Connect with us

Eğitim

Maliye Bakanı o haberi yalanladı

Bu haber

yayınlandı

Bakan’dan ek ders ücretleri ile ilgili açıklama: Ödenmemesi söz konusu değil, Maliye Bakanı Naci Ağbal: “Öğretmenlere ek ders ücretinin ödenmemesi söz konusu değil. Bu ödemelerin yapılamadığı yönündeki açıklamalar yalan.”

Maliye Bakanı Naci Ağbal, öğretmenlere ek ders ücretinin ödenmediğine yönelik iddiaların asılsız olduğunu söyledi.

Ağbal, “Öğretmenlere ek ders ücretinin ödenmemesi söz konusu değil. Bu ödemelerin yapılamadığı yönündeki açıklamalar yalan.” dedi.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için tıkla

Habere Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eğitim

20 yeni üniversite kuruluyor

Bu haber

yayınlandı

Editör

HABER MERKEZİ – Meclis Genel Kurulun’da, 4’ü vakıf olmak üzere 20 yeni üniversite kurulmasını öngören ve aralarında İstanbul ile Gazi’nin de bulunduğu 13 üniversiteyi bölen tasarı kabul edilerek yasalaştı.

Kamuoyunda ‘üniversiteleri bölme tasarısı’ olarak adlandırılan tasarı, Meclis Genel Kurulu’nda görüşülerek yasalaştı.

Kanuna göre 16’sı devlet, 4’ü vakıf olmak üzere toplam 20 üniversite kuruluyor.

Kurulacak üniversiteler

Devlet üniversiteleri şöyle:

Gaziantep Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitesi, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Malatya Turgut Özal Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Samsun Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tarsus Üniversitesi, Trabzon Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi.

Vakıf üniversiteleri şöyle:

Ankara Medipol Üniversitesi, İstanbul Atlas Üniversitesi, Semerkand Bilim ve Medeniyet Üniversitesi, İzmir Tınaztepe Üniversitesi.

13 üniversite bölünüyor
Tasarının yasalaşmasıyla birlikte İstanbul, Gazi, İnönü, Anadolu, Selçuk ve Erciyes üniversitelerinin de aralarında bulunduğu 13 üniversite de bölünecek.

Kanunla beraber İstanbul Üniversitesi bölünerek, ‘İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa’ kuruluyor.

AA’nın haberine göre bu üniversite İstanbul Üniversitesi’ne bağlı Cerrahpaşa Tıp, Florence Nightingale Hemşirelik, Hasan Ali Yücel Eğitim, Orman, Sağlık Bilimleri, Spor Bilimleri, Veteriner, Mühendislik fakültelerinden oluşacak. Gazi Üniversitesi de yasalaşan tasarıyla bölünüyor.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Eğitim

Söke Belediyesi Kurslarının Yıl Sonu Sergisi Yapıldı

Bu haber

yayınlandı

Editör

Söke Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile açılan hobi ve meslek edindirme kurslarının yılsonu sergisi açıldı. Santral Garaj arkasında bulunan Söke Belediyesi AVM’de açılan sergi büyük ilgi gördü.

Deri tasarım, takı tasarım, ev aksesuarları gibi çeşitli branşlarda açılan ve kursiyerlerinin büyük bir bölümü kadın olan kurslarda elde edilen ürünlerin sergisi büyük beğeni topladı. Sadece 5 aylık dönemde gerçekleşen kurslarda ortaya çıkan el emeği göz nuru eserlerin sergisi 4 Mayıs Cuma günü akşam saatlerine kadar açık kalacak.

Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran ve Söke Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Öznur Polatçı’nın da katıldığı sergi de Söke Belediyesi gençlik korosu da mini bir konser verdi. Sergi açılışında konuşan Başkan Toyran, Söke Belediyesi’nin Halk eğitim Merkezi ile uyumlu bir çalışma sergilediğini ve bunun sonucunda kurslara yüksek katılımın olduğunu söyledi. Özellikle kadınların vakit geçirmeleri yada ailelerine ekonomik katkı sağlayabilmeleri adına kursları çok önemsediklerini belirten Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran; Halk Eğitim Merkezi başta olmak üzere emekleri olan herkese çok teşekkür etti. Başkan Toyran Söke Belediyesi kursları ve faaliyetlerinin çevreye de örnek olduğunu dile getirdi.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Eğitim

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger yurtları ziyaret etti

Bu haber

yayınlandı

Editör

İlk ziyareti Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü’ne gerçekleştiren Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’e Kurum Müdürü Feti Karsak tarafından çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi.

Daha sonra Adnan Menderes Yurdunu ziyaret eden Vali Köşger, öğrencilerle sohbet etti. Üniversite yıllarının hayatı anlama noktasında önemli bir süreç olduğuna dikkat çeken Vali Köşger, bu dönemin iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirti ve hayata dair tecrübelerini gençlerle paylaştı.

Vali Köşger, Kurumca sosyal, kültürel, sportif faaliyetler kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler çerçevesinde  yurtta açılan halkoyunları, resim, cam boyama, dikiş-nakış, masa tenisi ve satranç kurslarını yerinde inceleyerek, öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkı sağlayan kurslara katılım göstermelerinden memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Vali Köşger konuşmasında, “hepiniz üniversite sınavlarına girip başarı göstererek üniversiteli olup buralara geldiniz. Kendinizi ifade etmekte, sorunlarınızı anlatmakta sıkıntı yaşamadığınızı düşünüyor ve görüyorum. Yarın devlet kademelerinde görev alacak ve sorunun bir parçası değil, çözümün bir parçası olacaksınız. Hepiniz mezun olarak vatana millete hizmet edeceksiniz. O aşamaya sağlıklı bir şekilde erişmeniz için devlet, imkânlarını seferber ediyor” dedi.

Vali Köşger, öğrencilerle sohbetinde, “Ülkenin 15 Temmuz’da yaşamış olduğu travma ve bunun oluşturduğu boşluk, devletin imkanları ile en kısa zamanda yurtlaşma, yurt yapımı ve öğrenci hizmetlerindeki çalışmalar ile kapatılmaktadır. Yurttaki kursları gezdiğimde sizlerin mutlu, eğitimcilerin umutlu olduklarını gördüm, ben de umutluyum. Bu ülkenin geleceği sizlersiniz. Tüm idarecilerimiz, il müdürü ve yurt müdürleri sizlerin hizmeti için varız, kapımız her zaman açık, her zaman gelebilirsiniz.

Çevremizdeki ülkelerde nüfus gün geçtikçe azalırken, biz istikrarlı bir ülkede genç ve dinamik bir nüfusa sahibiz ve nüfusumuzu her geçen gün daha iyi eğitmeye çalışıyoruz. Çünkü bizim en büyük zenginliğimiz sizlersiniz. Geleceğe umutla bakmamızı sağlayan sizlersiniz. Bu yüzden sizlerin sorunun değil, çözümün bir parçası olmanızı tercih ederim. Mücadeleci ve çözüm üretici olmalısınız.

Kız öğrencilerimizin eğitimine çok önem veriyoruz. Çünkü bir kişiyi eğittiğinde bir kişiyi eğitmiş olursunuz, ama sizler eğitildiğinizde bütün bir toplumu eğitmiş oluruz. Osmanlıda eğitim öğretimin karşılığı maarif terbiyeydi. Maarifi okulda alıyorsunuz, terbiyeyi aileden alarak kendinizi geliştireceksiniz” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Eğitim

Muşlu öğrenciler Aydın’da misafir edilecek

Bu haber

yayınlandı

Editör

İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen ve Aydın Valiliği tarafından koordinesi yapılan “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında, Aydın ilinde 2017 yılında Muş İlinden  404, Tunceli İlinden 195 olmak üzere toplam 599 öğrencimiz misafir edildi.

Proje ile, iller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması ve kardeşlik ruhunun pekiştirilmesi, ülkemizin huzuruna katkı sunulması, iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması ile birlikte, Aydın ilimizin tarihi ve kültürel yerlerinin tanıtılması amaçlandı.

Bu kapsamda, 30 Mart-02 Nisan 2018, 05 Nisan-08 Nisan 2018 tarihleri arasında 200 öğrenci Aydın’da program süresince misafir edilecek.

Proje, Aydın Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülerek uygulanacak…

 

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Eğitim

Söke Özel Eğitim Merkezi’nin Öğrencilerinden Başkan Toyran’a Hediye

Bu haber

yayınlandı

Editör

Söke Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi öğretmen ve öğrencilerinden Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran’a ziyaret.

Okul Müdürü Bekir Özmen, öğretmenler ve öğrenciler Başkan Toyran’ı makamında ziyaret ederek, öğrenciler tarafından yapılan el emeği ürün hediye edildi. Söke Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Bekir Özmen okullarına katkılarından dolayı Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran’a teşekkür etti.

Eğitim ve eğitimcilerin her zaman yanlarında olduklarını belirten Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, özellikle özel çocukların eğitim gördükleri merkezlerin ilçedeki başarılı çalışmalarından dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti. Başkan Toyran öğretmen ve öğrencilere ziyaretlerinden ve takdim ettikleri hediyelerinden dolayı teşekkür etti.

 

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Canlı Yayın İstek Hattı

Ege7Gün Radyo Dinle

Nöbetçi Eczaneler

Advertisement

Son Haberler

En çok okunanlar

Anketimize Katılın

Aydınlıların Firma Rehberi

SPOR GÜNDEMİ

Advertisement

Hava Durumu

booked.net

Döviz Kurları

Advertisement

Şans Oyunları Sonuçları

Faydalı Linkler

Günün Manşetleri

Advertisement

PUAN DURUMU

Advertisement

Facebook

Trend Haberler