Connect with us

Gündem

KCK ana davasında 107 kişi hapis cezasına çarptırıldı

Bu haber

yayınlandı

Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesinde 2010 yılından bu yana görülen KCK ana davasında, aralarında DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, eski milletvekili Hatip Dicle ve eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün de bulunduğu 107 sanık, çeşitli oranlarda hapis cezasına çarptırıldı.

Yaklaşık 7 yıl süren ve 850 klasörden oluşan ana KCK dosyası kapsamında yargılanan 191 sanıktan, 8’i HDP’li milletvekili 37’sinin dosyası daha önce ayrıldı.

43 SANIK BERAAT ETTİ

Yargılaması süren 154 sanıktan 107 sanık hakkında çeşitli oranlarda hapis cezası, 43 sanık hakkında ise beraat kararı verildi.

15 KİŞİYE 21 YIL HAPİS CEZASI

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, eski Van Milletvekili Kemal Aktaş, Bayram Altun, Mehmet Taş, Serdar Kızılkaya, Hüseyin Yılmaz, Salih Akdoğan, Turan Genç, Çimen Işık, Zühre Bozacı, Mehmet Selim ve Bayram Altun, Herdem Kızılkaya, Lütfü Dağ, Ahmet Birsin’e ‘örgüt yöneticisi olmak’ iddiasından 21’er yıl hapis cezası, Ercan Akyol’a ise 18 yıl ceza verildi.

Görevden uzaklaştırılan tutuklu Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı 6 yıl 3 ay, eski milletvekili Demir Çelik 6 yıl 3 ay, DTK Eş Başkanı Hatip Dicle’ye 9 yıl, Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk’e 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Habere Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Hükümlüler hem spor yapacak, hem de meslek sahibi olacak

Bu haber

yayınlandı

Editör

SÖKE’DE DENETİMLİ SERBESTLİK KAPSAMINDA BULUNAN HÜKÜMLÜLERİN MESLEK EDİNMELERİ VE SPORTİF FAALİYETLERE KATILIMINI SAĞLAMAK AMACIYLA PROTOKOL YAPILDI 

Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğü konuyla ilgili olarak, Söke Kaymakamlığı, Cumhuriyet Başsavcılığı, Zirai Üretim İşletmesi Tarımsal Yayım ve Hizmetiçi Eğitim Merkezi (TAYEM), İş Kurumu İlçe Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile protokol yaptı.

İmzalanan protokol ile Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde dosyası bulunan yükümlülere yönelik açılacak mesleki eğitim kurslarının uygulanması ve hükümlülerin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tesislerinden yararlandırılmaları kararı alındı.

Adalet Bakanlığı’nın başlattığı proje ile toplum içinde denetim ve takibi yapılan yükümlülerin ve ailelerinin özellikle madde kullanımı olanların ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle iyileştirilmesi ve topluma kazandırılması, toplumla bütünleşmelerinin desteklenmesi, olumlu sosyal davranışlarını geliştirerek uyumlu birer birey olmalarının sağlanması amaçlanıyor.

(HÜSEYİN IŞIK)

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Güncel

Müjdeyi Erdoğan verdi! 60 günden 10 güne iniyor…

Bu haber

yayınlandı

Editör

Yeni randevu sisteminin devreye girmesiyle, kimlik kartı ve sürücü belgesi için randevu süresi 60 günden 10 güne indirilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 100 günlük eylem planını açıkladı. Birbiri ardına müjdeler sıralayan Erdoğan, kimlik kartı ve sürücü belgesi için randevu süresinin 60 günden 10 güne indirileceğini belirtti.

İşte Başkan Erdoğan’ın yaptığı kritik açıklama:

“İç İşleri Bakanlığı terör örgütleri, düzensiz göçmen gibi konularla ilgilenmek Ağrı ve Iğdır’ın güvenlik duvarına güvenlik sensörü, kamera ve aydınlatma kurduk. Mobil plaka tanıma sistemini 614’e çıkardık. Yaralama ve ölümlü trafik kazaları oranını yüze 2 düşürdük. Bu bakanlığımızın 15 ayrı hizmetini elektronik devre üzerinden sunduk. Uyuşturucu ile mücadele için 81 ilimizi kapsama aldık. 31 ilde daha narkotimler kurduk. 112 merkezlerinin sayısını 32’den 42’ye çıkardık. Düzensiz göçe karşı Iğdır, Kırıkkale, İstanbul ve Kocaeli’de geri gönderme sistemi kurduk. İran, Ağrı, Iğdır sınırında 35 km sınır aydınlatması, güvenlik sistemi, kamera aydınlatmayı daha devreye alıyoruz. 112 acili 44 ile çıkarıyoruz. Yaşam tüneli gibi farkındalık projelerini hayata geçirerek trafik kazalarını yüzde 1 oranında azaltmayı hedefliyoruz. Yeni randevu ssitemini devreye alıyoruz ve kimlik, sürücü belgesi için randevuyu 60’dan 10 güne indiriyoruz” ifadelerini kullandı

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Gündem

Tanrıların topraklarından gelen müzik

Bu haber

yayınlandı

Editör

Yerlileri tarafından ‘Tanrıların Toprağı’ olarak görülen Kuzey İngiltere’den çıkmış Smokie Grubu, yetmişlerdeki kadar popüler olmasa da hâlâ sahnede. Grup geçtiğimiz günlerde İstanbul ve Ankara’daki konserlerde hayranlarıyla buluştu…

Smokie 70’li yılların en çok ses getiren gruplarından biriydi. O günlerde olgunlaşıp kitlelere ulaşmaya başlayan metal ve punk akımlarıyla baş edebilen yegâne gruplardan biri olarak adından söz ettirdi. Özelikle Avrupa çapında büyük hayran kitlesi edinen grubun Alice isimli şarkısı uzunca süre dillerden düşmedi. Çalkantılı kariyerine rağmen Skomie hâlâ sahnede. 23, 24 Mayıs’ta İstanbul ve Ankara’daki Jolly Joker mekânlarında verecekleri konserlerle bir kez daha Türkiye’ye konuk oldular. Konser öncesi Terry Uttley sorularımızı yanıtladı.

– Smokie 70’li yıllarda nasıl bu kadar popüler oldu? Sizi başarılı ve izleyici gözünde samimi kılan neydi?
– Smokie ilk başarısına ulaştığında hali hazırda 7 yıllık tecrübesi olan bir gruptu. Çeşitli şirketlerle plak anlaşmaları imzaladık ancak doğru şirket ve yeterince şansımız olmadığı için hiçbir yere varamadık. Yine de yılmadık ve inanmaya devam ettik. Sonuç olarak Nicky Chinn ve Mike Chapman’la Mickie Most’un RAK şirketi karşımıza çıktı ve onlarla birlikte ilk liste başarımızı yakaladık. Kuzey İngiltere’den gelen insanlar olarak samimiyetin bir parçamız olduğunu sevenlerimizin bildiğini düşünüyorum. Sizi, doğal olarak ayakları yere basan insanlar haline getiren bir yer. Kuzey halkı kendi arasında buralara “Tanrıların memleketi” derler.
– 70’lerde hard rock ve punk gibi müzikleri yapan birçok müzisyenin gizlice Smokie dinlediklerini sonradan yaptıkları röportajlardan öğrendik. 70’lerde sizin bildiğiniz gizli hayranlarınız var mıydı?
– Belki de o kadar büyük bir sırdı ki kimse grubu haberdar etmedi. 78’de İsviçre’de Montreaux albümünü kaydederken bir yorum almıştım. Bir barda dart oynarken Yes’ten Rick Wakeman bana kendi grubunun da Almanya’da Smokie kadar plak satabilmesini dilediğini söylemişti. Koltuklarım kabarmıştı!
– Chris Norman’ın ayrılmasından sonra grubu devam ettirmek zor muydu? Bu kararı nasıl verdiniz? Hayranlarınız nasıl tepki gösterdi?
– Chris, grubu 83’te bıraktığında devam edeceğimizi düşünmemiştik; çünkü çocukluğumuzdan beri birlikteydik. Ben de başka gruplara gitarist olarak katıldım, John Verity ile Uriah Heep’ten Peter Goalby, Pat Travers Band’den Pat Thrall ve Tommy Aldridge ile çaldım. Daha sonra San Francisco’da Pat Thrall’ın kendi grubuyla, sonra da Status Quo’dan John Coughlan ile çalıştım yani o aralar oldukça meşguldüm. Pete Spencer 79’dan beri grupla turlamıyordu ve Alan sadece bir ara verdiğimizi düşünüyordu. O zamanlar hayatından oldukça memnundu. Birkaç yıl sonra şehrimiz Bradford’un stadında çıkan yangında ölenlerin aileleri yararına düzenlenen bir yardım konseri için bir araya geldik. Chris bir yıl kadar bizimle devam edip tekrar ayrıldı. Bu sefer yola onsuz devam etmeye karar verdik çünkü Smokie olarak sahnede olmak bizi mutlu ediyordu. Chris Norman’ın fanları vardı ancak Smokie bir kişiden ibaret değildi. Yılda verdiğimiz ortalama 100 konser de bunun bir göstergesi. Unutmayın ki Chris grubu 28 yıl önce bıraktı. Bu da yeterince şey anlatıyor!
– Son yıllarda sık sık şarkılarınız cover’lanıyor. Bu cover’lar içinde beğendikleriniz ya da beğenmedikleriniz hangileri?
– Ben sadece “Alice”in çeşitli dillerdeki cover’larından haberdarım, kusura bakmayın!
– Burada hayranlarınızı nasıl konserler bekliyor?
– Hit parçalarımız ve daha fazlası. Bize katılmak için şimdiden sesinizi hazırlayın. Türkiye’ye gelmeyi iple çekiyoruz. Son iki ziyaretimiz inanılmazdı.

Kaynak: Cumhuriyet

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Gündem

Lice’de çatışma çıktı şehit ve yaralılar var

Bu haber

yayınlandı

Editör

Diyarbakır’ın Lice İlçesi kırsalında PKK ile askerler arasında çatışma çıktı. Çatışmada 1 asker yaşamını yitirirken, 4 asker de yaralandı.

Lice İlçesi kırsalında Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile PKK’li bir grubun arasında bugün saat 17.30 sıralarında çatışma meydana geldi. Çıkan çatışmada 1 asker yaşamını yitirdi, 4 asker de yaralandı. Yaralı askerler, Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi ek binasına kaldırılarak tedavi altına alındı. DHA

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Gündem

“Tek gayeleri Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı”

Bu haber

yayınlandı

Editör

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, AK Parti ile MHP ittifakının şeffaf bir şekilde, 81 milyonun gözü önünde ve meşru bir zeminde yapıldığına dikkat çekerek, “Karşımızdakiler ise karanlıkta birbirlerine göz kırparak iş tutuyorlar.

Önü arkası belli olmayan pazarlıklarla, rengi, kimliği, kişiliği, haysiyeti, hiçbir şeyi belli olmayan, tek gayesi Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı olan bir ittifak kurulmaya çalışılıyor” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) AK Parti Grup Toplantısı’na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda milletvekillerine ve partililere hitaben bir konuşma yaptı.

“Tek gayesi Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı olan bir ittifak kurulmaya çalışılıyor”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, AK Parti ile MHP ittifakının şeffaf bir şekilde, 81 milyonun gözü önünde ve meşru bir zeminde yapıldığına dikkat çekerek, “Karşımızdakiler ise karanlıkta birbirlerine göz kırparak iş tutuyorlar. Önü arkası belli olmayan pazarlıklarla, rengi, kimliği, kişiliği, haysiyeti, hiçbir şeyi belli olmayan, tek gayesi Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı olan bir ittifak kurulmaya çalışılıyor” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) AK Parti Grup Toplantısı’na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda milletvekillerine ve partililere hitaben bir konuşma yaptı.

“HASTALIKLI SİYASETLERİNİ ÜLKEMİZİN MİLLÎ BAYRAMINI ZEHİRLEMEK İÇİN KULLANANLARI KINIYORUM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının başında, “Millî egemenliğimizin sevincini yaşadığımız bir günde, dün Meclis Genel Kurulu’nda şahit olduğumuz görüntüleri, yapılan tartışmaları asla tasvip etmediğimi, burada bir kez daha ifade etmek isterim. Kendi hastalıklı siyasetlerini, ülkemizin bu önemli millî bayramını zehirlemek için kullananları buradan kınıyorum. Millî iradenin tecelligâhı olan bir çatının altında, milletimizin iradesiyle seçilmiş Cumhurbaşkanına, tüm ülkenin ve dünyanın gözü önünde hakaret etmeyi siyaset sanan bu zihniyet, kendi çirkefliği içinde boğulmaya mahkûmdur” dedi.

“Milletimizin 15 Temmuz destanını önemsizleştirmek, kendisinin o gece darbecilerin açtığı yoldan kaçışını gizlemek isteyen zatın hezeyanları artık şehitlerimize saygısızlık boyutuna ulaşmıştır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, o gece yaşananları hatırlatarak, “Siz her zaman kuyruğu kıstırıp kaçtınız zaten, hiçbir zaman siz kahramanca F-16’ların karşısında dikilenlerden olmadınız, tankların karşısına çıkanlardan olmadınız. Sizler hatta Bağdat Caddesi’nde alkışlayanlardan oldunuz” şeklinde konuştu.

“ECDADIMIZ, ZULÜM GÖREN KİM VARSA HEPSİNİN YANINDA OLMUŞTUR”

Ana muhalefetin başındaki zatın tek hezeyanının bundan ibaret olmadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu zat, geçtiğimiz günlerde, yine mezhepçi saplantılarına yenik düşerek Osmanlıya iftira attı. Osmanlıyı, kurucu unsuru olan Yörüklere, Türkmenlere zulmetmekle itham eden bu zatın gönül dünyasının milletimizden ne kadar uzak olduğunu, bu vesileyle bir kez daha görmüş olduk. Bizim ecdadımız, bırak Yörüklere zulmetmeyi, Avrupa’nın içlerinden Afrika’nın derinliklerine kadar dünyanın dört bir yanında zulüm gören kim varsa, hepsinin de yanında olmayı kendine görev bilmiştir.”

Osmanlı bahanesiyle milletimizin tüm değerlerine, tarihine, husumetlerini kusan bu zatın iflah olmayacağının iyice anlaşıldığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ermeni çetecilerinden bölücülere ve FETÖ’cülere kadar Türkiye’yi karalamak için çırpınan tüm kesimlerle aynı dili konuşan, muhtemelen aynı hissiyatları paylaşan bu zatın boyunun ölçüsünü, tabii yüreği yetip de meydana çıkabilirse, inşallah 24 Haziran’da göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Dün mecliste tüm Türkiye’nin gözü önünde yaşanan hadiselerin takdirini millete bıraktığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sadece bu görüntünün bile Türkiye’nin yönetim sistemi değişikliğine gitmesinin ne kadar isabetli olduğunu bir kez daha ispatladığını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan yasama ile yürütmenin birbirinden ayrılmasıyla bu tür gereksiz tartışmaların milletimizin günlük hayatına olan ağır faturalarından kurtulma imkânının da elde edilmiş olacağını da sözlerine ekledi.

Kaynak: www.tccb.gov.tr

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

KALENDER ÇİZİYOR

Advertisement

Son Haberler

Anketimize Katılın

Aydınlıların Firma Rehberi

SPOR GÜNDEMİ

Advertisement
Advertisement

Günün Manşetleri

Advertisement
Advertisement

Facebook

Trend Haberler