Connect with us

Etkinlikler

Ege’nin iki yakasının sevgide buluşması!..

Bu haber

yayınlandı

Bodrum Belediyesi Yakaköy Sevgi Sanat Atölyesi, fotoğraf sanatçısı Tahir Ün ve ALS hastası fotoğraf sanatçısı Ali Var’ın “Ege’nin İki Yakasının Sevgide Buluşması” adlı serginin açılışı ile belgeselin ilk gösterimi, Bodrum Belediyesi Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı.

Etkinliğe Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediye Meclisi Üyeleri, Bodrum Belediyesi Sevgi Sanat Atölyesi Sorumlusu ve atölye eğitmeni Hilal Karakaş ile öğrenciler, vatandaşlar ve sanatsever katıldı.

Serginin açılış konuşmasını yapan Sevgi Sanat Atölyesi Sorumlusu ve atölye eğitmeni Hilal Karakaş “İzmir’den çok önemli misafirlerimiz var, Ali Var kardeşimizi misafir ediyoruz. Ali Var kardeşimizin 20’li yaşlarda ALS hastalığı ile mücadelesi başlıyor. Ve bu mücadelesinde Tahir Ün fotoğraf sanatçısı hocamız ile yolları kesişiyor. Ali çok güzel fotoğraflar çekiyor. Biz de hasbelkader atölye olarak onun fotoğraflarına çerçeveler yaptık. Bu bir belgesel film oldu. Yönetmenlerimiz genç girişimci kardeşlerim Cem Şimşek ve Aytugan Şafak 5 ay süre ile bunun çekimleri ile uğraştık ve 19 dakikalık çok güzel bir belgesel oldu. Başlangıcı Bodrum’da veriyoruz, bu belgesel daha sonra Türkiye’nin birçok ilini gezecek ve ulusal kanallarda yayınları yapılacak.” dedi.

“İyi ki sizin gibi insanlar var”

Sergi açılışında konuşan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da şunları söyledi:

“Tabii izlemek çok kolay. Önemli olan perdenin arka yüzündeki gerçek kahramanlar. Bunu nasıl başardıklarını ve inanarak nasıl mücadele ettiklerini görüyoruz. Ben önce inanarak hayata tutundukları ve mücadele ruhlarını hiçbir zaman vazgeçmedikleri için kardeşlerimi kutluyorum. Ve onlara da en büyük desteği veren, bu belgeseli hazırlayan kardeşlerime de onlara tekrar bir yaşam neşesi kattıkları için ayrıca teşekkür ediyorum. Ben başta aileler olmak üzere hepinize çok teşekkür ediyorum. İyi ki sizin gibi insanlar var da mutluluğun nefes almanın ne demek olduğunu ne kadar güzel olduğunu hep beraber görüyoruz, yaşıyoruz. Göz kırpmanın da bir anlaşma yolu olduğunu hep beraber Ali sayesinde gördük. Hepinizi kutluyorum, sağ oğlun, iyi ki varsınız.”

ALS hastası Ali Var ile yollarının nasıl kesiştiğini anlatan fotoğraf sanatçısı Tahir Ün “Çok duygulu çok duygusal bir gece. Gözlerim doldu yine. Gerçekten burada bu güzide topluluğu görmek, sayın başkanın desteğini hissetmek, Bodrum’daki engellilerin bu müthiş atölye çalışmalarını izleyebilmek, haliyle tabi Alimi burada görmek benim için çok büyük bir mutluluk.” dedi.

Sergi için hazırlanan belgeseli izleyen misafirler devamında sergide sergilenen fotoğrafları inceleyip hatıra fotoğrafı çekildiler.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Habere Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etkinlikler

19 Mayıs tüm yurtta coşkuyla kutlandı

Bu haber

yayınlandı

Editör

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için ilk resmi tören Ankara’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’de düzenlendi.

EGE7GÜN – 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için ilk tören Anıtkabir’den başladı. Törene Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak katıldı. Binlerce kişi, Atatürk’ün mozolesine çiçek koydu. Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakan Bak, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

AYDIN

Aydın’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, coşkuyla kutlandı. Aydın Valiliği tarafından düzenlenen törende Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan tören, Gençlik Yürüyüşü’nün ardından Atatürk Stadyumu’nda yapılan gösterilerle devam etti.

KONYA

Konya’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, coşkuyla kutlandı. Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan tören, Gençlik Yürüyüşü’nün ardından Kültür Park’ta devam etti.

MERSİN

Mersin’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen törenle kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, özel sporcuların halk oyunları gösterisi ile devam etti. Törene, Vali Ali İhsan Su, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

TAKSİM

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda tören düzenlendi. CHP temsilcileri, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü temsilcilerinin, kendi çelenklerini bıraktıktan sonra tören alanından ayrılmalarını alkışlarla protesto etti.

CHP Beyoğlu İlçe Başkanı Bekir Özcan, Atatürk’ün Samsun’a çıkmasının ardından 99 yıl geçtiğini hatırlatarak “Yani, bugün, parça parça bölünmüş Anadolu’nun biraraya getirildiği gündür. O yüzden, siz anıta çelengi bırakıp kaçamazsınız. O yüzden bu bayramlar halka mal olmuştur. Halkla beraber kutlanmalıdır” dedi. CHP ve DSP temsilcileri daha sonra, kendi çelenklerini anıta bıraktı.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Etkinlikler

İzmir Gençlik Festivali programı açıklandı

Bu haber

yayınlandı

Editör

İnciraltı Kent Ormanı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda İzmir Gençlik Festivali ile renkleniyor.

19 Mayıs’ta Ata’mızı saygıyla anıyor, Gençlik ve Spor Bayramı’nı İzmir’in en büyük kent ormanında, en coşkulu festivalle kutluyoruz!

10-13 Mayıs tarihleri arasında ağaçların gölgesinde çadır kuruyor, birbirinden renkli sahne performansları ve spor aktiviteleri ile gün boyu eğlencenin doruklarına çıkıyoruz.

PROGRAM
11 Mayıs 2018
Fatma Turgut
Sarp
Son Nesil
Heavy sky
Chocolate
Pinti
Başı Bozuk

12 Mayıs 2018
Bulutsuzluk Özlemi
Aylin Aslım
Peyk
Piiz
Yasak Helva
Fondip
Slap Jack

13 Mayıs 2018
Pamela
Yüzyüzüeyken Konuşuruz
Son Feci Bisiklet
Yok Öyle Kararlı Şeyler
Gazapizm
Yedinci Ev
Sinestezi

Konserler 13.00 – 23.00 saatleri arasında İnciralti Kent Ormanı içindeki Engelliler Parkı’ndaki helikopter alanında. Ücretsiz ve herkese açık…

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Etkinlikler

Goran Bregoviç yeniden İzmir’de

Bu haber

yayınlandı

Editör

Goran Bregovic Konseri
5 Mayıs 2018, Cumartesi – 21.00
Gündoğdu Meydanı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Hıdrellez Şenliği kapsamında Balkanların ünlü müzisyeni Goran Bregović Gündoğdu Meydanı’nda sahne alıyor.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Etkinlikler

21. Gaziemir Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği

Bu haber

yayınlandı

Editör

11 ülke, 6 heyet ve konuk il Batman ve Sivas’tan 350 çocuğun katılacağı 21. Gaziemir Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği 20 Nisan’da başladı.

Markaya dönüştürülen şenliğin 21. gurur yılında Manuş Baba, Buray ve Mabel Matiz konser verecek. Anadolu Ateşi ‘Kıvılcım’ Dans Grubu, Niloya Müzikali, Elif’in Düşleri, Harika Kanatlar Müzikali, Heidi, Şenlik Korteji ve konuk ülkelerin dans gösterileri sahnelenecek. Şenliğin bu yıl ki teması ‘Yeşil çevre’, sloganı ise ‘Hava, su, toprak’.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Etkinlikler

DİSK Başkanı Kani Beko 1 Mayıs’ta yapılacak etkinlikleri açıkladı

Bu haber

yayınlandı

Editör

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına ilişkin ortak açıklamayı DİSK Genel Başkanı Kani Beko okudu.

Kani Beko, “1 Mayıs meydanlarında işçiler, kamu çalışanları, mimar-mühendis-şehir plancıları, hekimler, emekliler, işsizler; kadın erkek, genç yaşlı çocuk milyonlar buluşacak. Ve bu görkemli buluşmaları gerçekleştirmek için, başta İstanbul Maltepe’de olmak üzere, Türkiye’nin dört bir yanında 1 Mayıs’ı DİSK-KESK-TMMOB-TTB olarak, tüm dostlarımızla kol kola, omuz omuza, örgütleyeceğimizi burada ifade etmek isteriz” dedi.

Taksim için İçişleri Bakanlığı ile görüştüklerini aktaran Beko, ” ‘Biz bu yıl Taksim’i 1 Mayıs’ta açmayı düşünmüyoruz’ dediler. Aynı görüşü İstanbul Valisi de belirtti. Maalesef üzülerek söylüyorum bu yıl da Taksim işçilere tekrar kapandı. 1 Mayıs 1977 yılındaki katledilen şehit arkadaşlarımızın katilleri bulununcaya kadar Taksim talebimiz devam edecek” diye konuştu.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

KALENDER ÇİZİYOR

Advertisement

Son Haberler

Anketimize Katılın

Aydınlıların Firma Rehberi

SPOR GÜNDEMİ

Advertisement
Advertisement

Günün Manşetleri

Advertisement
Advertisement

Facebook

Trend Haberler