Connect with us

Gündem

AK Parti 40 koldan temayülleri yoklayacak

Bu haber

yayınlandı

AK Parti’nin , hızlandırılmış takvimde temayül (eğilim) yoklamaları yapmak için oluşturduğu 40 ayrı ekip 5-6 Mayıs’ta çalışmalarını tamamlayıp Genel Merkez’e iletecek.

AK Parti, milletvekili adaylarını tespit etmek için, mevcut uygulamadan geri adım atmayacak. Aday tespiti için partide aynı süreçler işletilecek. Ancak takvim kısıtlı olduğu için, bu sefer süreç çok hızlı bir tempoda işleyecek. Partideki aday tespit süreçleri, bugün gerçekleştirilecek Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantılarında netleştirilecek.Yapılan planlamaya göre adaylar için illerde temayül yoklaması yapan AK Parti, bu sefer temayül yoklamaları için 40 ayrı ekip oluşturdu. Bu ekipler, 5-6 Mayıs tarihlerinde Cumartesi bir ili, Pazar da diğer ili olmak üzere temayül yoklamalarını yapıp bir hafta sonunda tüm illeri bitirmiş olacak.

MÜLAKATA ÇAĞRILACAK

İstanbul’daki adaylar için bir hafta sonu ayıran AK Parti, bu sefer 6 Mayıs’ta yapılacak il kongresini bekleyecek. 7’sinde de tüm ili kapsayan temayül yoklamaları yapılacak. İstanbul’un da tamamlanmasının ardından 9 Mayıs’tan itibaren aday adayları, Genel Merkez’deki alt komisyonlara mülakata çağrılacak.

Genel Merkez’de, aday adaylarıyla mülakat yapmak üzere 14 ayrı alt komisyon oluşturulacak. Genel Başkan Yardımcıları, bazı MKYK veya Kadın ve Gençlik Kolları başkanlarının başkanlığında çalışacak olan alt komisyonların belirlediği aday adayları, daha sonra yine 6 parti yöneticisinin başkanlığındaki ara komisyonda değerlendirmeye alınacak.Ara komisyonların, Seçim İşlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Ali İhsan Yavuz, Siyasi ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Genel Sekreter Fatih Şahin, AR-GE’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın başkanlığında oluşturulması bekleniyor. Bu ara komisyona başkanlık eden 6 isim, son aşama olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında listelere son şeklini verecek olan “üst komisyon”da üyelik yapacak isimler olacak.

Star

Yorumlar

yorumlar

Gündem

Lice’de çatışma çıktı şehit ve yaralılar var

Bu haber

yayınlandı

Editör

Diyarbakır’ın Lice İlçesi kırsalında PKK ile askerler arasında çatışma çıktı. Çatışmada 1 asker yaşamını yitirirken, 4 asker de yaralandı.

Lice İlçesi kırsalında Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile PKK’li bir grubun arasında bugün saat 17.30 sıralarında çatışma meydana geldi. Çıkan çatışmada 1 asker yaşamını yitirdi, 4 asker de yaralandı. Yaralı askerler, Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi ek binasına kaldırılarak tedavi altına alındı. DHA

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Gündem

“Tek gayeleri Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı”

Bu haber

yayınlandı

Editör

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, AK Parti ile MHP ittifakının şeffaf bir şekilde, 81 milyonun gözü önünde ve meşru bir zeminde yapıldığına dikkat çekerek, “Karşımızdakiler ise karanlıkta birbirlerine göz kırparak iş tutuyorlar.

Önü arkası belli olmayan pazarlıklarla, rengi, kimliği, kişiliği, haysiyeti, hiçbir şeyi belli olmayan, tek gayesi Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı olan bir ittifak kurulmaya çalışılıyor” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) AK Parti Grup Toplantısı’na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda milletvekillerine ve partililere hitaben bir konuşma yaptı.

“Tek gayesi Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı olan bir ittifak kurulmaya çalışılıyor”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, AK Parti ile MHP ittifakının şeffaf bir şekilde, 81 milyonun gözü önünde ve meşru bir zeminde yapıldığına dikkat çekerek, “Karşımızdakiler ise karanlıkta birbirlerine göz kırparak iş tutuyorlar. Önü arkası belli olmayan pazarlıklarla, rengi, kimliği, kişiliği, haysiyeti, hiçbir şeyi belli olmayan, tek gayesi Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı olan bir ittifak kurulmaya çalışılıyor” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) AK Parti Grup Toplantısı’na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda milletvekillerine ve partililere hitaben bir konuşma yaptı.

“HASTALIKLI SİYASETLERİNİ ÜLKEMİZİN MİLLÎ BAYRAMINI ZEHİRLEMEK İÇİN KULLANANLARI KINIYORUM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının başında, “Millî egemenliğimizin sevincini yaşadığımız bir günde, dün Meclis Genel Kurulu’nda şahit olduğumuz görüntüleri, yapılan tartışmaları asla tasvip etmediğimi, burada bir kez daha ifade etmek isterim. Kendi hastalıklı siyasetlerini, ülkemizin bu önemli millî bayramını zehirlemek için kullananları buradan kınıyorum. Millî iradenin tecelligâhı olan bir çatının altında, milletimizin iradesiyle seçilmiş Cumhurbaşkanına, tüm ülkenin ve dünyanın gözü önünde hakaret etmeyi siyaset sanan bu zihniyet, kendi çirkefliği içinde boğulmaya mahkûmdur” dedi.

“Milletimizin 15 Temmuz destanını önemsizleştirmek, kendisinin o gece darbecilerin açtığı yoldan kaçışını gizlemek isteyen zatın hezeyanları artık şehitlerimize saygısızlık boyutuna ulaşmıştır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, o gece yaşananları hatırlatarak, “Siz her zaman kuyruğu kıstırıp kaçtınız zaten, hiçbir zaman siz kahramanca F-16’ların karşısında dikilenlerden olmadınız, tankların karşısına çıkanlardan olmadınız. Sizler hatta Bağdat Caddesi’nde alkışlayanlardan oldunuz” şeklinde konuştu.

“ECDADIMIZ, ZULÜM GÖREN KİM VARSA HEPSİNİN YANINDA OLMUŞTUR”

Ana muhalefetin başındaki zatın tek hezeyanının bundan ibaret olmadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu zat, geçtiğimiz günlerde, yine mezhepçi saplantılarına yenik düşerek Osmanlıya iftira attı. Osmanlıyı, kurucu unsuru olan Yörüklere, Türkmenlere zulmetmekle itham eden bu zatın gönül dünyasının milletimizden ne kadar uzak olduğunu, bu vesileyle bir kez daha görmüş olduk. Bizim ecdadımız, bırak Yörüklere zulmetmeyi, Avrupa’nın içlerinden Afrika’nın derinliklerine kadar dünyanın dört bir yanında zulüm gören kim varsa, hepsinin de yanında olmayı kendine görev bilmiştir.”

Osmanlı bahanesiyle milletimizin tüm değerlerine, tarihine, husumetlerini kusan bu zatın iflah olmayacağının iyice anlaşıldığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ermeni çetecilerinden bölücülere ve FETÖ’cülere kadar Türkiye’yi karalamak için çırpınan tüm kesimlerle aynı dili konuşan, muhtemelen aynı hissiyatları paylaşan bu zatın boyunun ölçüsünü, tabii yüreği yetip de meydana çıkabilirse, inşallah 24 Haziran’da göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Dün mecliste tüm Türkiye’nin gözü önünde yaşanan hadiselerin takdirini millete bıraktığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sadece bu görüntünün bile Türkiye’nin yönetim sistemi değişikliğine gitmesinin ne kadar isabetli olduğunu bir kez daha ispatladığını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan yasama ile yürütmenin birbirinden ayrılmasıyla bu tür gereksiz tartışmaların milletimizin günlük hayatına olan ağır faturalarından kurtulma imkânının da elde edilmiş olacağını da sözlerine ekledi.

Kaynak: www.tccb.gov.tr

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Gündem

Ankara kulislerinde 5 MHP’li vekilin İP’e geçeceği konuşuluyor!..

Bu haber

yayınlandı

Editör

CHP’den 15 milletvekilinin İYİ Parti’ye geçmesinin ardından siyasi kulislerde 5 MHP milletvekilinin de İYİ Parti’ye geçeceği ileri sürülüyor.

Bu milletvekillerinin önceden “Genel Başkan Bahçeli’ye ters düşen vekiller olduğu” belirtilirken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de 9 Nisan’da partisinin milletvekillerine verdiği yemekte “CHP’den İYİ Parti’ye geçecek milletvekilleri olabilir. İYİ Parti’nin tazyikiyle CHP’den gidenlerle Meclis’te bir grup kurulabilir. MHP’de siyaset yapan milletvekilleri de bu duruma karşı uyanık olsun. Çünkü bizim içimizden de 5 milletvekilinin İP’e (İYİ Parti) gitmesi söz konusu olabilir” dediği ileri sürülüyor.

İSTİFA İDDİASINA YALANLAMA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Başkanlık sistemine referandumda “evet” diyecekleri açıklamasının ardından genel başkan yardımcılığı görevinden istifa eden MHP İstanbul Milletvekili Atila Kaya, istifanın söz konusu olmadığını söyledi. İstifa edeceği iddiaları ortaya atılan Oktay Vural’ın da bunu reddettiği öğrenildi.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Gündem

Beğenirsin, beğenmezsin O bu ülkenin Cumhurbaşkanı!..

Bu haber

yayınlandı

Editör

Aydın Hedef’te yayınlanan bir haberde CHP Aydın Milletvekili Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirerek “Kaçacak delik arayacaksınız” demiş!..

CHP Aydın Milletvekili Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek, “24 Haziran’da, bu memleket seni öyle bir hoplatacak ki kaçacak delik arayacaksın” dedi.

Biz de Metin Lütfi Baydar’a sormak istiyoruz: Nasıl yani, açık konuşur musunuz?

Cumhurbaşkanını neden illa iktidara geldiğinizde asacam, kesecem diye tehdit edip duruyorsunuz?..

O da gitmez ilanihaye savaşır, savaşıyor da zaten!..

Şöyle deseniz belki bırakıp çekilir, zaten artık yorulduğunu düşünüyoruz!..

“Sayın Cumhurbaşkanı biz iktidara gelirsek size yaptığınız inanılmaz ve büyük hizmetlerden ötürü teşekkür edeceğiz ve bundan sonrasında huzur içinde bir yaşam sürmeniz için elimizden gelen herşeyi yapacağız”

Deseniz; vallahi belki de çekilir, billahi belki de çekilir!..

Ama samimi ve dürüst olmanız lazım!..

Kaç para vekil maaşı alıyorsun bilmiyorum ve bugüne kadar hiç aksamadı değil mi? illa ki 2-3 banknottan aşağı değildir, asıp kesmeden siyaset yapmayı bi öğrenin artık yav!..

Bize verdikleri 15 tane yüzlük emekli maaşı, o da ayın 10’unda bitiyor, ama hiç aksamadı!.. Buna da şükür!..

Siz bu kafayla iktidarın i’sini göremez sahillerde zabıtalık yapmaya devam edersiniz!..

ÇİZMELİ EFE

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Gündem

Son dakika: YSK, İYİ Parti kararını açıkladı

Bu haber

yayınlandı

Editör

Yüksek Seçim Kurulu’ndan son dakika karar! YSK, 24 Haziran’da yapılacak seçime İYİ Parti’nin katılabileceğini açıkladı.

Yüksek Seçim Kurulu, İYİ Parti’nin 24 Haziran 2018’de gerçekleşecek seçime katılabileceğini duyurdu. Yapılan açıklamada, AK Parti, BTP, BBP, CHP, DP, HDP, İYİ Parti, MHP, Saadet Partisi ve Vatan Partisi’nin seçime girebileceği belirtildi.

İYİ Parti ile ilgili Yargıtay Başsavcılığı’ndan gönderilen belgede seçime katılabileceği belirtilmişti.

Sabah saatlerinde de CHP’den 15 milletvekili istifa ederek İYİ Parti’ye geçmiş ve İYİ Parti’nin seçime katılabilmesi ile ilgili olumsuz bir karar çıkması halinde TBMM’de grup kurulması sağlanmıştı.

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Canlı Yayın İstek Hattı

Ege7Gün Web TV

Nöbetçi Eczaneler

Advertisement

Son Haberler

Anketimize Katılın

Aydınlıların Firma Rehberi

SPOR GÜNDEMİ

Advertisement

Hava Durumu

booked.net

Döviz Kurları

Advertisement

Şans Oyunları Sonuçları

Faydalı Linkler

Günün Manşetleri

Advertisement

PUAN DURUMU

Advertisement

Facebook

Trend Haberler