Connect with us

Güncel

Aydınlı eczacılar, yılın stresini ‘Kültür ve Sanat Gecesi’nde attı

Bu haber

yayınlandı

Aydın Eczacı Odası’nın geleneksel hale getirdiği ‘Kültür ve Sanat Gecesi’ bu yıl gecikmeli olarak yapıldı. Odanın geleneksel 4. Kültür sanat gecesinde eczacılar meslekte yaşadıkları sorunları tiyatro ve müzikal gösterilerle dile getirdiler. Zaman zaman güldüren zaman zaman da düşündüren skeçleri ile meslektaşlarına farklı bir gece yaşatan eczacılar gecenin sonunda ayakta alkışlandı.

Aydın Eczacı Odası tarafından 4 yıl önce başlatılan ve geleneksel hale gelen Kültür ve Sanat Gecesi, Hidayet Sayın Salonu’nda gerçekleştirildi.

Sağlık alanındaki maharetleri ile bilinen eczacılar gecede kültür ve sanat alanındaki maharetlerini de sergiledi. Oldukça renkli geçen gecede eczacılar bir yandan mesleki alanda yaşadıkları sorun ve sıkıntıları tiyatro gösterisi ile dile getirirken diğer yandan da meslektaşlarını dolu dolu bir gece yaşattılar.

Eczacıların yoğun ilgi gösterdiği gecede eczacılık camiasındaki kişilerden oluşan gruplar sadece ilaç alanında değil, tiyatro, modern dans gösterisi ve müzik alanındaki yeteneklerini sergilediler.

Her geçen gün daha da zorlaşan ve sorunları artan Eczacılık esleğini icra eden meslektaşlarının bu gecede bir yandan sorunlarını sanatsal bir şekilde dile getirirken diğer yandan da yılın yorgunluğunu attığını belirten Aydın Eczacı Odası Başkanı Sefa Karaarslan, gecede sahne alan herkese teşekkür etti. Geleneksel hale gelen kültür ve sanat gecelerine olan ilginin her geçen gün artarak devam ettiğini belirten Başkan Karaarslan, “Birçok meslek grubunda olduğu gibi Eczacılar meslek grubu olarak da hepimiz kendi küçük dünyamızda yaşıyoruz. Bazen bu dünyamızdan çıkmamız gerekiyor. Oda olarak 4 yıldır kültürel faaliyetler yapıyoruz.

Geleneksel hale getirdiğimiz bu etkinliklere her geçen yıl katılım artıyor. Destek veren ve bu etkinlikleri düzenleyen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Geceye Aydın Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, Aydın Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Karaarslan ve yönetim kurulu üyeleri, Aydın Eczacı Odası’nın geçmişte 20 yıllık başkanlığını yapan Ayhan Süer Arda, Muğla Eczacı Odası Başkanı Kadir Serkan Tekin, Muğla Eczacı Odası’nın eski başkanlarından İbrahim Ertürk’ün yanı sıra sağlık ve eczacılık camiasından çok sayıda kişi katıldı.

Gecenin sonunda bu zamana kadar Aydın Eczacı Odası’nda görev yapan ve görev süreleri sona eren çalışanlara teşekkür plaket verildi.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Habere Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Milli Takım’a Güneş Doğdu!..

Bu haber

yayınlandı

Editör

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu ilk maçında A Milli Takım deplasmanda Arnavutluk’u 2-0 mağlup etti.

Millilere galibiyeti getiren golleri 21’inci dakikada Burak Yılmaz ve 55’inci dakikada Hakan Çalhanoğlu kaydetti. A Milli Takım bu sonuçla teknik direktör Şenol Güneş yönetimindeki ilk galibiyetini elde ederken, gruba da galibiyetle başladı.

Mücadelenin ardından tecrübeli teknik adam Şenol Güneş önemli değerlendirmelerde bulundu.

İşte Şenol Güneş’in maç sonu açıklamaları:

“Herkesin mutlu olmasını istiyoruz. Milli Takım ortak değer. Onunla sevinip, üzülüyorsak; o sorumluluk da var. Bütün oyuncular sahaya çıktığında elinden geleni yaptı.”

“Düşündüğümüz akıcı oyun, seyir bakımından eksikti ama oyuncu kalitemiz onlardan iyiydi. Çıkarken top kullanmamız daha iyi olabilirdi. İyi sonuç, morali bugün yakaladık ama bu işin başlangıcı. İyi başlamak, iyi bitirmek gerekiyor.”

“Asıl bize lazım olan Moldova maçıyla bunu devam ettirmek ki, Haziran ayındaki iki büyük maça hazır olalım. Genel olarak havamız iyi ama oyunda pas yüzdesini daha yüksek yaparsak, daha farklı bir skor da olabilirdi.”

“Milli Takım’da uzun süre sonra kazanmak ayrı bir mutluluk ve gurur.”

‘Değişiklik yapabiliriz’

“Bana bir görev verildi. Türk halkının beklentisini karşılamak adına bu maç önemliydi. Sorumluluğu yerine getirdik. Sakatlarımız var. Sert bir maç oldu. Yorgun oyuncular var. Yarın yenileme yapacağız. Kadroda değişiklikler olabilir.”

“Rakibimiz beklediğimizden farklı formatla çıktı. Bütün bunlara hazırlıklı olmalıydık. Rakip hızlı çıkan bir takım savunmayı riske etmek istemedik. Bugün böyle bir kadro vardı, değişebilir. Kadroyu oluştururken kazanmak isteriz. Sahaya çıkan oyuncular gayretliydi.”

“Başkaları oynayabilir, kenarda bekleyen veya gelmeyen oyuncularımız da var. Benim için önemli olan sahadaki oyuncuların yüzde 100’lerini vermesiydi. Bunu da iyi başardılar. Oyun formatı olarak fazla pozisyon vermedik ama biraz daha iyi pas yapabilirdik.”

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Aydın Haberleri

“Biz adamın adamı değil, davanın adamıyız”

Bu haber

yayınlandı

Editör

Ak Parti Sultanhisar kurucularından ve Ak Parti Sultanhisar eski İlçe Başkanı, Türkiye Arıcılar Birliği eski Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu Ege7Gün Web TV ve Ege7Gün Radyo’da Gazeteci Ümit Yeşildağ’ın konuğu oldu!.. Sarıoğlu Mustafa Savaş bu seçimi almak zorunda şeklinde konuşarak Ak Parti Aydın Teşkilatı’nın yanlış olarak gördüğü icraatlarını eleştirdi!..

Gazeteci Ümit Yeşildağ ile TV ve Radyodan canlı yayınlanan programa katılan Ak Parti Aydın’ın ve Cumhur İttifakı’nın önemli isimlerinden Mustafa Sarıoğlu, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin icraatlarından, gıda güvenliğinden, liyakattan ve Ak Parti Aydın Teşkilatı’nın kendi içerisindeki yanlış işlerle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Aydınlı ve Türkiye’nin, hatta dünyanın çeşitli yerlerinden programı izleyen Sosyal Medya kullanıcıları ise Mustafa Sarıoğlu’na canlı yayın sırasında destek mesajları yağdırdı!..

Mustafa Sarıoğlu’nun yapmış olduğu açıklamalardan önemli satırbaşları şöyle:

10 gün sonra bir yerel seçim yaşayacağız. Tabii biz 2003 yılında Ak Parti Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Sultanhisar İlçe Teşkilatı Kurucusu ve daha sonra kongreyle ilçe Başkanı olarak işe başladık. Türkiye Arıcılar Birliği Genel Sekreterliği ve Türkiye Arıcıcılar Birliği Genel Başkanlığı dönemimizden bugüne, hatta bundan dört gün öncesine kadar Türkiye’nin elimizin sözümüzün ulaştığı heryerde partimize, ülkemize, milletimize hizmet etmeye çalıştık, çünkü biz yaşantımız boyunca ailemizden ve tahsil hayatımızda aldığımız terbiye birilerinin belki çok hoşuna gitmez ama devlet terbiyesini, adabını ve insanlığı biliriz. Biz adamın adamı değil, davanın adamı olarak çalışırız.

Bizim arkadaşlarımız yapıcı eleştirileri dikkate almadığı için ne yazık ki seçime 10 gün kala geldiğimiz nokta Recep Tayyip Erdoğan sevdalısı Reisçi Ak Partili birisi olarak bizleri üzmektedir. Biz bir yıldır ısrarla şunu söyledik, bir jeotermal hadisesi çıktı Kızılcaköyle birlikte, halbuki Aydın’da jeotermalle ilgili ilk meseleyi, sorunu yaşayan biziz, bizim Sultanhisar’daki bir firmayla. Milletvekillerimize dedik ki, buraya gidin, insanları dinleyin çünkü buradaki firmalar fütursuzca hareket ediyor. Yani bunların denetiminin yapılması lazım. Bunun külfetini Aydın’da Efelere, Yörüklere yükleyip, mükafatını farklı-farklı ortaklıklara sahip olan firmalara, baronlara sunarak Aydın’da seçimde başarılı olamazsınız diye biz uyardık…

Dört-beş gün önce Sayın Berat Albayrak, Sayın Bakanımız buradaydı, sayın bakanımızın burada bir ifadesi var: “Biz çevrenin kirlenmesine, Aydınlının bu işten müzdarip olmasına kesinlikle izin vermeyiz, Sayın Valimize de talimatı veriyorum” dedi.Ama çok geç, o kadar acı birşey ki o gün Sayın Berat Albayrak’la gazeteci kimliği olan bir arkadaşımızın birebir görüşmesi oldu, o görüşmesinde Aydın’daki bürokratik sıkıntıları, jeotermalle ilgili sıkıntılarla ilgili kendisine konulardan bahsettiğinde Sayın Bakanın verdiği cevap çok enteresan bir şekilde “Bizim bunlardan haberimiz yok” şeklindeydi.

Ak Parti Sultanhisar kurucularından ve Ak Parti Sultanhisar eski İlçe Başkanı, Türkiye Arıcılar Birliği eski Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu

AK PARTİ ESKİ YÖNETİCİSİ VE TÜRKİYE ARICILAR BİRLİĞİ ESKİ GENEL BAŞKANI MUSTAFA SARIOĞLU CANLI YAYINDA BOMBALADI

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Güncel

Çerçioğlu’nun bir Dikili ağacı bile yok!

Bu haber

yayınlandı

Editör

2009 yılında aradan sıyrılıp yaklaşık 500 oy ile belediye başkanı olan Çerçioğlu’nun şansı hep yüzüne güldü yani kendisine güldü.
Aydın ili o zaman bu zamandır Çerçioğlu’nun boş reklam afişleri ve kendi resimleri ile adeta Aydın halkını baydı.
Vatandaş hizmet beklerken
Vatandaşın bütçesi ile hele hele büyükşehir olduktan sonra yıllık bir katrilyon para dersek 5 yılda 5 katrilyon para adeta havaya uçtu.
Aydın halkına sormak lazım
Çerçioğlu Aydın’a10 yıldır ne kazandırdı?
Efeler’de bir garaj göz ile gözüken
Oda şehrin ilerideki gelişmesine göz önüne alırsak adeta bir ilçe garajı gibi yetersiz, küçük kalacak!
Bir dikili ağacı yok derken vatandaşa sormak lazım Çerçioğlu 10 yıldır Aydın’a ne yaptı?
Gören gözler gösterebilir mi?
Yok,koca bir sıfır.
Ege bölgesinde olan Aydın şehri CHP zihniyetinin elinde oyuncak oldu.
Tıpkı İzmir gibi.
Vatandaşın verdiği paralar ile ot, portakal,patates,koyun, çay daha ismini yazamayacağım pek çok şey Çerçioğlu’nun kendi reklamı için şehrin geleceği için değil kendine fayda için dağıttığı bütçeden Aydın’a fayda gelir mi?
Sosyal belediyecilik bütçenin %10’nu bilemedin %15 ile yapılmasına kimse karşı çıkmaz ama Çerçioğlu verdiği sözler ve projelerin %85’ni gerçeklestirmedi.
Yani Aydın halkına rüya sattı.
Zarar eden büyükşehir şirketleri işin cabası.
Dün ki meclis toplantısında meclis üyelerine %99.9 oybirliği ile bana yardım ettiniz diye plaket veren ve alan meclis üyeleri
Meclis üyesi olarak o plaketleri nasıl aldılar ona da şaşırmamak elde değil.
On yıllardır meclis toplantılarını izlerim ve Çerçioğlu’nun karşısında muhalefet eden tek bir meclis üyesine denk gelmedim.
Aydın halkına rüya satan Çerçioğlu kurnazlığı ile meclis üyelerini de hipnotize etmiş gibi şehrin geleceğine muhalefet etmeyen üyeleri anlamak mümkün değil.
Dikili ağacı olmayan Çerçioğlu’na
Meydandaki ağaçları katletene
Kendi posterinin gözükmesi için basında çıkan haberlere göre ağaç kıyan
10 yıldır şehre artı değer katmaya çerçioğlu bu sefer gidici
Hem de nasıl gidecek biliyormusunuz!
Türkiye’nin en pahalı suyunu satan
Kendi eli ile gidecek.
Siyaseti bir şey yapmasına gerek kalmadan
Vatandaş sandıkta tokadını patlatacak.
Elektrik faturalarını geçen su faturaları Çerçioğlu’nun sonu olacak.

Köşe Yazarı : Bahri KANAT

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Dünya

Nezih Demirkent’i vefatının 16. yılında özlemle anıyoruz

Bu haber

yayınlandı

Editör

11 Şubat 2001 tarihinde aramızdan ayrılan Türk basınının duayeni Nezih Demirkent’i saygı ve özlemle anıyoruz. Ekonomi yayıncılığının öncüsü DÜNYA, kurucusu Demirkent’in ilkeleri doğrultusunda saygın, güvenilir ve bağımsız olarak yayın hayatını sürdürüyor.

Aramızdan ayrılışının 16’ncı yılında andığımız Nezih Demirkent, ekonomiyi İstanbul’dan ibaret sayan anlayışı yıktı. Anadolu iş hayatını gündeme taşıyarak Türkiye ekonomisinin merkeziyle gövdesi arasında köprü kurdu.

Dünya Gazetesi’nin kurucusu, Türk basınının duayen kalemi Nezih Demirkent’i ölümünün 16’ncı yılında saygıyla anıyoruz. 71 yıllık yaşamında büyük başarılara imza atan Demirkent, bağımsızlığa ve özgürlüğe inanmış özgün kişiliğiyle Bab-ı Âli’de önder oldu.

Nezih Demirkent, 1930 yılında İstanbul’da doğdu. Babası Yüzbaşı Ahmet Nurettin Bey’in Şanlıurfa’ya tayini ile 1 yaşında Anadolu’yla tanıştı. Yüzbaşı Nurettin Bey, 1934’te yürürlüğe giren soyadı kanunu ile Demirkent soyadını aldı. Uzun yıllar sonra Nezih Demirkent, bir sohbet sırasında yakın dostlarından Hasan Yılmaer’e, soyadı öyküsünü şu sözlerle anlatmıştı: “Babamın ve ailesinin kökeni Manisa’nın Demirci ilçesidir. Soyadını alırken, önce ilçenin adı olan Demirci’yi düşünmüş. Sonra da ‘Demirci adının, demir yapan, demir döven’ şeklinde anlaşılabileceğini düşünerek bundan vazgeçmiş. Sonra, Demircili olduğunu çağrıştırsın inancıyla ‘Demirkent’i soyadı olarak almış.”

Hakkari, ardından Nezih Demirkent’in ilkokula başladığı Van derken, Yüzbaşı Nurettin Demirkent’in ‘şark hizmeti’ tamamlanınca aile İzmit’e geldi. Nezih Demirkent de Van’da başladığı ilkokul öğrenimine İzmit’in Akçakoca ilçesindeki okulda devam etti. 1941-1942 öğretim yılında Haydarpaşa Lisesi’nin orta kısmına kayıt oldu. Haydarpaşa Lisesi’nden 1948 yılında mezun olan Nezih Demirkent, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi. Fakültedeki ilk arkadaşları, onunla gazetecilikte de birlikte olacağı Necmi Tanyolaç, tıp fakültesi öğrencisi Dr. Mücahit Atmanoğlu, Erol Dallı, bir üst sınıftan Hakkı Devrim oldu. Fakülte yılları, lise sıralarında ve Moda Spor Kulübü’nde olduğu gibi yine sporla iç içe geçti. Çeşitli konularda düzenlenen münazaraların değişmeyen isimlerden biri de Nezih Demirkent idi. Demirkent, 1952 yılında Hukuk Fakültesi’ni bitirdiği zaman mesleğini çoktan seçmişti. Artık o, 51 yılını vereceği gazetecilik mesleğinin içindeydi.

Son Saat’te gazeteciliğe başladı
Genç hukuk öğrencisi Nezih Demirkent, fakültenin ikinci sınıfındayken, 10 Kasım 1950’de Son Saat gazetesinde stajyer spor muhabiri olarak gazeteciliğe başladı. Gazetenin başında Cihat Baban vardı. Eski dostlarından Hakkı Devrim, Hasan Pulur da Son Saat’te çalışıyordu. Son Saat’te başarılı çalışmalarıyla dikkati çeken Nezih Demirkent, 1952 yılında Yeni Sabah gazetesi spor servisinde göreve başladı. Spor yazarı olarak çalışıyordu. Demirkent’in yeni görevi yılın transferi olarak konuşuldu uzun süre. İlerleyen yıllarda Yeni Sabah’ın yazı işleri müdürlüğüne kadar yükselecek yoğun çalışma temposu başladı. Demirkent, işi bitmeden evine gitmiyor, servisteki arkadaşlarının da aynı tempo ile çalışmasını sağlıyordu.

Askeri darbeler, ayaklanmalar, muhtıralar birbirini izliyor, gazeteler sık sık kapanıyor ve gazeteciler tutuklanıyordu. Nezih Demirkent, o yılları TV programında anlatırken, “Bizim kuşak üç askeri müdahaleyi yaşadı. Gazetecilik yapmak zordu” demişti.

Safa Kılıçlıoğlu, 1964 yılında Yeni Sabah gazetesini kapattı. Nezih Demirkent, Yeni Sabah kapandıktan kısa süre sonra Türkiye’de ilk ofset baskıyla yayınlanan ve Hürriyet grubuna bağlı Yeni Gazete’de yazı işleri müdürü olarak göreve başladı. 1969 yılında aynı gazetede genel müdür yardımcısı oldu ve 1970 yılında da müessese müdürü olarak Hürriyet’e geçti. Daha sonra aynı gazetenin genel müdürü oldu. 1981 yılında da Hürriyet gazetesinden ayrılarak DÜNYA gazetesini aldı ve bu gazetenin imtiyaz sahibi oldu.

Anadolu’nun sözcülüğünü yaptı
Nezih Demirkent, mesleki örgütlere çok önem veriyordu. Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin kurucuları arasında yer aldı. Burhan Felek’in ölümünden sonra 1982 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) başkanlığına geldi ve 10 yıl süreyle bu görevi yürüttü. Türkiye Gazete Sahipleri Sendikası’nın da bir dönem başkanlığını yaptı. Demirkent, aramızdan ayrılmadan önce de Türkiye Gazete Sahipleri Birliği Başkanlığı ve İstanbul Sanayi Odası Meclis Üyeliği görevlerini yürütüyordu. Baba ocağı Manisa’daki Celal Bayar Üniversitesi, Nezih Demirkent’e ‘Fahri Doktor’ unvanı vermişti. Yaşamı boyunca spora büyük önem veren Demirkent, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi ve ölümüne kadar da bu görevi yürüttü. TGC Başkanlığı sırasında Gazeteciler Sosyal Hizmetler ve Emeklilik Vakfı’nı yöneten Demirkent, TGC’nin yayın organı Bizim Gazete’nin aylık olarak yayınını başlattı. Ayrıca, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu TGC Hikmet Memduh Kızılağaç Huzurevi ile TGC Basın Müzesi projelerini gerçekleştirdi.

Türk basınının duayen ismi Nezih Demirkent, 11 Şubat 2001 tarihinde noktalanan 71 yıllık başarılı, onurlu hayatında ekonomi gazeteciliğinde DÜNYA ile birlikte bir çığır açtı. Ölümünün 16’ncı yılında andığımız kurucumuz Nezih Demirkent, Türkiye ekonomisini İstanbul’dan ibaret sayan anlayışı yıktı. Anadolu ekonomisini Türkiye gündemine taşıdı. Türkiye ekonomisinin merkeziyle gövdesi arasındaki köprüleri kurdu. DÜNYA, bugün onun ileri görüşünün bir kanıtı olarak saygın, güvenilir, bağımsız bir gazete olarak yayın hayatını sürdürüyor.

‘Mazeret yaratan, bir işi alıp da bitirmeyen insanlardan pek hoşlanmazdı’
3 Şubat 2006’da aramızdan ayrılan İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Ortaçağ Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Işın Demirkent, yarım asra yakın evliliklerinin gelecek kuşaklara da mesaj niteliği taşıyan unutulmaz çizgilerini şöyle anlatmıştı: “Bizim için gezmek biraz fanteziydi. Gündüz işyerlerimizde çalışmalarımızı tamamladıktan sonra, akşam da evde çalışırdık. Çalışkan insanları severdi, vurdumduymaz, mazeret yaratan, bir işi alıp da bitirmeyen insanlardan pek hoşlanmazdı.”

DÜNYA.COM

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Güncel

Mustafa Tanyeri: Söke Ovası afet bölgesi ilan edilmeli

Bu haber

yayınlandı

Editör

Geçtiğimiz günlerde yeni seçilen ve göreve başlayan Söke’nin çiçeği burnunda Ziraat Odası Başkanı Mustafa Tanyeri, taşkınlar nedeniyle sular altında kalan Söke Ovası’nın afet bölgesi ilan edilmesi gerektiğini söyledi!..

Tanyeri yaptığı açıklamada, Söke Ovası’nda yaklaşık 50 bin dekar arazinin taşkın nedeniyle göle dönüştüğünü ve ova genelinde büyük bir verim kaybının yaşandığını söyledi.

“ÇİFTÇİNİN ZARARI BÜYÜK”

Başkan Tanyeri, “Elimizde şu anda kesin veriler olmamakla birlikte Söke Ovası’nda yaklaşık 100 bin dekar alanda buğdayın yanı sıra, arpa ve fiğ gibi yem bitkisinin ekildiğini tahmin ediyoruz. Bu sezon fazla ekim yapılmasının nedeni münavebeden kaynaklı. Çünkü 2020 yılında münavebe yapılmazsa üretici devlet desteğinden yararlanamayacak. Bundan dolayı üretici buğday ve yem bitkisi ekimi yaptı. Ancak ekili alanlarımız sular altında kaldı.” dedi.

“DENİZE DÖNEN OVA AFETİ YAŞIYOR”

Büyük Menderes Nehri’nden kaynaklanan taşkınlar nedeniyle, Kalçık, Yeniköy, Burunköy, Akçakaya, Pamukçular, Nalbantlar, Avşar ve Yeşilköy Mahallelerinde binlerce dönüm arazinin sular altında kaldığını kaydeden Başkan Tanyeri, “Söke Ziraat Odası olarak önümüzde çözüm bekleyen en acil sorunumuz afeti yaşayan çiftçimize yardımcı olmaktır. Taşkın nedeniyle su altında kalan bölgelerin zaman geçirilmeden afet kapsamına alınması gerekiyor. Su baskınına maruz kalan ekili arazilerimizin kurtulma şansı yok. Bölgemizde sadece taşkın altında kalan alanlar değil, aşırı yağış nedeniyle de diğer ekili alanlarımızda da büyük zararlar var. Özellikle buğdaylarda çok fazla verim kaybı söz konusu. Söke Ovası’nın bir an önce afet bölgesi ilan edilmesi gerekiyor.” şeklinde konuştu.

“SÖKE OVASI MÜNAVEBE KAPSAMINDAN ÇIKARILSIN”

Söke Ovası’nda bu yıl ki hububat ve yem bitkisi ekiminin münavebeden kaynaklandığını belirten Ziraat Odası Başkanı Mustafa Tanyeri, “Yaklaşık 100 bin dekar arazimizde buğday, arpa ve yem bitkisi ekimi yapıldı. Çok sayıda çiftçimiz gelecek yıl sona erecek 3 yıllık süreye takılmamak için bu yıl ekim yaptı. Ancak ürünü su altında kaldı. Aydın’da münavebe uygulanabilir ama Söke Ovası’nda münavebenin yapılamayacağı son yağışlarla bir kez daha ortaya çıktı. Münavebe uygulamasının Söke Ovası’nın şartları göz önüne alınarak kaldırılmasını istiyoruz” dedi.

(HÜSEYİN IŞIK)

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

KALENDER ÇİZİYOR

Advertisement

Son Haberler

Anketimize Katılın

Aydınlıların Firma Rehberi

SPOR GÜNDEMİ

Advertisement
Advertisement

Günün Manşetleri

Advertisement
Advertisement

Facebook

Trend Haberler