Connect with us

Kadınca

İdeal sevişme süresi ne kadar olmalı?

Bu haber

yayınlandı

Çiftlerin en çok merak ettiği konular arasında cinsel yaşam ilk sırada yer alıyor.

Normal bir sevişme süresi ne kadardır, en ideal seks süresi nedir gibi soruları sizler de merak ediyorsanız yazımızdan bilgi alabilir, detaylı bilgiye erişebilirsiniz. İşte en ideal sevişme süresi…

Ortalama 12 dakika sürüyor

Yapılan araştırmalara göre heteroseksüel kadınlar ön sevişme ile birlikte 30 dakikadan az süren sevişmelerde daha az orgazm oluyor. En sevilen seks pozisyonları ile birlikte yapılan araştırmalara göre ortalama bir çiftin sevişme süresi günümüzde 12 dakika sürüyor.

30 dakikanın altındaysa dikkat!

Yapılan araştırmalarda ön sevişme ve orak seks bu süreye dahil edilmese de yine de bu süre çiftlerin orgazm olması için yeterli bir süre olarak görülmüyor. Ortaya çıkan sonuçlara göre 19 dakikaya kadar süren cinsel ilişkiden tatmin olma olasılığı yükselirken, 7 dakika süren cinsel ilişkilerde ise çiftler gelecek seferin daha iyi geçmesi için umut besliyor.

Kaynak: Pembenar

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için tıkla

Habere Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler

“Siz eli öpülecek Başkansınız”

Bu haber

yayınlandı

Editör

Yaptığı hizmetlerden dolayı Başkan Çerçioğlu’na teşekkür eden Dağyeni halkı;

“SİZ ELİ ÖPÜLECEK BİR BAŞKANSINIZ”

Germencik ilçesine bağlı Dağyeni mahallesi halkı, mahalleye verdiği hizmetlerden dolayı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na bir yemek düzenleyerek teşekkür etti.
Davul zurnayla karşılanan Başkan Çerçioğlu, vatandaşlarla tek tek tokalaştı. Alkışlarla mahalleye gelen Çerçioğlu’na özellikle kadınların gösterdiği ilgi görülmeye değerdi. Başkan Çerçioğlu’na mahalle sakinleri tarafından çiçek takdim edildi. Yemekte konuşan Dağyeni Mahallesi Muhtarı Hüseyin Efe “Başkan Çerçioğlu’na mahallemize yaptığı hizmetlerden dolayı yemek düzenledik. Büyükşehir’in hizmetlerinden memnunuz. Sayın Çerçioğlu hiçbir isteğimizi geri çevirmedi. Yaptığı yatırımlardan dolayı kendisine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“SİZ İSTERSİNİZ BİZ YAPARIZ”
Vatandaşlarla bol bol sohbet eden Başkan Çerçioğlu yaptığı konuşmada, “Davetiniz ve güzel karşılamanız için çok teşekkür ederim. Asıl kadınlara teşekkür ediyorum. Mahallenizin eksiği çoktu. Hemen seçimden sonra sorunlarınızı tek tek çözmeye başladık. Muhtarımızın isteklerini yerine getirmeye devam edeceğiz. Çeşmeden su akmadığı zamanlar vardı, burada asıl sorunu kadınlarımız çekti. Yıllardır bu sorunu yaşadınız. Fakat biz anında çözdük. Büyükşehir Belediyesi olarak bütün sorunları tek tek çözüyoruz, çözmeye devam edeceğiz. Bir sıkıntınız yada bir isteğiniz olduğunda Aydın Büyükşehir Belediyesi her zaman yanınızda. Hizmet ve yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek. Siz istersiniz biz yaparız” sözleri büyük alkış aldı.

VATANDAŞLAR BİRBİRİYLE YARIŞTI
Mahallelerine yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Çerçioğlu’na teşekkür eden Dağyeni halkı, Başkan Çerçioğlu ile fotoğraf çekilmek için adeta birbiriyle yarıştı.
Başkan Çerçioğlu mahalle muhtarı Hüseyin Efe ve vatandaşlarla birlikte zeybek oynadı. Dağyeni mahalle sakinlerinden Muzaffer Avcı, Başkan Çerçioğlu’nun yanına gelerek, “Mahallemiz sizin sayenizde hizmet gördü. Siz eli öpülecek bir başkansınız. Allah sizi başımızdan eksik etmesin” şeklinde konuştu.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Kadınca

Haftalık ev temizliği: Akılda tutulması gereken altı tavsiye

Bu haber

yayınlandı

Editör

Hafta sonu temizliği zaman alır. Size zaman kazanmanız için yardım edeceğiz.

Hafta sonları zevkli bir şeyler yapılması içindir. Ancak çoğu kadın cumartesi ve pazar günlerini temizlik yaparak harcar.

Hafta sonu temizliği zaman alır. Şimdi size temizlik süresini azaltmanız konusunda yardım edeceğiz. İlk ve son kez çözülmesi gereken bir kaç ana temizlik konusu vardır. Ve diğer herhangi bir işte olduğu gibi burada üzerinde durulması gereken ana nokta yönetimdir. Zamanınızı yönetin!

1. “Bugünün işini yarına bırakmayın.” Bulaşıkları bir hafta boyunca lavaboda biriktirmeyin, kullandıktan sonra mutfak eşyalarını yerlerine kaldırın. Kulağa ne kadar basit gelirse gelsin, evrensel doğrulara olan yaklaşımın zaman zaman tazelenmesi faydalıdır.

2. Banyo temizliği, evi süpürme ve ütünün ne zaman yapılacağına karar verin; her zaman bu çizelgeyi takip edin.

3. Dolapta temizlik malzemelerine bir yer ayırın. Gerekli olanı bulmak için vakit kaybetmemeniz için deterjanları sınıflandırın.

4. Temizlik yönetimi, “etkili yönetim”den oluşur. Bitirilmesi gereken zamanı da belirterek ev işlerini aile fertlerine dağıtın. Temizliğin dikkat çekmesi ve yardım etme isteği doğurması için çocukların küçük ödüllerle motive edilmesi gereklidir.

5. Temizlik sürecini geliştirin. Güçlü bir süpürge alarak bir halının aynı yerini defalarca temizleme gerekliliğinden kurtulun.

6. Sistemli olun. Temizliğe kapıdan başlayın, sonra daireler çizerek tavandan zemine inerek temizliğinizi tamamlayın. Bu şekilde hiçbir bölümü kaçırmayacak ve bir noktayı iki defa temizlemeyeceksiniz.

Böylece hafta sonu temizliği hiç olmadığı kadar çabuk bitecek!

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Kadınca

Ev işleri için pratik çözüm önerileri

Bu haber

yayınlandı

Editör

Mutfakta, banyoda ve evin diğer alanlarında bazen ufak bir ipucu hayat kurtarıcı olabilir…

Sözcü’de yer alan habere göre lekeler, kırışıklıklar ve tüylenen kıyafetler için birçok çözüm yolu var. Ev işlerinde bazı konular için hayat kurtarıcı olan basit ve pratik bilgileri öğrendiğinizde bugünüe kadar boşa zaman harcamışım diyeceksiniz.

İşte ev işleri için pratik bilgiler…

EVDE HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK PRATİK BİLGİLER

– Açık renkli giysilerinizden fondöten lekesini çıkarmak için tıraş köpüğü kullanın. Lekenin kolayca çıktığını göreceksiniz.

– Küpenizin klipsini kaybettiyseniz klips yerine silgi kullanabilirsiniz. Klipsle silgi aynı etkiyi gösterecektir.

– Tüylenen kazağınızı tıraş bıçağıyla temizleyebilirsiniz. Kıyafetten tüylerin rahatça ayrıldığını göreceksiniz.

– Kırmızı şarap lekesi özellikle açık renk kıyafetlerde baş belası olabilecek türden bir leke. Kırmızı şarap lekesini çıkarmak için lekenin üzerine biraz beyaz şarap döktükten sonra bir miktar karbonat dökün. 2-3 saat sonra yıkayın.

– Saç spreyinin ilginç bir özelliği var. Giysilerinizdeki ruj lekelerini saç spreyiyle çıkarabilirsiniz.

– Mevsime uygun en güzel öneri, deri ceketlerinizi yumuşatmak için yağmurun altında deri ceketle yürüyün.

– Kazaklarınızın kırışmamasını sağlamanın basit bir yöntemi var. Kazaklarınızı 3-4 saat buzdolabında bekletirseniz kırışmaz.

– Limon suyu ve karbonat kıyafetleriniz için de faydalı. Giysilerinizin koltuk altlarındaki ter lekelerinden limon suyu veya karbonatla kurtulabilirsiniz.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Kadınca

Mutlulukla güzelleşin!…

Bu haber

yayınlandı

Editör

Mutlu olduğumuz zaman cildimizin ne kadar güzel gözüktüğünün farkında mısınız?

Akşam’dan Yasemin Miras’ın yazısı…

Hepimiz kendimizi güzel ve özel hissetmek için neler yapmıyoruz ki. Bunun için acaba hangi estetikçinin kapısını çalsam, saçımın rengini mi değiştirsem, cildime ne yaptırsam gibi cümleleri eminim ki hepiniz duymuşsunuzdur. Bunları yaptırmamızın tek bir amacı var tabii ki mutlu olmak. Mutlu olduğumuz zaman cildimizin ne kadar güzel gözüktüğünün farkında mısınız? Peki hem mutlu olup hem de nasıl güzel olabiliriz? Güzellik kavramı; zamanla, dünyanın çeşitli kültürleri ve farklı bakış açılarıyla birlikte değişmiştir. Güzellik; yüzyıllar boyunca tarifler ve resimlerle zihnimize nüfuz eden kavramla günümüze kadar farklı şekillerde tasvir edilmiştir. Güzellikle ilgili birçok şekilde tanımlamalar yapılmıştır. Ama keşfettiğim en önemli şey güzelliğin çok basit bir anlamı olduğudur.

Güzellik = sadece mutluluktur. Özgür ve gerçek hissettiğimiz anlar. Gururlu ve seçkin hissettiğimiz anlar. Hayatta hissettiğimiz anlar. Çoğu zaman hepimizin mutlu ya da ortak güzellik standartlarına uyumlu olduğunu düşünüyorum.

Hepimizin güzel görünmek adına, özellikle bazı özel günlerde saçımıza, makyajımıza, vücudumuza, cildimize özen göstererek kusursuz olduğu günler vardır. Aslında sadece o anlar için görüntümüzle belki de geçici, elde olmayan mutluluklar yaratıyoruz ve bu güzellikle kendimizi o anlarda mutlu hissediyoruz. Çatık kaşlar, kırışıklıklar, her şeyi unutturur bu duygular. Güzel bir kalp, her şekilde parlar ve yüzümüze yansır. Vücudumuzda sadece bu deneyimleri ve başarıları yaymak için bize izin veren bir kabuk vardır. Bunları paylaşmak dünyanın en mutlu ve en inanılmaz deneyimlerini gösteren bir durum. Hiçbir kültür, şirket ya da kavram, bu güzelliği tanımlayamaz. Bu anları çoğaltarak içimizdeki gerçek güzelliği dışarı vurursak belki de başka hiçbir şey yapmamıza gerek kalmayacaktır.

Hayata, her şeye rağmen pozitif bakmayı öğrenmek zorundayız.

YASEMİN MİRAS / AKŞAM

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Kadınca

Fazla yağları eritmenin tam zamanı!..

Bu haber

yayınlandı

Editör

Hızlı bir yaz mevsimi geçirmeyi hayal ediyorsanız metabolizmanızın da size ayak uydurmasını sağlayabilirsiniz.

Akşam’dan Nil Şahin Gürhan’ın yazısı…

Keyifli, dinamik ve formda bir yaz geçirmek istiyorsanız beslenmenizi bu keyifli mevsim dönümüne göre adapte etmelisiniz. İşte yaz sıcaklarında sizi bunaltarak sağlığınızı bozacak bütün fazla yağ birikintilerine karşı savaş açmanın yöntemleri…

METABOLİZMANIZI HIZLANDIRIN

Hızlı bir yaz mevsimi geçirmeyi hayal ediyorsanız metabolizmanızın da size ayak uydurmasını sağlayabilirsiniz. Yapılan bilimsel çalışmalar yeşil çayın metabolizma hızını artırdığını ortaya koyuyor. Yemeklerinizde acı sos ya da kırmızıbiber kullanarak de metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Çünkü acı kırmızıbiberin içerdiği kapsaisin adlı madde vücutta sıcaklık hissini artırarak daha fazla enerji harcamanıza neden oluyor. Kan kolesterolü, beyin fonksiyonları ve bağışıklık sistemi üzerinde önemli etkilerinin yanı sıra omega-3 yağ asitleri de metabolizmanın düzgün çalışması konusunda etkili. Çünkü Omega-3 yağ asidinin eksik alınması metabolizma hızını yavaşlatır. Haftada 2-3 kez balık tüketmek ara öğünlerde yaklaşık bir avuç yağlı kuruyemiş tüketmek yeterli olacaktır. B grubu vitaminlerden biri olan biotin yumurtada fazla miktarda bulunur. Bu vitaminin enerji üretim reaksiyonlarında yer alması metabolizmamız üzerinde söz sahibi olmamızı sağlar. Sağlıklı kişilerin her gün, kolesterolü yüksek kişilerin ise haftada 2-3 kez yumurta tüketmesi metabolizmanın biraz daha hızlı çalışmasını sağlayacaktır. Biotinin vücudunuza etkili bir şekilde kullanılmasını istiyorsanız tükettiğiniz yumurtanın sarısının tam pişmiş olması gerekir.

PROTEİN ENERJİ HARCATIR

Vücut yeterli protein alamadığında çalışmasını yavaşlatır. Bu da metabolizmanın yavaşlaması anlamına gelir. Vücut proteini sindirirken daha fazla enerji harcar, bu nedenle de herkesin yeterli miktarda protein tüketmesi gerekir. Ana öğünlerinizde hayvansal protein kaynakları olan süt ve süt ürünleri, et çeşitlerine yeterli miktarda yer vererek vücudunuzun düzenli çalışmasını sağlayabilirsiniz.Tam tahıl ürünleri, B vitaminlerinden ve posadan oldukça zengindirler. B grubu vitaminleri, vücutta enerji üretiminde kullanılır. Posaların ise sindirimi daha uzun sürdüğü için vücudun enerji harcamasını artırır. Metabolizmanıza çift yönlü destek vermek amacıyla beyaz un ve beyaz ekmek yerine tam tahıl unları ve ekmekleri tercih etmeniz gerekir. Besin tüketiminden 4 saat sonra kan şekeri düşmeye başlar. Düşen kan şekerini vücut, açlık durumu olarak algılayarak harcadığı enerjiyi yani metabolizmayı yavaşlatır. Bu nedenle uzun süreli açlıklar kaçınılması gereken durumların başında gelir. Öğünlerinizin arasında 2-3 saat olmasına özen göstererek ve gün içinde 4 saatten daha uzun süre aç kalmadan beslenmeye dikkat ederek bu riski ortadan kaldırabilirsiniz. Günlük öğün düzeninde ana ve ara öğünlere yer vermek, metabolizmayı hızlandırmanın en etkili yoludur. Günde toplam 6 öğün beslenerek metabolizmanıza hız verebilirsiniz.

NİL ŞAHİN GÜRHAN / AKŞAM

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Canlı Yayın İstek Hattı

Ege7Gün Radyo Dinle

Nöbetçi Eczaneler

Advertisement

Son Haberler

En çok okunanlar

Anketimize Katılın

Aydınlıların Firma Rehberi

SPOR GÜNDEMİ

Advertisement

Hava Durumu

booked.net

Döviz Kurları

Advertisement

Şans Oyunları Sonuçları

Faydalı Linkler

Günün Manşetleri

Advertisement

PUAN DURUMU

Advertisement

Facebook

Trend Haberler