Connect with us

Güncel

Aydın Valiliği’nden Çürük Yumurta açıklaması

Bu haber

yayınlandı

Basın Açıklaması

Bazı yerel ve ulusal basında; 02.05.2018 tarihinde saat 23:00 sıralarında İlimizde meydana gelen kısa süreli koku emisyonu problemi ile ilgili olarak kötü kokunun jeotermal tesislerden kaynaklandığı iddia edilerek gerçek dışı bilgi ve haberlere yer verilmesi, ayrıca Alo 181 İhbar Hattına konu ile ilgili asılsız ihbarlarda bulunulması üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Söz konusu iddia ile ilgili olarak kokunun jeotermal tesislerden mi yoksa başka bir faaliyetten mi kaynaklandığının tespit edilebilmesi amacıyla, 03.05.2018 tarihinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı personellerinden oluşan denetim ekipleri oluşturulmuştur.

Denetim ekiplerince, 03.05.2018 tarihinde İlimiz Efeler, İncirliova, Germencik, Köşk ve Sultanhisar İlçesi sınırları dâhilinde gerçekleştirilen jeotermal faaliyetler, gündüz (09:00- 17:00) ve gece (21:00-01:00) zaman dilimi içerisinde denetlenmiş ayrıca, 04.05.2018 tarihinde de yine aynı güzergâhta 05:00-08:30 saatleri arasında denetimler gerçekleştirilmiştir.

03.05.2018 tarihinde 21:00-24:00 saatleri arasında yapılan denetimlerde; İlimiz Germencik İlçesi sınırları dâhilinde faaliyet gösteren iki firmanın faaliyetleri sonucu oluşan akışkanı alıcı ortama deşarj ettiği tespit edilmiş, deşarj edilen akışkandan Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca akredite edilmiş laboratuvara numune aldırılmıştır. Söz konusu numunelere ilişkin analiz raporlarının Valiliğimize (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) sunulmasını müteakip 5491 sayılı Kanun ile değişik 2872 sayılı Çevre Kanunu kapsamında gerekli iş ve işlemler gerçekleştirilecektir.

Denetimlerde; İlimiz Efeler İlçesinde jeotermal kaynak arama, sondaj ve elektrik üretim faaliyeti gerçekleştiren firmaların, skada/otomasyon sistemleri incelenmiş ve koku probleminin yaşandığı saatlerde enjeksiyon/re-enjeksiyon trendlerinde bir sapma olmadığı, dolayısıyla söz konusu saatlerde tesislerden alıcı ortama akışkan deşarjı yapılmadığı anlaşılmıştır.

Ayrıca, vatandaşlarımızla yapılan görüşmelerde, kötü koku öncesi yanık kablo, çöp kokusu ve sonrasında kanalizasyon kokusuna benzer bir kokunun yayıldığı yönünde bilgiler verilmesi üzerine, İlimiz Efeler İlçesinde bulunan Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi ve zaman zaman kaçak dökümler gerçekleştirilen Zindan Deresi Mevkiinde incelemelerde bulunulmuştur.

Yapılan denetimlerde, 02.05.2018 tarihinde meydana gelen kötü kokunun jeotermal faaliyet kaynaklı olup olmadığına dair herhangi bir somut veriye ulaşılamamış, kötü kokunun kaynağının ne olduğuna ilişkin herhangi bir emareye rastlanılmamış, tespit yapılamamıştır.

Geçtiğimiz yıllarda, jeotermal faaliyeti yürüten firmalardan, faaliyetleri sonucu oluşabilecek ve çok düşük konsantrasyonlarda bile koku şikâyetlerine sebep olabilecek H2S, NH3 gibi gazların atmosfere salınım değerlerine ilişkin ölçümlerin Bakanlığımız tarafından yeterlilik verilmiş laboratuvarlara yaptırılması ve hazırlatılacak raporların Valiliğimize (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) sunulması istenmiştir. Valiliğimize (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) sunulan raporların incelenmesi neticesinde ölçümler sonucunda elde edilen ölçüm değerlerinin Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliğinde belirtilen sınır değerleri aşmadığı görülmüştür.

Jeotermal tesislerin tesis etki alanındaki hava kalitesine etkilerinin tespit edilebilmesi için ilgili firmalar, faaliyetleri sonucu oluşan ve atmosfere salınan gaz emisyonlarına ilişkin ölçümleri Bakanlığımızca akredite edilmiş laboratuvarlara yeniden yaptırması ve hazırlatılacak raporların Valiliğimize (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) sunması hususunda talimatlandırılmıştır.

Öte yandan, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne ulaşan ihbarlara istinaden, ilgili Kurum tarafından, koku probleminin yaşandığı saatlerde İlimiz Efeler İlçesi, Orta Mahalle ve Hasan Efendi Mahallelerinde uçucu ve patlayıcı gaz ölçüm cihazları ile ölçümler gerçekleştirilmiş, havada herhangi bir gaz tespitine rastlanılmamıştır.

İlimiz hava kalitesi, Bakanlığımız Ulusal Hava Kalitesi İzleme Ağına bağlı istasyonlar ile izlenmekte ve ölçüm değerleri anlık olarak http://www.havaizleme.gov.tr/ web adresinde kamuoyu ile paylaşılmaktadır. Ayrıca, insan sağlığının korunması çerçevesinde belirlenen       “Hava Kalitesi İndeksi” ile vatandaşlarımız, soluduğu havanın kalitesine ilişkin görsel uyarılarla bilgilendirilmektedir. İlimiz Efeler İlçesinde bulunan ölçüm istasyonunda gerçekleştirilen ölçümler incelendiğinde; koku probleminin yaşandığı saatlerde, öncesinde ve sonrasında, ölçüm gerçekleştirilen parametreler olan PM10 (Partikül Madde) ve SO2 (Kükürt di oksit)  değerlerinde dikkate değer bir değişiklik olmadığı görülmektedir.

Bazı kesimler tarafından herhangi bir belge, bulgu ve araştırmaya dayanmaksızın ortaya atılan iddialar, Kamuoyunu yanlış yönlendirmeye yönelik olup, iyi niyetle bağdaşmamaktadır. Vatandaşlarımızın sağlık, huzur ve güvenliğini sağlamak konusunda Valiliğimiz tüm kurum ve kuruluşlarıyla birlikte her türlü çalışmayı yapmaktadır. Halkımızın bu tip gerçek dışı haber ve bilgilere itibar etmemeleri önemle rica olunur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için tıkla

Habere Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Feci kaza: 3 kişi hayatını kaybetti

Bu haber

yayınlandı

Editör

Edinilen bilgiye göre, 34 FV723 plakalı otomobil, belediyeye ait yol temizleme aracına arkadan çarptı.

Kazada sürücü Yakup Yamaç, kızı Yasemin Yamaç ve henüz kimliği belirlenemeyen bir komşusu olay yerinde hayatını kaybetti. Yakup Yamaç’ın 10 gün sonra çocuğu olacağı öğrenilirken, olay yerine gelen bir yakını sinir krizi geçirdi.

İstanbul, Arnavutköy-Habibler yolu Eski Edirne Asfaltı üzerinde belediyeye ait temizlik aracına çarpan araçta bulunan 3 kişi hayatını kaybetti.

Kazanın ardından olay yerine çok sayıda ambulans ile itfaiye ekibi sevk edilirken, araç içinde sıkışan şahısların hayatlarını kaybettikleri bildirildi..

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Güncel

Terör örgütü üyesi; kaçmak istedi ama kıskıvrak yakalandı

Bu haber

yayınlandı

Editör

Kuşadası İlçe Jandarma Komutanlığı merkez jandarma karakol Komutanlığı ekiplerinin Kuşadası girişinde yaptıkları kontrollerde silahlı terör örgütüne üye olma suçundan aranan 1 kişiyi yakaladı.

Bugün saat:16.00 sıralarında silahlı terör örgütüne üye olma suçundan aranan ve 3 yıl 4 ay kesinleşmiş cezası bulunan 1995 doğumlu Özgür Ç.’yi Yaylaköyde münibüste yaptığı aramada ele geçirdi.

Germencik İlçesinden Kuşadası İlçesine toplu taşıma araçlarını kullanarak geleceği duyumu alan Kuşadası İlçe Jandarma Komutanlığı asayiş timleri saat 16.00 sıralarında Yeniköy mahallesi girişinde yapılan yol emniyeti ve kontrol devriyesince Germencik-Kuşadası istikametinde yolcu taşımacılığı yapan bir münibüste yapılan kontrolünde yakalanarak göz altına alındı.

Yakalanan Özgür Ç. adlı şahıs çıkarıldığı adli mercilerce kesinleşmiş 3 yıl 4 ay cezası dolayısıyla tutuklanarak Söke kapalı cezaevine sevk edildi.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Güncel

Kuşadası’nda film gibi kovalamaca karakolda bitti!..

Bu haber

yayınlandı

Editör

Kuşadası İlçe emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ve Devriye ekiplerinin yapmış oldukları çalışmada; 5 gr. kristal maddesi ve 1 adet tabanca ele geçirildi.

Bugün saat 02.00 sıralarında 09 JE 037 plakalı aracın polisin dur ikazına uymaması üzerine yaşanılan kovalamaca neticesinde araç Çevre yolu sapağında sıkıştırıldı. Araçta yapılan kontrolde 1 adet 7.65 silah ve silaha ait 4 fişek,5 gr metanfetamin (kristal) uyuşturucu ele geçirildi.

Aracı kullanan F. A. isimli şahıs yakalandı.F.A.’nın yapılan GBT sinde yaralama suçundan arandığı tespit edildi.

Yakalanan F.A. emniyetteki işlemlerin ardından bugün yargılanmak üzere adli makamlara teslim edilecek.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Ekonomi

“Emekli ikramiyeleri haziran başında ödenecek!..”

Bu haber

yayınlandı

Editör

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, emeklilere bayram ikramiyesinin haziran ayı başında ödeneceğini açıklayarak, “ikramiye ayrı, maaşı ayrı ödenecek” dedi. Bakan Sarıeroğlu, 3600 göstergeden ise 1 buçuk milyon kişinin yararlanacağını söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Yüreğir Kültür Merkezi’nde vatandaşlar ve partililerle birlikte iftar yaptı. Burada bir açıklama yapan Sarıeroğlu, 24 Haziran’ın önemine vurgu yaparak, “Ülkemizde operasyon peşinde olan çevreler var” dedi.

AK Parti Adana milletvekillerinin tanıtımından sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun katılımıyla Yüreğir Kültür Merkezi’nde bir iftar gerçekleştirildi. Burada konuşan Sarıeroğlu, 24 Haziran’ın önemine vurgu yaparak, “Ülkemizde operasyon peşinde olan çevreler var” dedi.

Bakan Sarıeroğlu, ekonomide her şeyin yolunda olduğunu, devletin büyüme, ihracat rekorları kırdığını, vurgulayarak “Dövizle, döviz kurlarıyla ilgili spekülasyon ve manipülasyonlarla ülkemize yönelik bir operasyon peşinde olan çevreler var. Biz 15 Temmuz gibi ağır bir darbe girişimini atlattık. Başka bir ülke olsaydı bunun altında kalırdı” diye konuştu.

Bakan Sarıeroğlu, Adana’da güzel karşılanmış olmaktan dolayı hemşehrilerine teşekkür ederek, “Ramazanın rahmetini, bereketini, memleketimde sizlerle birlikte bu güzel sofrada paylaşıyor olmaktan ayrıca memnunum. Büyüdüğüm yetiştiğim tüm hayatımı etkileyen tüm hayatıma yön veren Adana’da bu kadar güzel karşılanmış olmaktan dolayı mutluyum” şeklinde konuştu.

Bakan Sarıeroğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“İşlerimizi, ailelerimizi bir kenara koyarak bölgemiz, vatanımız, milletimiz, Türkiye için mazlum ve mağdur coğrafyalardaki kardeşlerimiz için çalışmalarımızı yaptık. Bizim için ‘vefa’ İstanbul’da bir semt adı değil. Bu bağlamda benim ve Adana’mız açısından yeni bir dönem başlıyor. İnşallah bolluk bereketlilik, güzellikler getireceğiz.”

SABAH

JÜLİDE SARIEROĞLU KİMDİR?

Doğum tarihi: 07 Haziran 1979
Jülide Sarıeroğlu kaç yaşında: 39
Kilo & Boy: ?
Burcu: İkizler
Meslek: Ekonomist, Siyasetçi, Bakan
Jülide Sarıbeyoğlu doğum yeri: Adana

JÜLİDE SARIEROĞLU BİYOGRAFİSİ

19 Temmuz 2017 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görevlendirildi.

Jülide Sarıerğlu, 7 Haziran 1979 tarihinde Adana’da doğmuştur. Aslen Adanalıdır. Baba adı Şadi, anne adı Kadriye’dir. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Adana’da tamamlamasının ardından Ankara’da Gazi Üniversitesi, İktisadi ve İdari İlimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Lisansüstü eğitimine ayrı fakültede devam etmektedir..

Çalışma hayatını 2003 yılından itibaren HAK-İŞ Konfederasyonu çatısı altında çeşitli görevlerde sürdürdü. HAK-İŞ Konfederasyonu bünyesinde “ilk Kadın Sendika Başkanı” olarak Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanlığı görevini yaptı. Milletvekilliği aday adaylığı nedeniyle bu görevinden istifa etti. 2004 yılından itibaren HAK-İŞ Kadın Komitesi Kadın Başkanı, Sosyal Politika ve Endüstri İlişkilerinden Sorumlu Genel Başkan Danışmanı olarak çalışmalarını sürdürdü..

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nda Endüstri İlişkiler Uzmanı olan Jülide Sarıeroğlu yine aynı konfederasyonda Kadın Komite Başkanlığı yaptı.

Jülide Sarıeroğlu, 2008 yılında Ak parti Gene Merkez Kadın Kolları 2. Olağan Kongresi’nde MKYK üyesi olarak seçildi. Bu dönemde istihdam komisyonu Başkanlığı, Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı görevlerini yaptı. 2009 Türkiye Yerel Seçimleri’nde Çankaya Belediyesi Ak Parti Belediye meclis üyesi olarak seçildi.

Çalışma hayatında, endüstri ilişkiler, kadın, gençlik, çalışan çocuklar, sosyal politika; işsizlik, istihdam, kayıtdışı, yoksulluk, gelir dağılımı, mesleki eğitim, mesleki yeterlilik, iş sağlığı ve güvenliği alanlarında çalışmalar yaptı. Ülkemizin tamamına yayılan, farklı sektörlerde Kadın istihdamı ve sendikal hareket, çalışan çocuklar sorunu, istihdam odaklı mesleki eğitim, iş sağlığı ve güvenliği, kayıtdışı istihdamla mücadele, sosyal diyalog gibi alanlarda ulusal ve uluslararası birçok projenin tasarlanmasına katkı verdi ve koordinatörlük görevlerini yaptı.

2012 yılında gerçekleştirilen Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları 3. Olağan Kongresinde tekrar seçildiği MKYK üyeliği döneminde Teşkilat Başkan Yardımcılığı ve Doğu ve Güneydoğu illerini kapsayan 6. Bölge Koordinatörlüğü görevlerini 2014 Kasım ayına kadar sürdürdü. AKP Genel Merkez Kadın Kolları Halkla İlişkiler Başkanlığı görevini yaptı.

Jülide Sarıeroğlu’nun Kadın Çalışmaları El Kitabı-Çalışan Kadınlar, Hakları ve Yeni Yasal Düzenlemeler başlıklı kitabı bulunmaktadır. Ayrıca Kayıtlı çalışmanın ajandajları, İş Arama Teknikleri, Çocuk Hakları, AB Ülkelerinde En iyi ikili Sosyal Diyalog ile işyerlerinde Bilgilendirme ve Danışma Konseyleri Örnekleri isimlerinde ortak kitapları bulunmaktadır.

7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 tarihlerinde yapılan seçimlerde AKP Ankara Milletvekili seçildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Haklarını inceleme Komisyonu üyesidir.

19 temmuz 2017 tarihinde yapılan kabine değişikliği ile Başbakan Binali Yıldırım tarafından Jülide Sarıeroğlu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görevlendirildi. Çaışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı görevini Mehmet Müezzinoğlu’ndan devraldı…

Kaynak: Biyografi.info

 

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Güncel

Aydın Rehberi artık tamamen ücretsiz!..

Bu haber

yayınlandı

Editör

Aydınlılara Müjde!.. Aydın’ın ilk mobil uyumlu firmalar rehberi olan www.aydınrehberi.com sitesi tamamen ücretsiz hale geldi…

Önceden sadece firma logosu, telefon nosu ve adres bilgilerinin bulunduğu normal üyelik dışında Aydın’ın en iyi Firmalar ve İşletmeler Rehberi olan www.aydınrehberi.com’a üye olan herkes

– Normal Üyelik
– Gold Üyelik
– Vitrin’de bulunma

özellikleri için bundan böyle para ödemeyecekler, logo, adres bilgileri, sınırsız fotoğraf, video, Google haritası vb. gibi birçok özelliği içinde barındıran firmalar rehberinde bulunmanız demek Google tarafından firmanızın önlerde çıkması anlamını taşıyor…

Sosyal medyalar Facebook, Twitter ve diğerlerinin arama motorlarında zayıf kaldıkları düşünülürse, bu fırsat kaçmaz, hemen üye olun reklamınızı yayınlayın…

Dipnot: www.aydınrehberi.com’da yayınlamak istediğiniz reklamınızın bilgileri tam, eksiksiz, imla kurallarına uygun olarak doldurulması, sosyal medya sayfa linklerinizin, işyeri açılış-kapanış saatlerinizin de sitedeki yerini alması gerekiyor, aksi halde reklamınız onaylanmayabilir…

 

FİRMANIZI EKLERKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN HUSUSLAR
www.aydınrehberi.com sitesine üye olduktan sonra firmanızın bilgilerini imla kurallarına uyarak, adres bilgilerini de imla kurallarına uyarak, logonuz yoksa en az bir adet yaptığınız işle ilgili fotoğraf yükleyerek, doldurulması gereken alanlar kısmında, sosyal medya sayfalarınızın linkleri, işyerinizin açılış-kapanış saatleri, servis saatleri vb. gibi alanları eksiksik olarak doldurmalısınız, sosyal medya sayfanız olmasa bile sosyal medyaların linklerini yazmalısınız

örneğin: www.facebook.com, www.twitter.com, www.linkedin.com, gibi bunları oralara yazmalısınız, boşluk, çirkin görüntü olursa reklamınız onaylanmaz, ücretsiz diye sitemizin görsel yapısının bozulmasına müsaade edemeyiz…

www.aydınrehberi.com sponsorluk sistemiyle çalışan ve kar amacı gütmeyen kuruluştur

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Canlı Yayın İstek Hattı

Ege7Gün Radyo Dinle

Nöbetçi Eczaneler

Advertisement

Son Haberler

En çok okunanlar

Anketimize Katılın

Aydınlıların Firma Rehberi

SPOR GÜNDEMİ

Advertisement

Hava Durumu

booked.net

Döviz Kurları

Advertisement

Şans Oyunları Sonuçları

Faydalı Linkler

Günün Manşetleri

Advertisement

PUAN DURUMU

Advertisement

Facebook

Trend Haberler