Connect with us

Gündem

Ankara kulislerinde 5 MHP’li vekilin İP’e geçeceği konuşuluyor!..

Bu haber

yayınlandı

CHP’den 15 milletvekilinin İYİ Parti’ye geçmesinin ardından siyasi kulislerde 5 MHP milletvekilinin de İYİ Parti’ye geçeceği ileri sürülüyor.

Bu milletvekillerinin önceden “Genel Başkan Bahçeli’ye ters düşen vekiller olduğu” belirtilirken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de 9 Nisan’da partisinin milletvekillerine verdiği yemekte “CHP’den İYİ Parti’ye geçecek milletvekilleri olabilir. İYİ Parti’nin tazyikiyle CHP’den gidenlerle Meclis’te bir grup kurulabilir. MHP’de siyaset yapan milletvekilleri de bu duruma karşı uyanık olsun. Çünkü bizim içimizden de 5 milletvekilinin İP’e (İYİ Parti) gitmesi söz konusu olabilir” dediği ileri sürülüyor.

İSTİFA İDDİASINA YALANLAMA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Başkanlık sistemine referandumda “evet” diyecekleri açıklamasının ardından genel başkan yardımcılığı görevinden istifa eden MHP İstanbul Milletvekili Atila Kaya, istifanın söz konusu olmadığını söyledi. İstifa edeceği iddiaları ortaya atılan Oktay Vural’ın da bunu reddettiği öğrenildi.

Yorumlar

yorumlar

Gündem

Sen kimsin ki eyy Nedim Kaplan?..

Bu haber

yayınlandı

Editör

Eeeey Nedim Kaplan!.. Ağır ol da molla desinler… Ak Parti Koçarlı Belediye Başkan Adayı Nedim Kaplan’ın seçim propagandası için gittiği bir yerde yaptığı konuşma birçok vatandaş tarafından tepkiyle karşılandı!..

Güç zehirlenmesi yaşayan Ak Partili Nedim Kaplan gibi bazı adayların henüz Başkan bile seçilmeden, seçim kazanmadan bu şekilde bir konuşması, mazallah seçimi kazanması halinde nasıl bir üslupla vatandaşın karşısına çıkacağı ise merak konusu haline geldi!..

Koçarlı’ya yeni Jandarma Karakolunu da yapmaya talip olan AKP’li Belediye Başkan adayı Nedim Kaplan tepki çeken konuşmasında şu inanılmaz sözleri sarfediyor: Sayın Soylu elimi tutup “Nedim Kaplan’ın emrindeyim, Nedim Kaplan’ın yanındayım diye üç defa söyledi mi? Söyledi!.. Ankara Külliye’de Sayın Cumhurbaşkanımızla defalarca görüştük mü? Görüştük!.. Yahu sen tanısan ne olur, tanımasan ne olur!..”

Devlet de benim!..
Hükümet de benim!..
Millet de biziz!..

SEN KİMSİN!..

Sayın Soylu arkandaysa, Sn. Cumhurbaşkanı arkanda duracaksa!..
Böyle mi konuşman gerekiyor!..
Yakımış mı size!..

Koçarlı Belediye Başkan adayı olan AKP’li Nedim Kaplan bu cümleleri muhtemelen Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu kastederek söylüyor ama yine de Soylu’nun gaz vermesiyle güç zehirlenmesi yaşadığı açıkça belli olan Nedim Kaplan’a bu tür bir konuşma hiiç yakışmamış!..

Biz de kendisine soruyoruz!..

Sen kimsin Nedim Kaplan!..
Sen Kimsin!..

Hiç tahmin etmiyoruz ama, kazayla seçimi kazanırsan Koçarlılı vatandaşlara yapacağın hizmetten Allah herkesi korusun!..

Amiin!..

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Güncel

Hükümlüler hem spor yapacak, hem de meslek sahibi olacak

Bu haber

yayınlandı

Editör

SÖKE’DE DENETİMLİ SERBESTLİK KAPSAMINDA BULUNAN HÜKÜMLÜLERİN MESLEK EDİNMELERİ VE SPORTİF FAALİYETLERE KATILIMINI SAĞLAMAK AMACIYLA PROTOKOL YAPILDI 

Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğü konuyla ilgili olarak, Söke Kaymakamlığı, Cumhuriyet Başsavcılığı, Zirai Üretim İşletmesi Tarımsal Yayım ve Hizmetiçi Eğitim Merkezi (TAYEM), İş Kurumu İlçe Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile protokol yaptı.

İmzalanan protokol ile Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde dosyası bulunan yükümlülere yönelik açılacak mesleki eğitim kurslarının uygulanması ve hükümlülerin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tesislerinden yararlandırılmaları kararı alındı.

Adalet Bakanlığı’nın başlattığı proje ile toplum içinde denetim ve takibi yapılan yükümlülerin ve ailelerinin özellikle madde kullanımı olanların ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle iyileştirilmesi ve topluma kazandırılması, toplumla bütünleşmelerinin desteklenmesi, olumlu sosyal davranışlarını geliştirerek uyumlu birer birey olmalarının sağlanması amaçlanıyor.

(HÜSEYİN IŞIK)

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Güncel

Müjdeyi Erdoğan verdi! 60 günden 10 güne iniyor…

Bu haber

yayınlandı

Editör

Yeni randevu sisteminin devreye girmesiyle, kimlik kartı ve sürücü belgesi için randevu süresi 60 günden 10 güne indirilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 100 günlük eylem planını açıkladı. Birbiri ardına müjdeler sıralayan Erdoğan, kimlik kartı ve sürücü belgesi için randevu süresinin 60 günden 10 güne indirileceğini belirtti.

İşte Başkan Erdoğan’ın yaptığı kritik açıklama:

“İç İşleri Bakanlığı terör örgütleri, düzensiz göçmen gibi konularla ilgilenmek Ağrı ve Iğdır’ın güvenlik duvarına güvenlik sensörü, kamera ve aydınlatma kurduk. Mobil plaka tanıma sistemini 614’e çıkardık. Yaralama ve ölümlü trafik kazaları oranını yüze 2 düşürdük. Bu bakanlığımızın 15 ayrı hizmetini elektronik devre üzerinden sunduk. Uyuşturucu ile mücadele için 81 ilimizi kapsama aldık. 31 ilde daha narkotimler kurduk. 112 merkezlerinin sayısını 32’den 42’ye çıkardık. Düzensiz göçe karşı Iğdır, Kırıkkale, İstanbul ve Kocaeli’de geri gönderme sistemi kurduk. İran, Ağrı, Iğdır sınırında 35 km sınır aydınlatması, güvenlik sistemi, kamera aydınlatmayı daha devreye alıyoruz. 112 acili 44 ile çıkarıyoruz. Yaşam tüneli gibi farkındalık projelerini hayata geçirerek trafik kazalarını yüzde 1 oranında azaltmayı hedefliyoruz. Yeni randevu ssitemini devreye alıyoruz ve kimlik, sürücü belgesi için randevuyu 60’dan 10 güne indiriyoruz” ifadelerini kullandı

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Gündem

Tanrıların topraklarından gelen müzik

Bu haber

yayınlandı

Editör

Yerlileri tarafından ‘Tanrıların Toprağı’ olarak görülen Kuzey İngiltere’den çıkmış Smokie Grubu, yetmişlerdeki kadar popüler olmasa da hâlâ sahnede. Grup geçtiğimiz günlerde İstanbul ve Ankara’daki konserlerde hayranlarıyla buluştu…

Smokie 70’li yılların en çok ses getiren gruplarından biriydi. O günlerde olgunlaşıp kitlelere ulaşmaya başlayan metal ve punk akımlarıyla baş edebilen yegâne gruplardan biri olarak adından söz ettirdi. Özelikle Avrupa çapında büyük hayran kitlesi edinen grubun Alice isimli şarkısı uzunca süre dillerden düşmedi. Çalkantılı kariyerine rağmen Skomie hâlâ sahnede. 23, 24 Mayıs’ta İstanbul ve Ankara’daki Jolly Joker mekânlarında verecekleri konserlerle bir kez daha Türkiye’ye konuk oldular. Konser öncesi Terry Uttley sorularımızı yanıtladı.

– Smokie 70’li yıllarda nasıl bu kadar popüler oldu? Sizi başarılı ve izleyici gözünde samimi kılan neydi?
– Smokie ilk başarısına ulaştığında hali hazırda 7 yıllık tecrübesi olan bir gruptu. Çeşitli şirketlerle plak anlaşmaları imzaladık ancak doğru şirket ve yeterince şansımız olmadığı için hiçbir yere varamadık. Yine de yılmadık ve inanmaya devam ettik. Sonuç olarak Nicky Chinn ve Mike Chapman’la Mickie Most’un RAK şirketi karşımıza çıktı ve onlarla birlikte ilk liste başarımızı yakaladık. Kuzey İngiltere’den gelen insanlar olarak samimiyetin bir parçamız olduğunu sevenlerimizin bildiğini düşünüyorum. Sizi, doğal olarak ayakları yere basan insanlar haline getiren bir yer. Kuzey halkı kendi arasında buralara “Tanrıların memleketi” derler.
– 70’lerde hard rock ve punk gibi müzikleri yapan birçok müzisyenin gizlice Smokie dinlediklerini sonradan yaptıkları röportajlardan öğrendik. 70’lerde sizin bildiğiniz gizli hayranlarınız var mıydı?
– Belki de o kadar büyük bir sırdı ki kimse grubu haberdar etmedi. 78’de İsviçre’de Montreaux albümünü kaydederken bir yorum almıştım. Bir barda dart oynarken Yes’ten Rick Wakeman bana kendi grubunun da Almanya’da Smokie kadar plak satabilmesini dilediğini söylemişti. Koltuklarım kabarmıştı!
– Chris Norman’ın ayrılmasından sonra grubu devam ettirmek zor muydu? Bu kararı nasıl verdiniz? Hayranlarınız nasıl tepki gösterdi?
– Chris, grubu 83’te bıraktığında devam edeceğimizi düşünmemiştik; çünkü çocukluğumuzdan beri birlikteydik. Ben de başka gruplara gitarist olarak katıldım, John Verity ile Uriah Heep’ten Peter Goalby, Pat Travers Band’den Pat Thrall ve Tommy Aldridge ile çaldım. Daha sonra San Francisco’da Pat Thrall’ın kendi grubuyla, sonra da Status Quo’dan John Coughlan ile çalıştım yani o aralar oldukça meşguldüm. Pete Spencer 79’dan beri grupla turlamıyordu ve Alan sadece bir ara verdiğimizi düşünüyordu. O zamanlar hayatından oldukça memnundu. Birkaç yıl sonra şehrimiz Bradford’un stadında çıkan yangında ölenlerin aileleri yararına düzenlenen bir yardım konseri için bir araya geldik. Chris bir yıl kadar bizimle devam edip tekrar ayrıldı. Bu sefer yola onsuz devam etmeye karar verdik çünkü Smokie olarak sahnede olmak bizi mutlu ediyordu. Chris Norman’ın fanları vardı ancak Smokie bir kişiden ibaret değildi. Yılda verdiğimiz ortalama 100 konser de bunun bir göstergesi. Unutmayın ki Chris grubu 28 yıl önce bıraktı. Bu da yeterince şey anlatıyor!
– Son yıllarda sık sık şarkılarınız cover’lanıyor. Bu cover’lar içinde beğendikleriniz ya da beğenmedikleriniz hangileri?
– Ben sadece “Alice”in çeşitli dillerdeki cover’larından haberdarım, kusura bakmayın!
– Burada hayranlarınızı nasıl konserler bekliyor?
– Hit parçalarımız ve daha fazlası. Bize katılmak için şimdiden sesinizi hazırlayın. Türkiye’ye gelmeyi iple çekiyoruz. Son iki ziyaretimiz inanılmazdı.

Kaynak: Cumhuriyet

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Gündem

Lice’de çatışma çıktı şehit ve yaralılar var

Bu haber

yayınlandı

Editör

Diyarbakır’ın Lice İlçesi kırsalında PKK ile askerler arasında çatışma çıktı. Çatışmada 1 asker yaşamını yitirirken, 4 asker de yaralandı.

Lice İlçesi kırsalında Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile PKK’li bir grubun arasında bugün saat 17.30 sıralarında çatışma meydana geldi. Çıkan çatışmada 1 asker yaşamını yitirdi, 4 asker de yaralandı. Yaralı askerler, Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi ek binasına kaldırılarak tedavi altına alındı. DHA

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

KALENDER ÇİZİYOR

Advertisement

Son Haberler

Anketimize Katılın

Aydınlıların Firma Rehberi

SPOR GÜNDEMİ

Advertisement
Advertisement

Günün Manşetleri

Advertisement
Advertisement

Facebook

Trend Haberler