Connect with us

Haberler

5 işletmeye toplam 36.749 TL ceza

Bu haber

yayınlandı

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce Nisan ayı içerisinde, gıda satış ve toplu tüketim yerleri ile üretim yerleri denetimlerine yoğun şekilde devam edildi.

Aydın ilinde toplam, 1.775 adet gıda üretim yeri, 12.979 adet gıda satış ve toplu tüketim yeri bulunmakta olup, Nisan ayında gıda üretim yerlerine 240 adet, gıda satış ve toplu tüketim yerlerinde ise 1.339 adet olmak üzere toplam; 1.579 adet denetim gerçekleştirildi.

Denetim İzleme Programı, şikayet, Yıllık Denetim Programı, zehirlenme vs.ye istinaden il genelinde toplam 87 adet numune alınmış, yapılan denetim ve alınan numuneler sonucu mevzuata uygun olmayan 42 adet gıda işletmesine 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı ve Yem Kanunu gereği 482.553,00 TL cezai işlem uygulandı.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzce Nisan ayı içerisinde 312 adet Sağlık Sertifikası düzenlenerek 1.734.788,41 kg kuru incir, 57 adet Sağlık Sertifikası düzenlenerek 1.375.910,64 kg muhtelif gıda maddesi ihracatı olmak üzere toplam 369 adet Sağlık Sertifikası düzenlenerek 3.110.699,05 kg gıda maddesi ihracatı gerçekleştirildi.

Rusya Federasyonuna 18 adet Sağlık Sertifikası düzenlenerek 352.124 kg yaş meyve sebze ihracatı gerçekleştirildi.

 ALO Gıda 174 hattına, Nisan ayı içerisinde, gıda satış yeri ile ilgili 35 adet, toplu tüketim yeri ile ilgili 16 adet, gıda üretim yeri ile ilgili 3 adet olmak üzere  toplam 54 adet şikâyet gelmiştir. Şikayetlerle ilgili olarak 42 adet işletmeye ait denetim sonlandırılmıştır. Yapılan denetimler sonucunda 5 adet gıda satış işletmesine Alo 174 şikayetine istinaden 36.749 TL yasal işlem uygulandı.

Yapılan denetim ve alınan numunelere ait bilgiler, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın GGBS (Gıda Güvenliği Bilgi Sistemi)’ne kaydedildi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yaptığı açıklamadı, tüketicilerimizin güvenli ve sağlıklı gıdaya ulaşmaları konusunda denetim ve kontrol faaliyetlerimiz, 190 kişilik Gıda Kontrolör ekibimiz tarafından 24 saat kesintisiz bir şekilde devam edeceğini bildirdi…

 AYDIN VALİLİĞİ

Yorumlar

yorumlar

Güncel

Jandarmadan kenevircilere operasyon: Tam 4572 kök

Bu haber

yayınlandı

Editör

Yok artık; tam 4572 kök kenevir vs… vs… yakalandı… Kenevir kökünüz kurusun inşallah!… Aydın Jandarması ve emniyeti başarılı uyuşturucu operasyonlarına devam ediyor. Bu kez de Güzelçamlı’da yüklü miktarda uyuşturucu ve çeşitli yaşamsal aletler ele geçirildi!..

Aydın İl Jandarma Asayiş Timleri tarafından “Güvenliğiniz görevimizdir” sloganı ile “uyuşturucu madde eylem planı” kapsamında yürütülen faaliyetlerde Kuşadası ilçesi Güzelçamlı Mahallesi’nde kenevir bitkisi ekildiği ve satışının yapıldığı yönünde gelen ihbarlar doğrultusunda;

Jandarma asayiş ve narkotik timlerince yapılan titiz ve özverili araştırmalar neticesinde Kuşadası ilçesi, Güzelçamlı Mahallesi Sivritepe Mevkiinde ormanlık içinde suç makinesi R.C. uyuşturucu ticareti yapmak, suç örgütü kurmak, göçmen kaçakçılığı ve (6136 sayılı kanuna muhalefetten suç kaydı mevcut) isimli şüphelinin kenevir bitkisi ektiği ve kurutup esrar maddesi elde ettiği tespit edildi..

Adli makamlardan alınan karar ile yapılan operasyonda R.C. isimli şüpheli suçüstü yakalanmış, boyları 1 metre ile 1,5 metre arasınd adeğişen 4.572 kök kenevir bitkisi ile 10.5 Kg. esrar maddesi, kenevirleri sulamaya yarayan güneş paneli damla sulama sistemi ile 3 adet akü ele geçirildi…

Aydın İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde halkın huzur ve mutluluğunu sağlamak maksadıyla vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden zehir tacirlerine yönelik faaliyetlerine devam edeceğini ve operasyonların süreceğini bildirdi…

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Güncel

Koray Avcı’nın Volkan Konak taklidi kırdı-geçirdi!..

Bu haber

yayınlandı

Editör

Koray Avcı’dan müthiş Volkan Konak taklidi!.. Geçtiğimiz aylarda Kocaeli’de bir mekanda sahne alan Koray Avcı, mekanın belediyeden ruhsat almadığı gerekçesiyle, belediye ve emniyet ekipleri tarafından sahneden indirilmişti!..

10 Şubat 2016’da İstanbul Atalar’da bulunan Trabzonspor tesislerinde Volkan Konakla aynı mekanda extra sahneye çıkan Koray Avcı ve Volkan Konak seyircileri coşturdu, Koray Avcı ise Volkan Konak’ın taklidini yaparak seyircileri kırdı-geçirdi!..

Volkan Konak’ın ses tonunu birebir tutturan Koray Avcı keyifli geçen gecenin ardından mekandan birlikte ayrılmıştı. Ve bu önemli haberi hiçbir haber sitesi veya medya vermemişti…

İlk olarak Ege7Gün.Com olarak bizim sitemizde okuyorsunuz!..

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Güncel

Aydınlı çocuklar hünerlerini sergiledi

Bu haber

yayınlandı

Editör

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Aydın’da sanata ve spora verdiği destek günden güne büyüyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından yaz boyunca düzenlenen sanat ve spor kurslarına katılan kursiyerler, düzenlenen etkinliklerle hünerlerini sergiledi.

Vali Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde açılan sergide resimden sanatsal tasarımlara kadar çeşitli dallarda eserlerini sergileyen kursiyerler kendilerine bu imkânı veren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür ettiler.

Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve çocuklar tarafından kesilen kurdelayla açılan sergide, çocukların ve yetişkinlerin yaz boyu düzenlenen kurslarda yaptıkları işler sergileniyor.

Kursiyerlerin yaratıcılıklarını gösterdiği sergi Vali Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde üç gün boyunca gezilebilecek.

Müzik ve spor dolu gece

Dün akşam Şükran Güngör – Yıldız Kenter Tiyatro Salonu ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte ise sanat ve spor kurslarına katılan çocuk ve yetişkin kursiyerler yaz boyunca öğrendiklerini sergiledi. Gitar, bağlama ve keman kurslarına katılan kursiyerlerin müzik gösterisiyle başlayan gecede daha sonra minik sporcular sahneye çıktı ve cimnastik, zumba, bale, halk oyunları gibi kurslarda öğrendiklerini sergilediler

Başkan Çerçioğlu: Tüm Aydınlılar Kültür Merkezlerimize Davetli

Sanat ve sporu çocuklara küçük yaşlarda aşılamak için Aydın’ın  kültür merkezlerinin kapılarının sonuna kadar açık olduğunu söyleyen Başkan Çerçioğlu “Anne babalar hem kendileri yeni beceriler edinmek, hem de çocuklarına beceriler kazandırmak için kültür merkezlerimize gelebilirler. Dönem sonu sergimizde yüzlerce kursiyerimizin yaptıkları işleri sergiliyoruz. Dün akşamki etkinlikte de kursiyerlerimiz yaz boyu öğrendiklerini sahnelediler. Kendilerini tebrik ediyorum. Aydın’da kültür ve sanat alanında yaptığımız çalışmaları artırarak devam ettireceğiz” diye konuştu.

FOTO GALERİ

 

 

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Güncel

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü geleceğin şampiyonlarını yetiştiriyor

Bu haber

yayınlandı

Editör

Aydın Yaz Spor Okullarında 14.541 Sporcu İle Türkiye’de 4’üncü sırada yer aldı.

Aydın’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen İl Spor Merkezleri Yaz Spor Okullarına bu yıl 14.541 gencimiz spora teşvik edilerek sağlıklı ve bilinçli bir nesil yetiştirilmesine zemin hazırlanmaktadır. Bu rakam ile Türkiye’de tüm illerin arasından 4’üncü sırada yer alıyor.

Aydın’da 23 branşta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde devam eden yaz spor okullarında il genelinde en çok talep 2010 sporcu sayısı ile basketbol branş oldu. Atletizm 1947, badminton 1473, herkes için spor 1317, voleybol 1276, cimnastik 1056, atıcılık 818, masa tenisi 729, karate 559, yüzme 453, taekwondo 414, tenis 412, hentbol 386, judo 361, kick boks 279, satranç 251, boks 230, güreş III, muay thai 77, wushu 64 vb. branşlarda sporcular yetiştirilerek Türk Sporuna kazandırılıyor.

95 Antrenör İle Hizmet Veriliyor

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü uhdesinde görev yapan 40 uzman antrenör ve Halk Eğitim Merkezi üzerinden görev yapan 55 antrenör ile toplamda 95 uzman antrenör ile Aydın’da başarılı sporcular yetiştirerek Türk Sporuna katkı sağlanıyor.

Kurum Tarafından Sporculara Servis Yapılıyor

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından başta engelli sporcularımıza özel yapılan antrenmanlarda sporcularımız evlerinden servis ile alınarak antrenmanın ardından tekrar evlerine bırakılmaktadırlar. Ayrıca Efeler Kardeşköy Atletizm Pistinde antrenman yapan tüm sporcularımıza her gün servis gerçekleştirilerek ulaşımları kurumumuz tarafından sağlanıyor.

Gençlerin En Uğrak Yeri “Gençlik Merkezi”

Aydın Gençlik Merkezi bünyesinde 8235 erkek üye ve 10.010 kadın üye olmak üzere toplamda 18.245 kayıtlı üyesi bulunmaktadır. 2017-2018 yılları itibari ile toplamda yaklaşık 30 kurs bulunmaktadır. Bu kurslar; Masa Tenisi, İngilizce, Resim, Ebru Sanatı, Fransızca, Tezhip, Keman, İşaret Dili, Ahşap Yakma, Genç Drama, Türkçe Eğitimi, Ebru, Çocuk Drama, Kod Adı 2023, Keçe Kursu, Arapça, Halk Oyunları, Piyano, Almanca, Edepli Mizah, Bağlama, Ney, Tiyatro, Ahşap Boyama, Gitar, Japonca, Diksiyon gibi sanatsal ve sportif faaliyetleri içerisinde barındırarak gençlerimize hizmet veriliyor.

Aydın Gençlik Merkezimizde toplam 6 adet atölyemiz bulunmakta olup, bu atölyeler; Dil Eğitimleri, Değerler, Sosyal Bilimler, Kişisel Gelişim, Dini İlimler, İnovasyon Atölyesinden oluşturuyor.

Ayrıca Gençlik Merkezi tarafından 2017 yılında Gençlik Kampları kapsamında 12 — 22 yaş arası Aydın’da ikamet eden yaklaşık 493 genç Türkiye’nin değişik illerinde yer alan doğa ve deniz kamplarına ücretsiz gönderiliyor.

Gençlik Merkezi tarafından Erasmus Avrupa Projeleri gerçekleştirilerek yabancı ülkelerden ilimize birçok ziyaretçi gelmekte ve Aydın’dan yabancı ülkelere projeler kapsamında birçok genç ücretsiz gönderiliyor.

Şampiyonların Çıktığı Yer “Sporcu Eğitim Merkezi”

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Sporcu Eğitim Merkezi başarılı sporcular yetiştirerek Milli Takıma kazandırmaya devam etmektedir. Güreş ve Atletizm branşında 40 sporcunun yatılı kaldığı Aydın Sporcu Eğitim Merkezi bir çok şampiyonlar çıkartarak adından sıkça söz ettirmektedir. Aydın Sporcu Eğitim Merkezi güreş branşında birçok kez Dünya ve Avrupa şampiyonları yetiştirerek atletizm branşında da milli takıma sporcu kazandırmaya devam etmektedir. Aydın ve Türkiye’nin değişik kesimlerinden Sporcu Eğitim Merkezinde kalan sporcuların başta eğitim olmak üzere tüm ihtiyaçları kurumumuz tarafından karşılanıyor.

Efeler Gençlik Kampı Gençleri Ağırlıyor

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bağlı Kuşadası Efeler Gençlik Kampı 2017 yılında yaklaşık 2500 genci ağırladı. Türkiye genelinde gençler tarafından en çok sevilen kampların başında gelen Efeler Gençlik Kampı sahile sıfır konumuyla adeta kampçıları büyülüyor. Kampın içerisinde yer alan havuz, basketbol ve voleybol sahası, açık hava tiyatro salonu, halı saha gibi özellikleri ile kampçılar keyifli bir kamp sezonu geçiriyor. Efeler Gençlik Kampımıza Türkiye’nin dört bir yanından katılan gençlerin tüm ihtiyaçları kurumumuz tarafından karşılanıyor…

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Güncel

Şehirlerarası yolculukta vatandaşa Çin İşkencesi gibi muamele reva mı?

Bu haber

yayınlandı

Editör

HABER MERKEZİ- Şehirlerarası otobüslerde yolculuk edenler otobüs firmalarının birçok yanlışından dolayı yollarda binbir türlü eziyetle karşı-karşıya kalıyor sayın okuyucular…
Yolcular mola sürelerinin kısıtlı olmasından ve araç içinde yapılan dayatmalar sonucunda tam bir esir muamelesi görüyor!..

Birçok otobüs firmasının standart hale getirdiği araç içinde çay, kahve, soğuk içecekler, bisküvi türü yiyeceklerin ikram edilmesini fırsat bilen otobüs firmaları hem yolcularına eziyet ediyor, hem de personellerini yarış atı gibi çalıştırıyor… Nasıl mı?

Örneğin 14 saat süren bir yolculuk için Aydın’dan hareket eden ve Kırklareli’ne giden otobüste yaşanan olumsuzlukların hangi birini anlatsak ve nereden başlasak şaşırmış durumdayız…

BİLET REZERVASYON SORUNLARI

Türkiye’de üç-beş tane çok bilinen ve tercih edilen otobüs firmalarından olan Pamukkale Turizm, Kamil Koç ve Metro Turizm’in şehiriçindeki ofislerine ve otogarda bulunan yazıhanelerine ulaşmak için çevirilen telefonlara da artık otomatik telesekreterler cevap veriyor ve sizi genel merkezlerindeki santral operatörüne aktarıyor…

Yani yine Aydın örneğiyle anlatmak gerekirse Aydın’da bulunan firma yetkililerine bir türlü ulaşılamıyor ve karşınıza makina çıkıyor… Sanıyoruz ki bu tüm Türkiye’de de bu şekilde işliyor ve vatandaşlar otobüsle seyahat etmek için bilet alımıyla başlayan ve gavur eziyetine dönüşen bir sarmalın içine giriyor…

Rezervasyon yaptırmak istediğinizde ise firmanın bilet satış noktalarından birine veya otogarda bulunan yazıhanelerine gitmeniz gerektiği söyleniyor, ya da internetten biletinizi ayırtmanız öneriliyor, bunlar kredi kartı olmayan, olsa bile internetten yer ayırtmayı bilmeyen kişiler için büyük sorun oluyor…

Kısaca firmaları telefonla arayarak hiçbir işlem yaptıramıyorsunuz, yer bile ayırtamıyorsunuz, tabii firmalara ulaşabilirseniz…

MOLA SÜRELERİ VE YERLERİ ÇOK YETERSİZ, FİYATLAR YÜKSEK

Evet sayın okuyucular diyelim ki biletinizi aldınız ve otobüse zamanında yetiştiniz. Asıl çile bundan sonra başlıyor… Diyelim ki otobüsteki koltuğunuzu da bularak oturdunuz, zira bazı otobüslerde size verilen numarayı bile bulamayabiliyor, firmaların yazıhanelerine giderek otobüs modeli beğenerek bindiğiniz otobüsün başka bir marka olduğunu da görebiliyorsunuz…

Koltuğunuza oturduğunuzda ise fazla yolcu taşımak için büyük ihtimal otobüs üreticilerinin koltuk aralıklarını geniş bırakmalarına rağmen koltuk ilave edilerek artırıldığı için oturduğunuz koltukta robot gibi dikilip kalıyor, koltuğunuzu ne arkaya yatırabiliyor, önünüzde oturan koltuğunu yatırdığında ise dikilip kalabiliyorsunuz…
Bir de boyunuz biraz uzun ise örneğin 1.80-1.90 boyunuz varsa 14 saat süren yolculukta kabir azabı yaşıyorsunuz!..

Gelelim mola sürelerine 14 saatlik bir yolculukta şehirlerarası otobüsler genellikle 2 tane dinlenme tesisinde 25 veya 30 dakika mola veriyor ve bu mola süresi bu şekilde anons  edilmesine rağmen bazen 40-50 dakikaya kadar bile çıkabiliyor, ya da tam tersi 15-20 dakika sonra otobüsün kalkacağı anons edilebiliyor, tabii yapılan kötü ses sistemli anonslardan birşey anlayabilirseniz…

YAŞLILARA REVA GÖRÜLEN KÖTÜ MUAMELELER

İki yerde yapılan konaklama süresince yemeğinizi mi yiyeceksiniz, çayınızı mı içeceksiniz, ya da tuvalet ihtiyacınızı mı karşılayacaksınız, birini tercih edip diğerlerinden vazgeçmeniz en iyisi oluyor, otobüslerde yaşlılar hiç mi hiç düşünülmüyor, prostat hastası yaşlılar tuvalet ihtiyaçlarını bile rahat gideremiyor. Tuvalete gidip zamanında otobüse dönemeyenler zaman-zaman yolda  bırakılarak yola devam ediliyor ve arkadan gelen otobüse binmesi sağlanıyor, bu da vatandaş için birçok sorunu beraberinde getiriyor, büyük mağduriyetler yaratıyor…

Bindiğiniz otobüs Aydın’dan Kırklareli’ne gidene kadar en az 10 yerde duruyor ama bunu sadece yolcu almak ve indirmek için yapıyor. Yolcular bu arada aşağıya inerek sigaralarını içebiliyorlar, bu da genellikle 5 dakika kadar sürüyor, otobüsler sanki yolcu taşımıyor da tabakhaneye mok yetiştirir gibi diğer yolcu alacağı ile veya ilçeye yetişmek için yolcularını düşünmüyor, tek düşündükleri sadece gidecekleri otogara zamanında varmak, vatandaş açmış, tuvaleti varmış, hastaymış, yaşlıyşmış, bilmemneymiş bunlar düşünülmüyor…

Tek hedefleri daha fazla yolcu taşımak, daha fazla sefer yapmak olan otobüs firmalarına yetkililerin binerek seyahat etmelerini ve gerçekleri kendi gözleriyle görmelerini buradan rica ediyoruz…

AÇILAN KLİMA UYARILMADAN KAPANMIYOR

Yaz aylarında açılan klimalar  otobüslerde bulunan yolcular tarafından kaptan uyarılmadan kapanmıyor, yazın insanlar donuyor kışın ise sıcaktan pişiyorlar. Üşüdüğünüz zaman da otobüslerin çoğunda battaniye bulunmuyor, sadece Ulusoy, Varan gibi otobüs firmalarında bulunuyor, o iki firma da zaten piyasadan yok oldu, bütün yük ve şehirlerarası otobüs taşımacılığı Pamukkale, Metro ve Kamil Koç’a üçlüsüne kaldı, bu üç firma ise kafalarına göre yolcuları jet gibi götürüp-getiriyorlar!..

OTOBÜS KAPTANLARI VE KABİN MEMURLARI DA YARIŞ ATI GİBİ KULLANILIYOR

Eski yıllara nazaran artık çok sıklıkla olmasa da zaman-zaman şehirlerarası yolcu otobüslerinin özellikle uykusuz ve yorgun olan şoförler ve diğer personelleri nedeniyle facialara sebep olduğunu görüyoruz, bir kaza olduğunda ise onlarca kişi ölüyor, yine onlarca kişi ağır veya hafif olarak yaralanıyor, birçok ailenin ocağı sönüyor!..

Otobüs şoförleri uzun seferlere çıktıklarında 4-5 saatte bir direksiyon değiştiriyor, yedek kaptan seyre devam ediyor, kabin memurları eski deyimle (muavinler) aynı şekilde ama muavinler otobüste uyumuyorlar, onlar yol üzerinde bulunan konaklama tesislerinden veya otogarlardan yenileriyle değiştiriliyorlar..

Dolayısıyla bu işler de bir ekip ve çok iyi organizasyon işleri olduğu için şoförler hareket ettikleri noktadan varacakları noktaya kadar olan güzergah üzerinde yeni yolcuları alacağı otogarlara veya aktarım merkezlerine zamanında varmak zorunda…

Bu da otobüs şoförlerinde ve muavinlerde büyük bir paniğe ve aceleciliğe neden oluyor, bazen belli saatte yetişmek zorunda olduğu noktaya gitmek için saatlerce mola verilmiyor ve yolcular, özellikle yaşlı yolcular, kadınlar ve çocuklar büyük sıkıntı yaşıyorlar!..

Bizden uyarması, yetkilileri şehirlerarası otobüs firmalarıyla ilgili olarak mola yerleri, yolcuların aktarım merkezleri, personellerin dinlenmesi, psikolojik durumları, gelir durumları gibi konuları mercek altına almalarını öneriyoruz…

FOTO GALERİ

 

 

 

Yorumlar

yorumlar

Devamını Oku

Canlı Yayın İstek Hattı

Ege7Gün Radyo Dinle

Nöbetçi Eczaneler

Advertisement

Son Haberler

En çok okunanlar

Anketimize Katılın

Aydınlıların Firma Rehberi

SPOR GÜNDEMİ

Advertisement

Hava Durumu

booked.net

Döviz Kurları

Advertisement

Şans Oyunları Sonuçları

Faydalı Linkler

Günün Manşetleri

Advertisement

PUAN DURUMU

Advertisement

Facebook

Trend Haberler