleme araştırma röportajı
6- Yılın köşe yazısı
7- Yılın sayfa tasarımı
8- Yılın internet haber sitesi
9- Yılın Radyo programı
10- Yılın TV programı
11- AGC Teşvik ödülü
12- AGC Özel ödülü

Başvurular 14 Nisan 2018 Cumartesi – 16 Haziran 2018 Cumartesi
– Başvuru yapılan kategorinin belirtildiği yarışmaya başvuru dilekçesi
– Gazeteci meslektaşlarımızın her kategoriden sadece bir katılım hakkı bulunmaktadır.
– Meslektaşlarımız yarışmamıza farklı kategorilerden katılabileceklerdir.
– Katılım başvurusunun bir dosya halinde cemiyete sunulması gerekmektedir.
Dosyada;
– Başvuru dilekçesi
– Meslektaşlarımız, yarışmaya katılacakları haberin, haber fotoğrafının, inceleme araştırma röportajın yada köşe yazısının gazete, dergi v.b. basılmış orijinal nüshası, internet haber siteleri için CD dijital görseli ve A4 kağıdına basılmış nüshasını dosyalarına mutlaka ekleyeceklerdir.

– Radyo ve TV programları için yarışmaya katıldıkları programın CD ye kaydedilmiş örneği ( her bilgisayarda dinleme ve izleme imkanı bulacağımız formatta)
– Program hakkında tanıtıcı bilgi içerir belge ( yayın kanalı bilgileri, programın yayın tarihi, yapımcısı, sunucusu, yayın saati, yayın türü, program içeriği v.b)

Ödül komisyonumuz bu yılda geçtiğimiz iki yıl olduğu gibi Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin değerli akademisyenleri ve Aydın basınına uzun yıllar emek veren çok değerli gazeteci meslektaşlarımızdan oluşacaktır.

Değerli meslektaşlarımıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur

AGC (Aydın Gazeteciler Cemiyeti) Yönetim Kurulu
Adına Başkan
Semra Şener

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Ekonomi

Kâr amacı gütmeyen medya nasıl finanse edilebilir?

Bu haber

yayınlandı

Editör

Okurların “like”lamanın ötesine geçtiği yeni bir dünyada kitlesel fonlama yöntemleri de gerçekçi olabilir

Geleneksel ticarî basında satış ve reklam gelirlerinde azalmayla beraber, Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde gazeteciler artan bir şekilde “üçüncü sektör” adı verilen, kâr amacı gütmeyen ve hükümetten bağımsız olarak hareket edebilen medya girişimlerine göç ediyor. Genellikle yabancı kuruluşların fonlarına bağlı bu yapıların sürdürülebilir olması için nasıl kaynak yaratabileceği, gazeteciliğin geleceği için hayati bir soru.

Bağımsız Gazetecilik Platformu P24’ün de üyesi olduğu Güneydoğu Avrupa Medya Gözlemevi projesi kapsamında, Hırvat medya araştırmacısı Milan F. Zivkovic tarafından hazırlanan “Gazetecilik için parayı kim verecek?” başlıklı rapora göre farklı gruplara hizmet veren medyanın finansmanında kamu kaynaklarının kullanılması eğitim, sağlık ve benzeri alanlardaki devlet yatırımları kadar doğal ve gerekli.

Gazeteciliğin içinde bulunduğu krizin dinamiklerini, farklı ülkelerde doğrudan ve dolaylı olarak medyaya verilen devlet desteğini ve araştırmacı, hak yönelimli ve kâr amacı gütmeyen medyanın uzun vadede finansman seçeneklerini tartışan Zivkovic’in raporu kâr amacı gütmeyen medyayı destekleme konusunda hem basın politikaları ouşturmaya katkıda bulunan uzmanlar hem de bu alanda faaliyet gösteren gazeteciler için yeni modeller oluşturmada değerli bir kaynak.

Araştırmalara göre, yeni bağımsız medyanın finansmanında kitlesel fonlama yöntemleri ve bunun için gerekli dayanışma kültürünün oluşması hem medya hem demokrasi için önemli bir kazanım olacaktır. Okurların finanse ettiği ve okurların sahibi olduğu gazeteler, radyo ve televizyon istasyonları, bağımsız gazeteciliği içinde bulunduğu krizden kurtarabilirler.

http://www.platform24.org

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Güncel

Fatma Yazıcı imza günü

Bu haber

yayınlandı

Editör

Çok yönlü kişiliğiyle tanınan aslen Denizlili olan ve uzun süredir Aydın’da yaşayan gazeteci, yazar, şair, araştırmacı ve ressam Fatma Yazıcı’nın ilk  kitabı “Kirman” geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkmıştı…

Güleryüzlü, sempatik ve sosyal kişiliğiyle tanınan kalemi de oldukça etkili, keyifli, güçlü olan Fatma Yazıcı 14 Nisan 2018 Cumartesi günü saat 14.00-17.00 arasında,  Aydın’da bulunan Sıla Kitabevi Bulvar Şubesi’nde kitaplarını imzalayacak…

Fatma Yazıcı tüm edebiyat ve  kitap severleri, sanat severleri, vatandaşları imza gününe  bekliyor, Aydın halkına sevgilerini, saygılarını sunuyor…

Çok değerli yazar Fatma Yazıcı’ya biz de Ege7Gün.Com haber sitesi olarak başarılar diliyor, imza gününün iyi geçmesi temennisinde bulunuyor ve ikinci kitabına ivme kazandıracak olan ilk kitabının piyasaya çıkmasından ötürü tebriklerimizi sunuyoruz!..

Tarih: 14 Nisan 018 Cumartesi
Yer: Sıla Kitabevi, Bulvar Şubesi
Saat: 14.00-17.00 arası

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Güncel

Kılıçdaroğlu: Önce kazanalım, hakça bölüşelim

Bu haber

yayınlandı

Editör

“Şeker vatandır, Vatan satılmaz” sloganıyla Çorum’da düzenlenen mitingde halka hitap eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 2002 yılında Türkiye yurt dışına ürettiği şekeri ihraç ettiğini söyledi.

Türkiye’nin her tarafında fabrika, şeker pancarı ve bereket olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, bu fabrikaların satılması yerine şeker üretimi yapılarak Türkiye’ye döviz getirilmesini istedi.

Mercimeğin, arpanın, ayçiçeğinin, etin ithal edildiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Bu bereketli toprakları kim ekecek. Türkiye Cumhuriyetinin nüfusu 81 milyon. Bu insanları kim besleyecek kim doyuracak. Egemen güçler diyor ki üretim yapmayın, bizden satın alın. Biz size vereceğiz. Egemen güçler ürünlere döviz ödesin bizden satın alsınlar diyorlar. Bizim bir Tarım bakanımıza Fransa’da şövalye madalyası aldı. Fransa tarımına yaptığı katkılardan dolayı madalya alıyor. Çiftçilerimiz bunu sorgulamalı. O madalyayı alın başka bir yere koyun. Biz bu ülkede üreten, alınteri döken insana madalya verilsin istiyoruz” diye konuştu.

Şeker fabrikaları özelleştirilme sürecinin gündeme getirildiği dönemde Şeker İş Sendikası Genel Başkanının kendisini ziyaret ettiğini açıklayan Kılıçdaroğlu, o ziyarette Şeker İş Sendikası yöneticilerinin fabrikaların özelleştirilmemesi için her türlü fedakârlığı yapmaya hazır olduklarını açıkladığını dile getirdi.

Şeker Fabrikası kapandığı takdirde işsizliğin artacağını dile getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Çorumlu esnaflar bu fabrika kapanırsa işsizlik artar. Fabrikada çalışan işçi alışveriş yapmıyor mu? Hangi partiden olursa olsun AK Parti, MHP, CHP, Saadet Partili hangi partiden olursak olalım önceliğimiz vatan. Önceliğimiz üretim. Üreteceğiz hakça bölüşeceğiz. Hakça kazanacağız. Kendi kendine yeten 7 ülke vardı. O ülkelerden birisi Türkiye’ydi ancak şuanda Türkiye yok. Şeker dışarıdan gelecek. Mercimek dışarıdan gelecek. Portakal da dışarıdan gelirse şaşmayın. Bu ülkenin insanı ne olacak. Büyük kentlere gidecek ya taşeron olacak yâ da yeraltına inecek suçlu olacak. Biz ne diyoruz önce kazanalım hakça bölüşelim. Her evde, her ilde huzur ve bereket olsun. Türkiye’de huzur olsun” ifadelerini kullandı.

Şeker sektöründe oynanan oyunların arkasında Nişasta Bazlı Şeker’in (NBŞ) olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Bu oyunların arkasında ne var NBŞ. Mısırdan üretilen nişasta bazlı şeker var. Bilim insanların raporlarında var. NBŞ ne yapar obezite yapar, kanser gibi birçok hastalığa sebebiyet verir” dedi. NBŞ’nin gıdada kullanılmasının yasak olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, “Bazı ülkelerde üretim yüzde 1. Baklavada, bisküvi de NBŞ var. Hangi üründe NBŞ varsa yazın almayacağım. Şeker Pancarı ürünü kullanılıyorsa gidin onu alın. Yabancının ürününü almayalım. Yerli ve milliysek kendi toprağımız ve işçimizin alın teri ve bereketini kendi toprağımıza getirelim. Kasıtlı olarak şeker pancarı üretimi engelleniyor. Kota getiriliyor” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

KALENDER ÇİZİYOR

Advertisement

Son Haberler

Anketimize Katılın

Aydınlıların Firma Rehberi

SPOR GÜNDEMİ

Advertisement

Hava Durumu

booked.net

Döviz Kurları

Advertisement

Şans Oyunları Sonuçları

Faydalı Linkler

Günün Manşetleri

Advertisement

PUAN DURUMU

Advertisement

Facebook

Trend Haberler