Connect with us

Güncel

Partilerin milletvekili aday listeleri belli oldu

Bu haber

yayınlandı

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri için partilerin aday listeleri Yüksek Seçim Kurulu’na verildi…

Aydın’da iki önemli sürpriz yaşandı, bir tanesi CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Milletvekili Metin Lütfi Baydar’ın aday gösterilmemesi, diğer önemli sürpriz ise Ak Parti aday adayı Bekir Kuvvet Erim’in ikinci sıradan aday gösterilmesi oldu!..

AYDIN İLİ MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ ŞU ŞEKİLDE OLUŞTU:

AK PARTİ ADAYLARI

MUSTAFA SAVAŞ
BEKİR KUVVET ERİM
METİN YAVUZ
RIZA POSACI
ERSİN ESENLİK
AHMET TARIK SARI
SEDA KANAT
YASEMİN SARIÇİÇEK

CHP ADAYLARI

BÜLENT TEZCAN
HÜSEYİN YILDIZ
SÜLEYMAN BÜLBÜL
MUSTAFA İBERYA ARIKAN
ÖZLEM BURCU UĞAN SEVİM
KAAN ERÇETİN
KEMAL GÜNERİ
FULYA ÜSTÜNDAĞ

MHP ADAYLARI

DENİZ DEPBOYLU
GÜNTEKİN ŞİMŞEK
MUSTAFA PEKER
YUSUF KEREMİT
FAİK AKKUŞ
HATİCE ÖZCAN
SÜLEYMAN SİNAN BAKIRCI
SEYFETTİN TOSUN

İYİ PARTİ ADAYLARI

ADNAN SEZGİN
BERNA SUKAS
HALİL İBRAHİM AKDEMİR
ŞULE TUNTAŞ
FEVZİ KÖSE
SÜLEYMAN DEMİRCİ
MUSTAFA ORHUN ÇETİN
SEMRA YÜCEL

HDP ADAYLARI

FERHAT TUNÇ YOSLUN

SAADET PARTİSİ ADAYLARI

MEHMET İHSAN AYAYDIN
ALİ SÖĞÜT
MUSA MUÇA
ÖZLEM ÖZTÜRK
MEHMET YÖRÜK
SÜLEYMAN ATEŞ
FATİH KARAHAN
GÜLTEN HANÇER

DEMOKRAT PARTİ ADAYLARI

??????

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ ADAYLARI

??????

VATAN PARTİSİ ADAYLARI

HASAN ATİLLA UĞUR
SELAHATTİN YILMAZ
FATMA SİBEL ARSLANTÜRK
MEHMET GÜNAY
NUR CENNETOĞLU
BİLNUR ŞUVAK
ZEKİ GÜRSOY

BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ ADAYLARI

??????

 

 

 

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için tıkla

Habere Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

CHP’li Altay’dan çok sert açıklama!..

Bu haber

yayınlandı

Editör

CHP’den çok sert açıklama!.. 24 Haziran ülkenin kaderi, en ufak bir oyunda 5 milyon vatandaşı YSK önüne yığarız!..

Katıldığı televizyon programında seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP’li Engin Altay, sandık güvenliğiyle ilgili olarak “En ufak bir şey sezersek bu sefer YSK’nın önüne 50 bin cübbeli avukat gitmekle kalmaz. Oraya 5 milyon insan gider” dedi.

CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, gazeteci Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arenası’nda 24 Haziran’da yapılacak seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Sandık güvenliğiyle ilgili önemli uyarılarda bulunan Altay, “Benim seçim güvenliğiyle ilgili bir endişem yok. Bilakis Sayın İnce’nin de her mitingde söylediği gibi; Allah esirgesin en ufak bir şey sezersek bu sefer YSK’nın önüne 50 bin cübbeli avukat gitmekle kalmaz. Oraya 5 milyon insan gider” dedi.

Kaynak: Haberasi.Com

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Güncel

Son Dakika!.. Askeri konvoyun geçişi sırasında patlama

Bu haber

yayınlandı

Editör

Hakkari’nin Çukurca İlçesinden Merkez istikametine seyir halinde olan askeri konvoyun Ağaçdibi Köyü yol ayrımından geçişi esnasında meydana gelen patlamada 4 asker yaralandı.

HakkariHabertv.com’un haberine göre Valilik tarafından yapılan açıklamada,”06.06.2018 günü saat: 21.30 sıralarında İlimiz Çukurca İlçesinden Merkez istikametine seyir halinde olan askeri konvoyun Ağaçdibi Köyü yol ayrımından geçişi esnasında EYP’nin (el yapımı patlayıcı) infilak etmesi sonucu 4 askeri personel hafif şekilde yaralanmıştır. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir, denildi fakat bu önemli olay yaygın medyaya saat 01.30’da ulaştığı için kafaları karıştırdı!..

DHA (Doğan Haber Ajansı) olayı dünyaya saat 01.30 sıralarında duyurdu!…

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Güncel

Yılda 32 bin kişi hava kirliliği yüzünden erken ölüyor

Bu haber

yayınlandı

Editör

Hava kirliliği her yıl 32 bin erken ölüm vakasına sebep oluyor. Türk Toraks Derneği’nden Doç. Dr. Çalışır: Toplum sağlığının korunması için yeni kömürlü projelerden vazgeçilmeli

Tıpta uzmanlık dernekleri, hekim örgütleri ve çevre derneklerini bir araya getiren Temiz Hava Hakkı Platformu (THH) Türkiye’nin hava kirliliği sorununa ve sayısı gün geçtikçe artan kömürlü termik santrallara dikkat çekti. Platformun açıklamasına göre Türkiye’de hava kirliliği her yıl 32 bin erken ölüm vakasına sebep oluyor. THH üyelerinden Türk Toraks Derneği tarafından yapılan güncel analize göre ise, Artvin dışında kalan tüm illerin havası Dünya Sağlık Örgütü referans değerlerine göre kirli.

Temiz Hava Hakkı Platformu (THH) yaptığı açıklamada, sadece Çanakkale’de termik santralların yılda toplam 10 milyon ton kömür yaktığı belirtildi. Platform yaptığı açıklamada ülke çapında da evlerde ısınma amaçlı yılda 11,4 milyon ton kömür yakıldığına dikkat çekti. Neredeyse aynı miktardaki kömürün sadece Çanakkale il sınırları içerisindeki termik santrallarda yakılması hava kirliliğini geri dönüşü olmayan şekilde olumsuz etkileyecek.

Platformun yaptığı açıklamada “Hava kirliliği, Dünya Sağlık Örgütü tarafından hem kanserojen hem de dördüncü en önemli sağlık tehdidi olarak tanımlanıyor. Özellikle felç, kalp krizi, kalp yetmezliği gibi öldürücü hastalıklara yol açmanın yanı sıra gebelik sırasında maruz kalınma ile çocukların akciğer gelişiminde bozukluğa neden oluyor. Türkiye’de hava kirliliğine bağlı her yıl 32 bin erken ölüm gerçekleşiyor” denildi.

Türk Toraks Derneği’nden Doc. Dr. Haluk Çalışır, hekimlik görevinin en temel ilkesinin toplum sağlığının korunması, yani hastalık oluşmadan nedenlerinin ortadan kaldırılması olduğunu vurguladı. Doç. Dr. Çalışır, “Toplum sağlığının korunması ve hastalık yükünün azaltılması; ancak ısınma amaçlı kömür kullanımının kontrol altına alınması, mevcut santralların çevre yatırımlarının tamamlanması ve Çanakkale’deki yeni kömürlü termik santral projelerinin sonlandırılması ile mümkün olabilir” dedi.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Güncel

Vali Köşger JES’leri yerinde denetledi!..

Bu haber

yayınlandı

Editör

Aydın’da arttığı iddia edilen hava kirliliği ve balık ölümleri Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’i harekete geçirdi… Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Aydın’da Çevreyi Kirleten Unsurları Bizzat Yerinde İnceledi.

Vali Yavuz Selim Köşger, Aydın’da Çevreyi Kirleten Unsurları bizzat yerinde inceledi. Vali Köşger’e incelemeleri sırasında Vali Yardımcıları ve İlgili Daire Amirleri eşlik etti.

Vali Köşger ve beraberindeki heyet, Aydın Katı Atık Tesisleri, Aydın Atıksu Arıtma Tesisi ve Jeotermal santraller olmak üzere pek çok tesiste incelemelerde bulundu.

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger konuyla ilgili olarak yarın saat 15’de Valilik binasında bir basın toplantısı düzenleyerek  açıklamalarda bulunacak!..

 

 

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Güncel

Büyükşehir’in yaz okulları kayıtları başladı

Bu haber

yayınlandı

Editör

Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kültür Merkezlerinde yaz etkinlikleri kayıtlarına başladı. Çocuklara ve yetişkinlere hitap eden, her geçen yıl artan kursiyer sayısıyla Türkiye’ye örnek olan etkinliklerde bu yıl da binlerce kursiyer zamanlarını değerlendirip istedikleri kurslara devam edebilecekler.

Kayıtların 14 Haziran’a kadar devam edeceği kurslar tamamen ücretsiz olarak düzenleniyor.

Etkinliklerde 7-14 yaş arası çocuklar için ilgi ve yetenekleri doğrultusunda gitar, bağlama, satranç, resim, keman, bale, ahşap boyama, İngilizce, drama, halk oyunları, masa tenisi, futbol, basketbol, voleybol, tenis, badminton ve jimnastik kulüpleri yer alacak.

Yetişkin kursiyerlerin de unutulmadığı kültür merkezlerinde pilates, halk oyunları, resim, alevle cam işleme, ahşap boyama, İngilizce, bağlama, gitar, ney, masa tenisi ve yoga kursları düzenlenecek.

Ayrıca kültür merkezleri bünyesinde faaliyet gösteren Bilim ve Deney Evi’nde çocukların bilime olan ilgilerini arttırmak, bilgiyi kaynağından öğrenmelerini sağlamak, yaparak-yaşayarak öğrenmelerine fırsat tanımak için uygulamalı birçok aktivite her yıl olduğu gibi bu yıl da gerçekleştirilecek.

Kayıtların başlamasıyla birlikte yüzme başta olmak üzere bazı kursların yoğun ilgiden dolayı kayıtları dolmak üzere.

Diğer taraftan kültür merkezleri bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik Merkezlerinde de gençlerin boş zamanlarını verimli şekilde değerlendirebilecekleri kültürel ve sosyal etkinlikler de düzenleniyor.

 

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Canlı Yayın İstek Hattı

Ege7Gün Radyo Dinle

Nöbetçi Eczaneler

Advertisement

Son Haberler

En çok okunanlar

Anketimize Katılın

Aydınlıların Firma Rehberi

SPOR GÜNDEMİ

Advertisement

Hava Durumu

booked.net

Döviz Kurları

Advertisement

Şans Oyunları Sonuçları

Faydalı Linkler

Günün Manşetleri

Advertisement

PUAN DURUMU

Advertisement

Facebook

Trend Haberler