Connect with us

Yaşam

‘Gülen Adam’ Filmi Gerçek Oldu: Evsiz Kalınca Gardırobunu Eve Dönüştürdü

Bu haber

yayınlandı

Şanlıurfa’da 3 ay boyunca kira ve faturalarını ödeyemeyen Veysi Hurma, ev sahibi tarafından evden çıkarılınca kullandığı gardırobu, ‘Gülen Adam’ filminden esinlenerek 2 metrekarelik tek gözlü mobil eve dönüştürdü. Altına da 4 teker taktıran Veysi Hurma, eşi ve 3 çocuğu ile burada bir yaşam mücadelesi veriyor…

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, sosyal medyanın da desteğiyle sesini duyurmaya çalışan Hurma ailesini ziyaret ederek yardım ve iş imkanı sözü verdi.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Habere Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Kuşadası Basını’nın acı kaybı

Bu haber

yayınlandı

Editör

KUŞADASI’NDA ÇEŞİTLİ YEREL VE YAYGIN BASIN KURULUŞLARININ MUHABİRLİĞİNİ VE KAMERAMANLIĞINI YAPAN CENGİZ KAVAS (48) HAYATINI KAYBETTİ

Türkmen Mahallesi’ndeki evinde dün gece aniden fenalaşan Cengiz Kavas, eve çağrılan ambulansla Kuşadası Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Bir süredir panik atak rahatsızlığı olduğu belirtilen Kavas, yapılan tüm müdahalelere rağmen sabaha karşı hayatını kaybetti.
Evli ve 2 çocuk babası Cengiz Kavas’ın naaşı otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Kuşadası basınının sevilen simalarından biri olan Kavas’ın ölümü büyük üzüntüye neden oldu.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Güncel

Hükümlüler hem spor yapacak, hem de meslek sahibi olacak

Bu haber

yayınlandı

Editör

SÖKE’DE DENETİMLİ SERBESTLİK KAPSAMINDA BULUNAN HÜKÜMLÜLERİN MESLEK EDİNMELERİ VE SPORTİF FAALİYETLERE KATILIMINI SAĞLAMAK AMACIYLA PROTOKOL YAPILDI 

Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğü konuyla ilgili olarak, Söke Kaymakamlığı, Cumhuriyet Başsavcılığı, Zirai Üretim İşletmesi Tarımsal Yayım ve Hizmetiçi Eğitim Merkezi (TAYEM), İş Kurumu İlçe Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile protokol yaptı.

İmzalanan protokol ile Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde dosyası bulunan yükümlülere yönelik açılacak mesleki eğitim kurslarının uygulanması ve hükümlülerin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tesislerinden yararlandırılmaları kararı alındı.

Adalet Bakanlığı’nın başlattığı proje ile toplum içinde denetim ve takibi yapılan yükümlülerin ve ailelerinin özellikle madde kullanımı olanların ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle iyileştirilmesi ve topluma kazandırılması, toplumla bütünleşmelerinin desteklenmesi, olumlu sosyal davranışlarını geliştirerek uyumlu birer birey olmalarının sağlanması amaçlanıyor.

(HÜSEYİN IŞIK)

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Güncel

Ayşen Gruda hayatını kaybetti

Bu haber

yayınlandı

Editör

Bir süredir yoğun bakımda tedavisi devam eden Türk tiyatro ve sinema oyuncusu 74 yaşındaki Ayşen Gruda hayatını kaybetti.

Ünlü sanatçının tedavi gördüğü Kağıthane Derindere Hastanesi’nden az sonra resmi bir açıklama yapılacak..

Basın mensupları yapılacak açıklama için hastaneye davet edildi:

Değerli Basın Mensupları,

Türk Sinema ve Tiyatrosunun Duayen isimlerinden Sevgili Ayşen Gruda’nın sağlık durumundaki önemli gelişmeler nedeniyle basın açıklaması 23 Ocak 2019 Çarşamba 15.30’da hastanemizde yapılacaktır.

Bu arada Arzu Film Ayşen Gruda anısına az önce bir video yayınladı, videoyu aynen yayınladık…

Türk Sinema ve Sanat Camiasının başı sağolsun, çok önemli bir değeri kaybetmiş bulunuyoruz…

ÜMİT YEŞİLDAĞ

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Güncel

Aydın Yaylaköy’e sürpriz kar yağışı!..

Bu haber

yayınlandı

Editör

Yaylaköy’de gece başlayan kar yağışı, mahalle sakinlerine ve restoranlar bölgesine gelenlere güzel bir sürpriz oldu.

Akşam saat 20.00 sıralarında başlayan kar yağışı gece yarısına kadar devam etti.

Kar yağışının başlamasıyla birlikte dışarıya çıkan büyük küçük herkes yıllar sonra yağan karın tadını çıkardı.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Güncel

Karabağlar’da sokak kedilerine sıcak yuva

Bu haber

yayınlandı

Editör

İzmir’in Karabağlar Belediyesi, sokak kedilerinin daha sıcak ortamlarda barınması ve hijyenik ortamlarda yaşamlarını sürdürebilmesi için parklara kalıcı kedi evleri montajına başladı. Ahşaptan yapılan kedi evleri hayvanseverlerin de beğenisiyle karşılandı.

Yaptırılan kalıcı kedi evleri, ilçede bulunan parklara etap etap takılmaya başlandı. Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu da Uzundere Hayvan Barınağı’na gelerek kedi evlerini yakından inceledi. Hayvansever yönüyle de bilinen Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitop, ziyaret sırasında barınakta kalan kedi ve köpekleri sevdi, Veteriner İşleri Müdürü Murat Aras’tan yapılan kedi evleri ile ilgili bilgi aldı.

Havaların çok soğuk olduğunu, hazırlanan kedi evleri sayesinde birçok kedinin bu evlerden faydalanacağına dikkat çeken Başkan, “Aynı zamanda parklarda oluşan görüntü kirliliğinin de önüne geçilecek. Kalıcı kedi evi projemizi uygun olan tüm parklara monte etmek için çalışmalarımız sürüyor” dedi.

İşçiler tarafından ilçedeki parklara özel olarak montajı yapılan kalıcı kedi evleri hayvanseverlerin de beğenisini kazandı. Parklarda bulunan kediler kısa sürede evleri benimseyerek yeni evlerinde yaşamaya başladı.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

KALENDER ÇİZİYOR

Advertisement

Son Haberler

Anketimize Katılın

Aydınlıların Firma Rehberi

SPOR GÜNDEMİ

Advertisement
Advertisement

Günün Manşetleri

Advertisement
Advertisement

Facebook

Trend Haberler