Connect with us

Güncel

Basın ödülleri için süre 25 Temmuz’a kadar uzatıldı

Bu haber

yayınlandı

Değerli meslektaşlarımız;

Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz “AGC Basın Ödülleri”ni bu yıl da gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 14 Nisan 2018 Cumartesi başlayıp 16 Haziran 2018 Cumartesi günü sona ereceğini duyurduğumuz başvurular, meslektaşlarımızın yoğun seçim mesaisi nedeniyle talepleri göz önüne alınarak, YÖNETİM KURULU KARARI İLE 10 Temmuz Salı gününe kadar uzatılmıştır.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ödül alan meslektaşlarımız tören esnasında duyurulacak, tören öncesi ödül alanlarla ilgili bir duyuru yapılmayacaktır.
İlçelerimizdeki tüm değerli meslektaşlarımız başvurularını şube başkanlarımıza ve ilçelerde hizmet veren yönetim kurulu üyelerimize yapabileceklerdir.

Söke için başvurular Aydın Gazeteciler Cemiyeti Söke Şube Başkanımız Sayın Ali Esmer’e, Nazilli için başvurular Aydın Gazeteciler Cemiyeti Nazilli Şube Başkanımız Sayın Metin Özden’e, Didim için başvurular Yönetim Kurulu Üyemiz Mavi Didim Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sayın Ergun Korkmaz’a, Kuşadası için başvurular Yönetim Kurulu Üyemiz Davutlar Ekspres Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sayın Mehmet Öztürk’e yapılabilecektir.

Bu yıl geçen yıldan farklı olarak 1 kategori daha eklediğimizi belirtmek isteriz. Gazetelerimizin ve dergilerimizin okurla buluşmasında en önemli görevi üstlenen sayfa tasarımcı meslektaşlarımız da bu yıl yarışmamıza katılacaklardır. Gazetelerimizin ve dergilerimizin görselliği anlamında her geçen yıl çok daha büyük bir yol kat eden bu değerli meslektaşlarımızı da ödüllendirecek olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz.

2017 yılıyla ilgili 12 dalda verilecek basın ödülleri ve kategorilerimiz şöyle;

KATEGORİLER

1- Yılın haberi
2- Yılın haber fotoğrafı
3- Yılın spor haberi
4- Yılın spor fotoğrafı
5- Yılın inceleme araştırma röportajı
6- Yılın köşe yazısı
7- Yılın sayfa tasarımı
8- Yılın internet haber sitesi
9- Yılın Radyo programı
10- Yılın TV programı
11- AGC Teşvik ödülü
12- AGC Özel ödülü

Başvurular 14 Nisan 2018 Cumartesi – 10 Temmuz 2018 Salı

– Başvuru yapılan kategorinin belirtildiği yarışmaya başvuru dilekçesi
– Gazeteci meslektaşlarımızın her kategoriden sadece bir katılım hakkı bulunmaktadır.
– Meslektaşlarımız yarışmamıza farklı kategorilerden katılabileceklerdir.
– Katılım başvurusunun bir dosya halinde cemiyete sunulması gerekmektedir.
Dosyada;
– Başvuru dilekçesi
– Meslektaşlarımız yarışmaya katılacakları haberin, haber fotoğrafının, inceleme araştırma röportajın yada köşe yazısının gazete, dergi v.b. basılmış orijinal nüshası, internet haber siteleri için CD dijital görseli ve A4 kağıdına basılmış nüshasını dosyalarına mutlaka ekleyeceklerdir.

– Radyo ve TV programları için yarışmaya katıldıkları programın CD ye kaydedilmiş örneği ve
– Program hakkında tanıtıcı bilgi içerir belge ( yayın kanalı bilgileri, programın yayın tarihi, yapımcısı, sunucusu, yayın saati, yayın türü, program içeriği v.b)

Ödül komisyonumuz bu yılda geçtiğimiz iki yıl olduğu gibi Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin değerli akademisyenleri ve Aydın basınına uzun yıllar emek veren çok değerli gazeteci meslektaşlarımızdan oluşacaktır.

Değerli meslektaşlarımıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur

AGC Yönetim Kurulu Adına Başkan
SEMRA ŞENER

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için tıkla

Habere Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Sauna olarak kullanılan gizli bölmede yakayı ele verdiler

Bu haber

yayınlandı

Editör

Kuşadası’nda sauna olarak kullanılan gizli bölmede yapılan arama sonucunda kullanılan odaya açılan gizli bölmede saklanan 2 kişi yakalanarak gözaltına alındı…

Aydın Emniyet Müdürlüğü, Kuşadası İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince; Kuşadası İlçesi Karaova Mahallesi Efes 2-3 evlerinde hakkında kesinleşmiş hapis cezası olan şahısların saklandığı tespit edilmesi üzerine, bahse konu adrese yapılan şok baskın ile ikamette yapılan arama sonrasında ikametin sauna olarak kullanılan odasına açılan gizli bölmede M.Ö. ( 1990 doğumlu) ve M.Ö. ( 1988 doğumlu ) isimli şahısların saklandığı, şahıslardan

1- M.Ö. (1990) isimli şahsın “ Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma, Silahlı Tehdit, Birden Fazla Kişiyle Gece Vakti Yağma” suçları dahil toplamda 10 ayrı suçtan arandığı ve hakkında 22 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezasının olduğu,

2- M.Ö. (1988) isimli şahsın da “Yağma, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma, Yaralama” dahil 5 ayrı suçtan arandığı, toplamda 18 Yıl 1 Ay kesinleşmiş hapis cezasının olduğu tespit edilmişi olup Yakalanan şahıslar haklarında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edildi.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Güncel

Didim suçluların cirit attığı yer haline geldi!..

Bu haber

yayınlandı

Editör

Çeşitli suçlardan aranan 3 kişi daha Didim’de yakalandı… Didim’de suçlular adeta cirit atıyor; Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü hemen hemen hergün birkaç suçluyu yakalayarak gözaltına alıyor, son olarak ise çeşitli suçlardan aranan 3 kişi yakalanarak adli mercilere teslim edildi…

Aydın Emniyet Müdürlüğü, Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince; “Hükümlü veya tutuklunun kaçması, kamu malına zarar verme, görevi yaptırmamak için direnme, yağma ve birden fazla kişi ile birlikte yağma” suçundan aranması olan ve ekiplerimizce yakalanan R.G. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alındı ve sevk edildiği adli mercilerce tutuklandı. Aydın Emniyet Müdürlüğü, Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince;  Didim Çamlık Mahallesinde bulunan otoparkta park halinde bulunan plakasız motosiklet üzerinde yapılan araştırmada, 03/07/2018 tarihinde çalıntı kaydının olduğunun tespiti üzerine yapılan çalışmada şüpheli  E.Y  isimli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Olayla ilgili soruşturma ise devam ediyor…

Aydın Emniyet Müdürlüğü, Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince; Aytepe caddesi üzerinde park halinde bulunan bir aracın camının yeni kırıldığının fark edilmesi ile şüpheli olarak aracın yanından koşarak kaçan A.Ç. isimli şahıs suç aletleri ve çalınan malzemeler ile birlikte zor kullanılarak yakalanarak çalınan malzemeler sahiplerine teslim edildi..

KARDEŞİNİN KİMLİĞİYLE YAKALANDI

Yakalanan şahsın üzerinde yapılan aramada kardeşine ait sahte kimlik bulundu, kimlik tespitinin ardından yapılan sorgulamasında “Tehdit, Hakaret, Hükümlü ve tutuklunun kaçması, sayı ve nitelik bakımından vahim olan silah ve mermilerin satın alınması, bulundurulması” suçlarından aranması olduğu tespit edilen A.Ç. isimli şahıs sevk edildiği adli mercilerce tutuklandı.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Güncel

Kaybolan Nazillili Tuğçe; Kuşadası’nda bulundu

Bu haber

yayınlandı

Editör

Nazilli’den Kuşadası’na gelerek kaybolan 17 yaşındaki Tuğçe Yalçınkaya, Kuşadası’ndaki bir alışveriş merkezinde arkadaşıyla beraber otururken bulundu.

Üç gün önce biri kız iki kuzeniyle birlikte Kuşadası Gençlik Festivali’ne katılmak için Nazilli’den Kuşadası’na gelen 17 yaşındaki lise son sınıf öğrencisi Tuğçe Yalçınkaya, festivalin ilk gün programı sonunda ortadan kaybolmuştu. Genç kızın bulunması için araştırma başlatan Kuşadası İlçe Emniyet Müdürü Özgür Selçuk’un oluşturduğu ekipler, üç gündür kayıp olan genç kızın bulunması için titizlikle çalışmalarını sürdürdü.

ANNESİYLE TELEFONDA TARTIŞTI
Üç kuzenin festivalin ilk gün programının ardından Nazilli’ye dönmek için Kuşadası Otogarı yakınına geldiği, bu sırada Tuğçe Yalçınkaya’nın annesiyle telefonda tartıştığı öğrenildi. Görüşme sırasında telefonunun şarjı biten Tuğçe’nin kendi telefonunu kuzenine vererek kuzeninin telefonu ile annesiyle tartışmaya devam ettiği, tartışmanın sertleşmesi üzerine ise telefonu kapatan Tuğçe Yalçınkaya’nın kuzenlerinin yanından uzaklaşarak ortadan kaybolduğu bildirildi.

MOBESE KAMERALARI İNCELENDİ
Kuşadası İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, genç kızın Kuşadası’nda bir erkek arkadaşının olduğu iddialarını göz önünde bulundurarak tüm ihtimalleri değerlendirdi. İlçedeki tüm mobese kameralarını incelemeye alan Kuşadası polisi, genç kızı ilçedeki bir alışveriş merkezinde arkadaşıyla beraber otururken buldu. Kuşadası İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirilen 17 yaşındaki Tuğçe Yalçınkaya’nın annesine teslim edileceği bildirildi.

İLK İFADESİ
Genç kız Tuğçe Yalçınkaya, emniyetteki ilk ifadesinde festivalin ilk gecesinin ardından Nazilli’ye dönmek için otostop yaptıklarını belirterek, “Kuzenimle festivale gittik. Gece festival bittikten sonra kuzenimle Nazilli’ye dönmek için otostop yaptık, ancak araç bulamadık. O sırada annem geç kaldığımız için bana sitem etti ve tartıştık. Kızgınlıkla kuzenimin yanından ayrıldım” dedi.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Güncel

Torbalı’daki orman yangınına helikopter ordusu müdahele etti!..

Bu haber

yayınlandı

Editör

İZMİR’in Torbalı ilçesindeki ormanlık alanda yangın çıktı. Ormanlık alandaki kovanlar ile depo olarak kullanılan bir binanın zarar gördüğü yangına havadan ve karadan müdahale sürüyor.

Torbalı’nın kırsal Özbey ile Yeniköy mahalleleri arasındaki ormanlık alanda bugün saat 13.30 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Öte yandan Torbalı’da çıkan orman yangınına anında 5-6 helikopter birden müdahale ederek yangını söndürmeye çalışıyor…

Yangına İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait 3 söndürme helikoteri, 1 amfibik uçak, 15 araröz, 3 dozer ve çok sayıda orman işçisi ile 1 itfaiye aracı sevk edildi. Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayılan alevler, ormanlık alandaki arı kovanları ile depo olarak kullanılan bir binaya zarar verirken, alevlere havadan ve karadan müdahale sürüyor.

Yanan bölgede söndürme helikopterlerinin su alabileceği bir havuzun bulunduğu görüldü.

Video Torbalı Güncel’den alınmıştır!..

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Güncel

Serinlemeye gitti, canından oldu

Bu haber

yayınlandı

Editör

Aydın’ın Germencik ilçesinde, komşusuyla beraber balık tutmaya giden Hüseyin Yeroğlu (35) serinlemek için girdiği gölette boğuldu…

Olay, dün saat 14.00 sıralarında Hıdırbeyli Mahallesi yakınlarındaki sulama amaçlı kullanılan Hıdırbeyli Göleti’nde meydana geldi.

Meydana gelen olay, dün saat 14.00 sıralarında Hıdırbeyli Mahallesi yakınlarındaki sulama amaçlı olarak kullanılan Hıdırbeyli Göleti’nde meydana geldi.

Serinlemek için gölete giren Hüseyin Yeroğlu ve komşusu Ferit Sarıhan birlikte yüzmeye başladılar fakat kıyıdan oldukça fazla açılan Yeroğlu suda birden çırpınmaya ve batmaya başladı, yüzme bilmediği söylenen Hüseyin Yeroğlu bir süre sonra suda kayboldu. Ahmet Sarıhan ile oğlu Ferit Sarıhan’ın ihbarı üzerine bölgeye jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi. Ekipler sonuç alamayınca Marmaris’ten getirilen dalgıçlar akşam saatlerinde Yeroğlu’nun cesedine ulaşarak karaya çıkardı…

Oğullarının acı haberini alan anne Mükerrem Yeroğlu (55) ve baba Ethem Yeroğlu (58) feryat edip gözyaşı döktü.

Yeroğlu’nun cenazesi Germencik Devlet Hastanesi’ne, oradan da otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Canlı Yayın İstek Hattı

Ege7Gün Radyo Dinle

Nöbetçi Eczaneler

Advertisement

Son Haberler

En çok okunanlar

Anketimize Katılın

Aydınlıların Firma Rehberi

SPOR GÜNDEMİ

Advertisement

Hava Durumu

booked.net

Döviz Kurları

Advertisement

Şans Oyunları Sonuçları

Faydalı Linkler

Günün Manşetleri

Advertisement

PUAN DURUMU

Advertisement

Facebook

Trend Haberler