Connect with us

Eğitim

Maliye Bakanı o haberi yalanladı

Bu haber

yayınlandı

Bakan’dan ek ders ücretleri ile ilgili açıklama: Ödenmemesi söz konusu değil, Maliye Bakanı Naci Ağbal: “Öğretmenlere ek ders ücretinin ödenmemesi söz konusu değil. Bu ödemelerin yapılamadığı yönündeki açıklamalar yalan.”

Maliye Bakanı Naci Ağbal, öğretmenlere ek ders ücretinin ödenmediğine yönelik iddiaların asılsız olduğunu söyledi.

Ağbal, “Öğretmenlere ek ders ücretinin ödenmemesi söz konusu değil. Bu ödemelerin yapılamadığı yönündeki açıklamalar yalan.” dedi.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için tıkla

Habere Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eğitim

ÖSYM’den Sınav Öncesi Yeni YKS Duyurusu!

Bu haber

yayınlandı

Editör

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) ‘2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek adayların dikkatine’ başlığı altında yeni bir duyuru daha yayımladı.

ÖSYM’den yapılan duyuruda, 2018 YKS’ye başvuru yapan adayların, 2 Temmuz 2018 tarihinden itibaren ÖSYM’nin aday işlemleri sistemi (ais.osym.gov.tr) adresine giriş yaparak MEB e-Okul sistemindeki eğitim bilgileri ve diploma notunu görebilecekleri ve bu bilgileri 2 ile 9 Temmuz 2018 tarihleri arasında ilgili sayfadan onaylatabileceği bildirildi. ÖSYM duyurusunda ayrıca şu ifadeler yer aldı :

DUYURU
(28 Haziran 2018)

2018-YKS Adaylarının Dikkatine!
2018-YKS Eğitim Bilgilerinin ve Diploma Notunun Onaylanması

2018-YKS’ye başvuran adaylar, 2 Temmuz 2018 tarihinden itibaren ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine (AİS) giriş yaparak MEB e-Okul sistemindeki eğitim bilgilerini ve diploma notunu görebilecekler ve bu bilgilerini, 2-9 Temmuz 2018 tarihleri arasında ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (AİS) onaylayabileceklerdir.

Adayların sınav öncesi herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Tüm adaylarımıza başarılar diliyoruz.

ÖSYM

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Eğitim

ADÜ Ailesi İftar Yemeğinde Buluştu

Bu haber

yayınlandı

Editör

Üniversite tarafından düzenlenen iftar yemeğinde Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ailesiyle bir araya geldi. 28 Mayıs 2018 tarihinde Tralleis Meydanı’nda gerçekleşen iftar programı bu yıl da geniş katılımla gerçekleşti.

Üniversite Rektörlüğü tarafından düzenlenen Darbe Sempozyumunun ardından gerçekleşen iftar programına Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’ın yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recai Tunca, Prof. Dr. Törün Özer, Prof. Dr. Halil Kırnak, Genel Sekreter V. Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Aslan, Sempozyum için gelen davetliler, dekanlar, yüksekokul müdürleri, daire başkanları akademik ve idari personel ve aileleri katılırken; Aydın’ın geleneksel lezzeti ‘Keşkek’ iftara renk kattı.

Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan konuşmasında Ramazan Ayının Müslümanlar için önemini vurgulayarak “Ramazan Ayı rahmet, bereket, mağfiret ve paylaşım ayı. Biz elimizde olanları paylaşmak istedik. Paylaşmak ibadettir. Ramazan Ayı Müslümanın en uzun bayramıdır. Üniversitemizin bu güzel etkinliğinde sizleri ağırlamak bizleri son derece mutlu etti. Allah işinizi gücünüzü rast getirsin, tuttuğunuz oruçlar kabul olsun inşallah.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan, ADÜ ailesini bir araya getiren iftar programlarını geleneksel hale getireceklerini söyledi.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Eğitim

Yüksel Yalova Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavıyla öğrenci alacak

Bu haber

yayınlandı

Editör

Aydın Yüksel Yalova Güzel Sanatlar Lisesi 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Yetenek Sınavı Başvuruları Başladı.

Okul Müdürlüğünden yapılan açıklamada 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Yetenek Sınavı başvurularının başladığı ve 26 Haziran 2018 tarihine kadar devam edeceği belirtildi.

Başvuruda bulunan öğrencilerin başvuru aşamasında Resim veya Müzik Bölümlerinden birisini tercih edecekleri ve tercih ettikleri alanlardan 02-06 Temmuz tarihleri arasında yetenek sınavlarına alınacakları belirtilirken, sınava girecek öğrenci listelerinin ise 27-29 Haziran 2018 tarihlerinde okulda ve http://aydingsl.meb.k12.tr/  web adresinde açıklanacağını bildirildi.

Yapılacak yetenek sınavlarında 50 ve üzerinde puan alan öğrencilerin kesin kayıt işlemleri, yetenek sınavlarının yüzde 70’i ile ortaokul başarı puanının yüzde 30’u alınarak 100 tam puan üzerinden puan üstünlüğüne göre yapılacak. Bölümler bazında belirlenen kontenjan kadar asil ve yedek listeler oluşturulacak.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Eğitim

Minik beyinlerin satranç turnuvası başlıyor

Bu haber

yayınlandı

Editör

Aydın Büyükşehir Belediyesi kültür merkezlerindeki kurslara katılan küçük kursiyerler yarın düzenlenecek olan yılsonu satranç turnuvasıyla hünerlerini sergileyecekler.  Kültür Merkezleri Geleneksel Satranç Turnuvası’nda her yıl, yıl boyunca kurslara katılan ve marifetlerini ilerleten çocuk kursiyerler birbirleriyle yarışıyorlar.

Yüksel Yalova Çocuk Kültür Merkezi’nde saat 10.30’da başlayacak turnuvada onlarca çocuk en iyi hamleyi yapabilmek için ter dökecek. Turnuvada başarılı olan çocuklara çeşitli ödüller de verilecek.

Çocuklara başarılar dileyen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu “Çocuklarımız yıl boyunca çeşitli kurslara katılıp hünerlerini geliştirdiler. Kültür merkezlerimizle çocuk, genç, yetişkin ayırmadan bütün vatandaşlarımıza kucak açıyoruz ve kurslar açarak onların kendilerini geliştirmelerine olanak tanıyoruz. Aynı zamanda birbirleriyle yarışarak keyifli zaman geçirmelerini de sağlıyoruz. Çocuklarımıza yarınki maçlarında başarılar dilerim” diye konuştu

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Eğitim

20 yeni üniversite kuruluyor

Bu haber

yayınlandı

Editör

HABER MERKEZİ – Meclis Genel Kurulun’da, 4’ü vakıf olmak üzere 20 yeni üniversite kurulmasını öngören ve aralarında İstanbul ile Gazi’nin de bulunduğu 13 üniversiteyi bölen tasarı kabul edilerek yasalaştı.

Kamuoyunda ‘üniversiteleri bölme tasarısı’ olarak adlandırılan tasarı, Meclis Genel Kurulu’nda görüşülerek yasalaştı.

Kanuna göre 16’sı devlet, 4’ü vakıf olmak üzere toplam 20 üniversite kuruluyor.

Kurulacak üniversiteler

Devlet üniversiteleri şöyle:

Gaziantep Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitesi, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Malatya Turgut Özal Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Samsun Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tarsus Üniversitesi, Trabzon Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi.

Vakıf üniversiteleri şöyle:

Ankara Medipol Üniversitesi, İstanbul Atlas Üniversitesi, Semerkand Bilim ve Medeniyet Üniversitesi, İzmir Tınaztepe Üniversitesi.

13 üniversite bölünüyor
Tasarının yasalaşmasıyla birlikte İstanbul, Gazi, İnönü, Anadolu, Selçuk ve Erciyes üniversitelerinin de aralarında bulunduğu 13 üniversite de bölünecek.

Kanunla beraber İstanbul Üniversitesi bölünerek, ‘İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa’ kuruluyor.

AA’nın haberine göre bu üniversite İstanbul Üniversitesi’ne bağlı Cerrahpaşa Tıp, Florence Nightingale Hemşirelik, Hasan Ali Yücel Eğitim, Orman, Sağlık Bilimleri, Spor Bilimleri, Veteriner, Mühendislik fakültelerinden oluşacak. Gazi Üniversitesi de yasalaşan tasarıyla bölünüyor.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Canlı Yayın İstek Hattı

Ege7Gün Radyo Dinle

Nöbetçi Eczaneler

Advertisement

Son Haberler

En çok okunanlar

Anketimize Katılın

Aydınlıların Firma Rehberi

SPOR GÜNDEMİ

Advertisement

Hava Durumu

booked.net

Döviz Kurları

Advertisement

Şans Oyunları Sonuçları

Faydalı Linkler

Günün Manşetleri

Advertisement

PUAN DURUMU

Advertisement

Facebook

Trend Haberler